Справа № 1810/2639/12
8/580/8/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2018 року м.Лебедин
Лебединський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Бакланова Р. В. за участю секретаря - Гладкової С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні за заявою ОСОБА_1 про перегляд рішення за нововиявленими обставинами по цивільній справі № 1810/2639/12 за заявою Московськобобрицької сільської ради Лебединського району Сумської області в особі сільського голови Дубровіна Олександра Івановича про визнання спадщини ОСОБА_3 відумерлою;
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до суду з вищезазначеною заявою, мотивуючи свої вимоги тим, ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його дід - ОСОБА_3. Після смерті якого відкрилася спадщина. Заявник є спадкоємцем майна померлого за заповітом, крім того він шляхом володіння особистими речами померлого та розпорядження спадковим майном прийняв спадщину померлого. До складу спадкового майна, входило і право на земельну частку (пай ), яка перебуває у колективній власності КСП Нива розміром 3,50 га в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі(на місцевості), що розташована на території Московськобобрицької сільської ради Лебединського району Сумської області, що належало померлому на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серія НОМЕР_1, виданого Лебединською районною державною адміністрацією Сумської області 25 березня 1997 року,та зареєстрованого у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 27 березня 1997 року за № 724. За життєвих обставин склалося так, що він звернувся до органів нотаріату по питанню отримання відповідного свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті діти лише наприкінці березня місяця 2018 року. Державним нотаріусом Лебединської районної нотаріальної контори ОСОБА_4, йому були надані відповідні запити щодо отримання в органах держгеокадастру витягів із ДЗК на зазначені вище земельні ділянки . Але, на даний момент він не має можливості отримати відповідні свідоцтва про право на спадщину та зареєструвати право власності на своє ім'я на зазначене спадкове майно, бо наприкінці березня 2018 року стало відомо , що рішенням Лебединського районного суду Сумської області від 20 листопада 2012 року було визнано спадщину померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3, яка складалася із права на земельну частку (пай) у землі , яка перебуває у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства (КСП) Нива розміром 3,50 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), яка належала померлому на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 , реєстровий № 724, відумерлою та передано її у комунальну власність територіальної громади Московськобобрицької сільської ради Лебединського району Сумської області. Тому йому було відмовлено у видачі відповідних витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку , а також, рекомендовано спочатку звернутися до суду, по питанню скасування рішення та відповідної ухвали Лебединського районного суду, яким було передано дане майно у комунальну власність територіальної громади Московськобобрицької сільської ради Лебединського району Сумської області. Тому заявник просить суд переглянути ухвалене рішення та скасувати його.
Заявник в судове засідання не з'явився, надав заяву в якій ствердив заявлені вимоги в повному обсязі та просить провести розгляд справи у його відсутності.
Представник Московськобобрицької сільської ради Лебединського району в судове засідання не з'явився, надав заяву в якій просить провести розгляд справи у його відсутності, на вирішення питання покладається на розсуд суду.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява про перегляд рішення за нововиявленими обставинами підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Рішенням Лебединського районного суду від 20 листопада 2012 року ухваленим у цивільній справі за заявою Московськобобрицької сільської ради Лебединського району Сумської області про визнання спадщини ОСОБА_3 відумерлою, задоволено вимоги та вирішено визнати спадщину, що відкрилася після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а саме земельну частку (пай) розміром 3,50 умовних кадастрових гектари, вартістю 60889 грн., розташовану на території Московськобобрицької сільської ради Лебединського району Сумської області відумерлою та передати її у власність територіальної громади Московськобобрицької сільської ради Лебединського району Сумської області.
При ухваленні даного рішення, суд перевірив відсутність спадкової справи після смерті ОСОБА_3, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
2 грудня 2013 року ухвалою Лебединського районного суду Сумської області було роз'яснено вищевказане рішення суду, а саме: зазначено, що визнати відумерлою спадщину померлого 20 липня 2001 року ОСОБА_3, яка складається з земельної частки (паю) площею 2,8609 га, що складається з: рілля 2,1662 га, кадастровий номер НОМЕР_2, сіножаті 0,5554 га, кадастровий номер НОМЕР_3 пасовища 0,1393 га, кадастровий номер НОМЕР_4 яка належала йому на праві приватної власності на підставі сертифікату НОМЕР_5, та передати її у комунальну власність територіальної громади Московськобобрицької сільської ради Лебединського району Сумської області.
Крім того, заявник надав копію заповіту (а.с. 43) складеного 10 січня 1996 року ОСОБА_3, яким все належне йому на день смерті майно заповів ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_6.
Статтею 1297 Цивільного Кодексу України встановлено обов'язок спадкоємця звернутися за свідоцтвом про право на спадщину на нерухоме майно .
Проте нормами цієї статті, так само, як й іншими нормами цивільного права, не визначено правових наслідків недотримання такого обов'язку у виді втрати права на спадщину.
Виникнення у спадкоємця права на спадщину, яке пов'язується з її прийняттям , як майнового права зумовлює входження права на неї до складу спадщини після смерті спадкоємця, який не одержав свідоцтва про право на спадщину ( ст.ст. 1296, 1297 Цивільного Кодексу ) та не здійснив його державної реєстрації ( ст.1299 ЦК ).
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.423 ЦПК України рішення, постанова або ухвала суду, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті за нововиявленими або виключними обставинами. Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, зокрема, є: істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що обставини на які посилається заявник є нововиявлені та відповідно істотними для справи обставинами в розумінні ст. 423 ЦПК України за наявності яких суд може переглянути рішення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 354, 423, 429 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, задоволити.
Скасувати рішення Лебединського районного суду від 20 листопада 2012 року ухвалене у цивільній справі № 1810/2639/12 та ухвалу про роз'яснення вказаного рішення суду від 2 грудня 2013 року за заявою Московськобобрицької сільської ради Лебединського району Сумської області, заінтересована особа - відділ Держкомзему у Лебединському районі Сумської області про визнання спадщини ОСОБА_7, відумерлою.
Прийняти нове судове рішення у даній справі.
Відмовити Московськобобрицькій сільській раді Лебединського району Сумської області у задоволенні заяви про визнання спадщини ОСОБА_3 відумерлою.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Сумської області через Лебединський районний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.
Суддя Бакланов Р. В.
Суд | Лебединський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2018 |
Оприлюднено | 17.05.2018 |
Номер документу | 73943967 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лебединський районний суд Сумської області
Бакланов Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні