РІШЕННЯ
Іменем України
14 травня 2018 року м. Чернігівпо справі № 927/289/18
Суддею Господарського суду Чернігівської області Мурашко І.Г., за участю секретаря судового засідання Рослого В.В., розглянуто справу
Позивач: Комунальне підприємство Діловий центр Чернігівської обласної ради,
пр-т. Миру, 49-А, м. Чернігів, Чернігівська область, 14000
Відповідач: Громадська організація Волонтерський центр Єдність ,
юридична адреса: проспект Перемоги, буд. 45, кв.17, м. Чернігів, Чернігівська область, 14000
фактична адреса: проспект Миру, 20, кімнати 1,3,4, м. Чернігів, Чернігівська область, 14000
Предмет спору: про стягнення заборгованості з орендної плати в сумі 21065,72 грн.
За участю:
від позивача: Дайнеко В.І. довіреність № 13 від 16.04.2018, представник
від відповідача: не прибув
У судовому засіданні 14.05.2018 року Господарським судом Чернігівської області на підставі ч. 1 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
по суті спору:
Комунальним підприємством Діловий центр Чернігівської обласної ради подано позов до Громадської організації Волонтерський центр Єдність про стягнення заборгованості з орендної плати в сумі 21065,72 грн., з якої 16022,48 грн. борг по орендній платі за період січень - грудень 2017 року; 1718,41 грн. сума пені за порушення грошових зобов'язань по оплаті орендних платежем за період з 02.09.2017 по 12.03.2018; 865,71 грн. сума інфляційних втрат за період з червня 2017 року по січень 2018 року; 856,87 грн. сума відсотків річних за період з 23.05.2017 по 12.03.2018 та 1602,25 грн. сума штрафу за прострочення оплати орендної плати понад три місяці.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за договором оренди від 15.06.2015 за № 25/15 нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області та додаткових угод до нього.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 23.04.2018позовну заяву КП Діловий центр Чернігівської обласної ради до Громадської організації Волонтерський центр Єдність про стягнення заборгованості з орендної плати в сумі 21065,72 грн., - було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Судом ухвалено здійснювати розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження. Розгляд справи по суті призначено на 14.05.2018 (а.с. 1-2).
Позивач у судовому засіданні 14.05.2018 позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач відзив на позов не надав, проти позовних вимог не заперечив, у судове засідання 14.05.2018 не з'явився, повноважного представника не направив, будь - яких заяв чи клопотань на адресу суду не надіслав.
Ухвала Господарського суду Чернігівської області від 23.04.2018 про відкриття провадження по справі була направлена за адресою державної реєстрації відповідача згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань: 14000, Чернігівська область, м. Чернігів, проспект Перемоги, буд. 45, кв. 17, а також за адресою вказаною позивачем у позовній заяві (за місцезнаходженням орендованого майна): 14000, Чернігівська область, м. Чернігів, проспект Миру, 20, кімнати 1,3,4, - повернуті відділенням поштового зв'язку за зворотною адресою без вручення адресату з відмітками за закінченням терміну зберігання (а.с.66-69).
Пунктом 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, однак своїми процесуальними правами не скористався.
У відповідності до ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, неявка у судове засідання будь - якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Зважаючи на те, що згідно ст. 42, 43 Господарського процесуального кодексу України сторони повинні добросовісно користуватися процесуальними правами, виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу, сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи, подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази, відтак неявка представника відповідача у судове засідання, не подання ним відзиву на позов не є перешкодами для розгляду справи за наявними доказами у відповідності статей 178, 202 Господарського кодексу України.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши повноважного представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, суд, -
В С Т А Н О В И В :
Частиною 1 ст. 283 Господарського кодексу України визначено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. Згідно ч. 6 вказаної статті до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Статтею 759 Цивільного кодексу України визначено, що за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
15 червня 2015 року між Комунальним підприємством Діловий центр Чернігівської обласної ради (надалі - орендодавець, позивач по справі) та Громадською організацію Волонтерський центр Єдність (орендар, відповідач по справі) був укладений договір № 25/15 оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, згідно якого позивач (орендодавець) передає, а відповідач (орендар) приймає в строкове платне користування нежитлові приміщення в будівлі, що є об'єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області (надалі майно), розташованій за адресою: проспект Миру, 20 у м. Чернігові та перебуває в господарському віданні комунального підприємства Діловий центр Чернігівської обласної ради. Приміщення з трьох кімнат № 1, 3, 4, які знаходяться в підвальному приміщенні вищезазначеної будівлі, загальною площею (з урахуванням коефіцієнту перерахунку корисної площі в загальну) 100,5 кв. м., корисною площею 54,5 кв. м., що не мають окремого входу. Згідно п. 10.1 договору, даний правочин діє з 01.07.2015 року по 28.06.2018 включно.
Відповідно до ст. 761 Цивільного кодексу України право передання майна у найм має власник речі або особа, якій належать майнові права. Наймодавцем може бути також особа, уповноважена на укладення договору найму.
У відповідності до пунктів 1.1, 2.1 Статуту Комунального підприємства Діловий центр Чернігівської обласної ради, затвердженого наказом від 08.08.2017 за № 78 начальника управління комунального майна Чернігівської обласної ради, КП Діловий центр Чернігівської обласної ради створене в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області і входить до сфери управління Управління комунального майна Чернігівської обласної ради. Підприємство створене для здійснення господарської комерційної діяльності, з метою ефективного використання комплексу будівель, в тому числі що розташовані за адресою: проспект Миру, 20, м. Чернігів, 14000, що є об'єктом комунальної власності Чернігівської області; забезпечення їх належної експлуатації, підвищення інвестиційної привабливості та підвищення рівня ділової активності обласного центру, отримання прибутку від передачі майна в оренду та здійснення інших видів діяльності з метою отримання прибутку (а.с.33-35).
З наведеного слідує, що КП Діловий центр Чернігівської обласної ради є належною стороною по справі, що наділена правом передавати в оренду об'єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, що перебувають в її господарському віданні .
Згідно п. 2.1 договору орендар вступає у строкове платне користування майном у термін, вказаний в договорі, але не раніше підписання сторонами цього договору та акта приймання-передачі майна, що є невід'ємною частиною цього договору (додаток № 1) (а.с.22) . Передача майна в оренду не тягне за собою виникнення в орендаря права власності на це майно. Майно залишається у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, а орендар користується ним протягом всього строку оренди (п. 2.2 договору від 15.06.2015).
Передача та прийняття в оренду майна комунальної власності області, розташованого за адресою проспект Миру, 20, у фактичне користування підтверджується наявним в матеріалах справи актом від 01.07.2015 прийому - передачі. У відповідності до акта прийому - передачі від 01.07.2015 позивач передав, а відповідач прийняв у строкове платне користування нежитлові приміщення в будівлі, що є об'єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, що розташоване за адресою: проспект Миру, 20, м. Чернігів, та перебуває в господарському віданні позивача КП Діловий центр Чернігівської обласної ради, у складі: приміщення з трьох кімнат, №№ 1, 3, 4, які знаходяться в підвальному приміщенні вищезазначеної будівлі, загальною площею (з урахуванням перерахунку корисної площі в загальну) 100,5 кв.м., корисною площею 54,5 кв.м, що не мають окремого входу (а.с.22).
Орендна плата є платежем у грошовій формі, який вносить відповідач позивачеві та до обласного бюджету незалежно від наслідків діяльності відповідача та сплачується за весь термін фактичного користування майном, що визначається на підставі акту приймання-передачі в оренду та акту приймання передачі майна з орендного користування (п. 3.1 договору від 15.06.2015). До орендної плати не входить плата за комунальні послуги, вартість експлуатаційних витрат, податок на додану вартість (п. 3.2 договору від 15.06.2015). Розмір орендної плати визначається на підставі діючої Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, затвердженої рішенням обласної ради від 25 березня 2011 року (3 сесія 6 скликання) зі змінами та доповненнями з врахуванням результатів вивченого попиту згідно наказу від 02.06.2015 за № 34-в. (п. 3.3 договору від 15.06.2015).
Пунктом 3.4 договору від 15.06.2015, з урахуванням редакції додаткової угоди від 30.12.2016 за № 3 до нього, діючої з 01 січня 2017 року, сторони погодили, що розмір та порядок розрахунку орендної плати наведено у додатку № 1 до додаткової угоди від 30.12.2016 за № 3 (а.с. 32), що є невід'ємною її частиною і становить за базовий місяць розрахунку (останній місяць, по якому є інформація про індекс інфляції) - 1026,75 грн. (без ПДВ). Орендна плата за перший (січень 2017 року) місяць оренди, після перегляду розміру орендної плати, визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекси інфляції за грудень 2016 року та за січень 2017 року. ПДВ розраховується та сплачується у розмірах та порядку згідно з чинним законодавством (а.с.30-32).
Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції на наступний місяць (п. 3.5 договору від 15.06.2015). Орендну плату орендар зобов'язаний перерахувати щомісячно у 10-денний термін після офіційного повідомлення про індекс інфляції за минулий місяць згідно виставлених рахунків орендодавцем шляхом перерахування на поточні рахунки орендодавця та обласного бюджету у співвідношенні, встановленому діючою Методикою розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області або за окремим рішенням обласної ради. Орендар повинен підписати та повернути орендодавцеві акт наданих послуг не пізніше трьох днів з моменту його отримання від орендодавця (п. 3.6 договору від 15.06.2015).
Відповідно до рішень Чернігівської обласної ради від 20.07.2016 за № 75/5/VII (5 сесія 7-го скликання) та від 17.05.2017 за № 47-9/ VII(9 сесія 7-го скликання) Про розподіл орендної плати комунальному підприємству Діловий центр Чернігівської обласної ради для позивача у період з липня 2016 року по червень 2017 року та у період з липня 2017 року по 30 червня 2018 року встановлено наступний порядок розподілу орендної плати:100 відсотків орендної плати комунальному підприємству Діловий центр Чернігівської обласної ради (а.с. 75-76).
На виконання умов договору оренди від 15.06.2015 за № 25/15 сторонами у період з січня по грудень 2017 року було складено акти наданих послуг з оренди приміщень на загальну суму 16042,48 грн., а саме: № УА-0000538 від 30.04.2017 на суму 5122,49 грн. (за січень - квітень 2017 року), № УА-0000696 від 31.05.2017 на суму 1320,86 грн. (за травень 2017 року), № УА-0000847 від 30.06.2017 на суму 1342,00 грн. (за червень 2017 року), № УА-0000997 від 31.07.2017 на суму 1344,68 грн. (за липень 2017 року), № УА-0001152 від 31.08.2017 на суму 1343,34 грн. (за серпень 2017 року), № УА-0001306 від 30.09.2017 на суму 1370,21 грн. (за вересень 2017 року), № УА-0001464 від 31.10.2017 на суму 1386,65 грн. (за жовтень 2017 року), № УА-0001625 від 30.11.2017 на суму 1399,13 грн. (за листопад 2017 року), № УА-0001788 від 31.12.2017 на суму 1413,12 грн. (за грудень 2017 року), що підписані та завірені печатками обох сторін (а.с.46-54).
Позивачем на оплату наданих послуг у спірному періоді було виставлено до оплати відповідачу наступні рахунки: № УА-0000538 від 30.04.2017, № УА-0000696 від 31.05.2017, № УА-0000847 від 30.06.2017, № УА-0000997 від 31.07.2017, № УА-0001152 від 31.08.2017, № УА-0001306 від 30.09.2017, № УА-0001464 від 31.10.2017, № УА-0001625 від 30.11.2017, № УА-0001788 від 31.12.2017, що отримані відповідачем 18.05.2017, 21.07.2017, 21.07.2017, 21.08.2017, 13.10.2017, 13.10.2017, 17.11.2017, 21.12.2017, 23.01.2018 відповідно, про що свідчить відмітка проставлена на рахунках відповідачем в особі ОСОБА_2 (одного із засновників юридичної особи згідно даних ЄДРПОУ), а також належним чином засвідчена копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення за № 1400036449243(по рахунках за травень та червень 2017 року) (а.с.37-45, 55-56).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач за надані послуги з оренди приміщень у спірному періоді розрахувався частково на суму 20,00 грн. (підстава платежу: рахунок № УА-0000538 від 30.04.2017), що підтверджується банківською випискою по рахунку позивача, сформованою на 19 травня 2017 року (а.с.57). Решту заборгованості в сумі 16022,48 грн. (16042,48 грн. - 20,00 грн.) за користування орендованим нерухомим майном у період січень - грудень 2017 року відповідач не погасив, доказів оплати до суду не надав.
Судом встановлено, що на день винесення рішення по справі заборгованість відповідача по орендній платі у період січень - грудень 2017 року за договором оренди від 15.06.2015 за № 25/15, з урахуванням додаткової угоди від 30.12.2016 за № 3 до нього, склала 16022,48 грн.
Судом враховано, що предметом спірного договору є майно, що знаходиться у комунальній власності, тобто до правовідносин між сторонами застосовуються положення Закону України "Про оренду державного та комунального майна".
Пунктом 5 ст. 762 Цивільного кодексу України передбачено, що плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до вимог ст. 18 ч. 3 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", орендар зобов'язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі. Частиною 3 ст.19 зазначеного Закону встановлено, що строки внесення орендної плати визначаються у договорі.
Згідно ст. 29 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", за невиконання зобов'язань за договором оренди, сторони несуть відповідальність, встановлену законодавчими актами України та договором.
Виходячи з приписів ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
У відповідності зі cт. 193 Господарського кодексу України та cт.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач умови договору оренди № 25/15 від 15.06.2015 порушив, орендну плату у строки, встановлені п. 3.6 вказаного договору, не сплатив, що останнім не спростовано.
Статтею 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором, або законом, у тому числі сплата неустойки (штрафу, пені) та відшкодування збитків.
Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Виходячи зі змісту ч. 1 ст. 612 вказаного Кодексу, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до ст. ст. 546, 549 Цивільного кодексу України виконання зобов'язань за договором можуть забезпечуватись неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Неустойка (штраф, пеня) є грошова сума або інше майно, яке боржник повинен передати кредитору в разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, шо обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожний день прострочення виконання.
З огляду на пункт 2.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 за № 14 Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань , пеня, за визначенням частини третьої статті 549 ЦК України, - це вид неустойки, що забезпечує виконання грошового зобов'язання і обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожний день прострочення виконання. Застосування іншого виду неустойки - штрафу до грошового зобов'язання законом не передбачено, що, втім, не виключає можливості його встановлення в укладеному сторонами договорі (наприклад, за необґрунтовану відмову від переказу коштів за розрахунковими документами отримувача коштів), притому і як самостійний захід відповідальності, і як такий, що застосовується поряд з пенею. В останньому випадку не йдеться про притягнення до відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення двічі, тому що відповідальність настає лише один раз - у вигляді сплати неустойки, яка включає у себе і пеню, і штраф як лише форми її сплати.
Частиною 6 ст. 232 Господарського кодексу України передбачено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Пунктом 3.7 договору від 15.06.2015, сторони погодили, що орендна плата, перерахована несвоєчасно або в не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, включаючи день оплати . З наведеного слідує, що сторони погодили інший строк нарахування штрафних санкцій (пені) за прострочення договірних зобов'язань за той, що передбачений частиною 6 статті 232 Господарського кодексу України.
Відповідно до пункту 3.8 договору від 15.06.2015, у разі, якщо на дату сплати орендної плати заборгованість за нею становить загалом не менше ніж три місяці, відповідач також сплачує позивачу штраф у розмірі 10% від суми заборгованості.
Статтею 625 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних з простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до пункту 4.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань" № 14 від 17.12.2013, сторони договору можуть зменшити або збільшити передбачений законом розмір процентів річних. Якщо укладеним сторонами договором передбачено збільшення розміру процентів у зв'язку з прострочення сплати боргу, розмір ставки, на яку збільшено проценти, слід вважати іншим розміром процентів.
За приписами пункту 9.5 договору від 15.06.2015, у разі несвоєчасного виконання зобов'язання по сплаті орендної плати, орендар повинен сплатити орендодавцю суму боргу з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також 10 % річних від простроченої суми.З наведеного слідує, що сторонами погоджену іншу відсоткову ставку річних за порушення грошових зобов'язань, що підлягає стягненню на підставі ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України.
Позивач, керуючись пунктами 3.7, 3.8, 9.5 договору від 15.06.2015 за № 25/15, а також приписами ч. 2 ст. 625 ЦК України, просить стягнути з відповідача 1718,41 грн. пені за період з 02.09.2017 по 12.03.2018 за прострочення виконання відповідачем грошових зобов'язань по оплаті орендної плати; 1602,25 грн. штрафу у розмірі 10% від суми заборгованості по орендній платі за прострочення відповідачем грошових зобов'язань по її сплаті понад три місяці; 865,71 грн. інфляційних втрат за період з червня 2017 року по січень 2018 року та856,87 грн. відсотків річних, розрахованих за ставкою 10%, за період з 23.05.2017 по 12.03.2018.
Виходячи з того, що відповідач прострочив виконання грошових зобов'язань перед позивачем по сплаті орендної плати у спірному періоді, суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши повноважного представника позивача, перевіривши проведений позивачем розрахунок (а.с.12-15), дійшов висновку про задоволення позову в частині основного боргу в повному обсязі в сумі 16022,48 грн. за період січень - грудень 2017 року, в частині штрафу в повному обсязі в сумі 1602,25 грн., в частині пені та інфляційних втрат в межах заявлених вимог, у визначених позивачем періодах стягнення, в сумі 1718,41 грн. та 865,71 грн. відповідно, та в частині відсотків річних частково в сумі 848,76 грн. за заявлений період, з огляду на наявні помилки в наданому розрахунку.
Як встановлено судом, позивачем було невірно визначено дати прострочення відповідачем грошових зобов'язань по оплаті орендної плати за серпень 2017 року та грудень 2017 року, що настали 14.10.2017 та 24.01.2018, замість 23.09.2017 та 23.01.2018 - як визначено позивачем, враховуючи вимоги ст. 253 ЦК України та умови пункту 3.6 договору, в тому числі фактичне отримання відповідачем рахунків, що є підставою для оплати вартості отриманих послуг.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладаються при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Враховуючи, що заявлений позов підлягає частковому задоволенню, з відповідача підлягає стягненню на користь позивача судовий збір в сумі 1761,30 грн.
Керуючись ст. ст. 73, 74, 76-79, 91, 123, 129, ч. 2 ст. 178, 202, 233, 236, 238, 241, 247- 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
1. Позовні вимоги задовольнити частково.
2. Стягнути з Громадської організації Волонтерський центр Єдність (14000, Чернігівська область, м. Чернігів, проспект Перемоги, буд. 45, кв. 17, р/р 26003051408874 в ПАТ КБ ПриватБанк , МФО 353586, код ЄДРПОУ 39615654) на користь Комунального підприємства Діловий центр Чернігівської обласної ради (14000, Чернігівська область, м. Чернігів, проспект Миру, 49-А, п/р 26003212000701 АБ Укргазбанк м. Київ, МФО 320478, код ЄДРПОУ 33469496) - 16022,48 грн. основного боргу, 1718,41 грн. пені, 865,71 грн. інфляційних втрат, 848,76 грн. відсотків річних, 1602,25 грн. штрафу та 1761,30 грн. судового збору.
3. В іншій частині позову відмовити.
4. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Повне рішення суду складено 14.05.2018
Рішення Господарського суду Чернігівської області набуває законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Суддя І.Г. Мурашко
Веб - адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2018 |
Оприлюднено | 16.05.2018 |
Номер документу | 73953295 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Мурашко І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні