Ухвала
від 11.05.2018 по справі 917/2108/17
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"11" травня 2018 р. Справа № 917/2108/17

Суддя Сіверін В. І.

розглянувши апеляційну скаргу відповідача (вх. 845 П/1-7) на рішення господарського суду Полтавської області від 04.04.2018 року, ухвалене у приміщенні вказаного суду суддею Солодюк О.В., повний текст якого складено 13.04.2018 року, у справі

за позовом Фермерського господарства "Хризоліт", м. Глобине,

до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, м. Полтава,

про права володіння та користування земельною ділянкою

ВСТАНОВИВ:

Позивач, "Хризоліт", звернувся до місцевого господарського суду із позовною заявою до відповідача - Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, в якому просив суд визнати за ним право користування та володіння на умовах оренди земельною ділянкою загальною площею 2,5701 га, кадастровий номер 5320680500:00:002:0199 з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства по договору оренди землі від 29.05.2014 року та зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 29.05.2014р., яка розміщена на території Борисівської сільської ради Глобинського району Полтавської області.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 29.05.2014р. між гр. ОСОБА_1 (Орендар) та Головним управлінням Держземагенства у Полтавській області (Орендодавець) було укладено договір оренди землі строком на 20 років, відповідно до якого орендодавець орендарю надав в строкове платне користування земельну ділянку для ведення фермерського господарства.

Позивач зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 7 та ст. 8 Закону України Про фермерське господарство (далі по тексту - ЗУ Про фермерське господарство ) в редакції чинної на момент укладення вищезазначеного договору оренди, земельні ділянки для ведення фермерського господарства передаються громадянам України у власність і надаються в оренду із земель державної або комунальної власності. Після одержання засновником державного акта на право власності на земельну ділянку або укладення договору оренди земельної ділянки та його державної реєстрації фермерське господарство підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб.

Земельна ділянка фактично використовуються фермерським господарством, яке при такому використанні несе всі витрати, сплачує усі обов'язкові платежі, пов'язані з користуванням землею, у тому числі, орендну плату за неї, однак стороною за договором оренди, укладеним між головою фермерського господарства "Хризоліт" ОСОБА_1 та Головним управлінням Держземагенства у Полтавській області, залишається фізична особа ОСОБА_1, який відповідно до закону не вправі використовувати орендовані земельні ділянки за цільовим призначенням, тобто, для ведення фермерського господарства.

Рішенням господарського суду Полтавської області від 04.04.2018 року позовні вимоги задоволені.

Відповідач із вказаним рішенням місцевого господарського суду не погодився, звернувся до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить це рішення скасувати, ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

В обґрунтування апеляційної скарги відповідач зазначає, що місцевим господарським судом було не у повному обсязі досліджено обставини справи. Відповідач вказує, що між Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області та громадянином ОСОБА_1 було досягнуто усіх істотних умов договору оренди земельної ділянки, договір підписаний сторонами і пройшов державну реєстрацію.

Договором, укладеним між гр. ОСОБА_1 та Держземагенством, Законом України "Про фермерське господарство", Земельним кодексом України, Законом України "Про оренду землі" не передбачений порядок заміни сторони, який можна застосувати до даної ситуації.

Відповідач також зазначає, що Законом України від 18.02.2016 № 1012 - VI11 Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів , який набув чинності з 03.04.2016 року визначено, що право оренди земельної ділянки для ведення фермерського господарства набувається на конкурентних засадах (земельних торгах).

Тобто, замінити сторону в договорі оренди земельної ділянки від 29.05.2014 року, а саме орендаря - гр. ОСОБА_1 на ФГ ХРИЗОЛІТ в даному випадку неможливо, оскільки порядок набуття права оренди земельної ділянки для ведення фермерського господарства відповідно до положень Земельного кодексу України, здійснюється в порядку аукціону.

Перевіривши апеляційну скаргу на предмет відповідності її форми та змісту вимогам Господарського процесуального кодексу України, суд зазначає наступне.

Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Зазначені вимоги процесуального закону заявником не виконані, доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги та доказів надсилання копії скарги іншій стороні у справі не додано.

За викладеного апеляційна скарга визнається такою, що оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, що є підставою для залишення її без руху в порядку статті 174 та у відповідності з приписами частини 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу України.

На виконання вимог частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суд зазначає, що з урахуванням характеру позовних вимог та ціни позову, положень Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення місцевого господарського суду у даній справі становить 2400 грн.

За викладеного, апеляційна скарга залишається без руху, а заявникові надається час для усунення вищевказаних недоліків шляхом сплати судового збору у зазначеному розмірі, надання на адресу суду доказів такої сплати і доказів направлення копії апеляційної скарги позивачу .

Керуючись статтями 74, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, суддя-доповідач

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу залишити без руху.

2. Апелянту - усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

3. Роз'яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя - доповідач Сіверін В. І.

СудХарківський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення11.05.2018
Оприлюднено17.05.2018
Номер документу73937387
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/2108/17

Ухвала від 06.06.2018

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Сіверін В. І.

Ухвала від 11.05.2018

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Сіверін В. І.

Рішення від 04.04.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Солодюк О.В.

Рішення від 04.04.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Солодюк О.В.

Ухвала від 04.04.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Солодюк О.В.

Ухвала від 04.04.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Солодюк О.В.

Ухвала від 20.03.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Солодюк О.В.

Ухвала від 29.01.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Солодюк О.В.

Ухвала від 14.12.2017

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Солодюк О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні