Рішення
від 14.05.2018 по справі 529/305/18
ДИКАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 529/305/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2018 року Диканський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді Гвоздика А. Є.

при секретарі Скрипник Р. А.,

розглянувши у порядку загального позовного провадження у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в смт. Диканька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дібрівської сільської ради Диканського району Полтавської області , треті особи Диканська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2, про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

04 грудня 2011 року в с. Чапаєвка, Диканського району, Полтавської області помер ОСОБА_3, після смерті якого відкрилася спадщина у вигляді будинковолодіння, яке відповідно до технічного паспорта складається з житлового будинку позначеного літ. «А-1» , літніх кухонь літ. «Б» , «Г» , погребів літ. «б» , «в» , сараїв літ. «б1» , «б2» , «В» , «г» , «Д» , «Ж» , вбиральні літ. «Е» , воріт огорожі №1, огорожі № 2, трубопроводу № 3, яке розташоване по вул. Новоселівська, 5, в с. Діброва, Диканського району, Полтавської області.

Вказуючи на те, що при оформленні спадкових прав на вищевказане спадкове майно після смерті ОСОБА_3 було виявлено відсутність правовстановлюючих документів на будинковолодіння, що перешкоджає позивачці, як спадкоємниці за законом розпоряджатися спадковим майном вцілому на власний розсуд, позивач звернулася до суду та просить визнати за нею право власності на вказане спадкове нерухоме майно після смерті свого чоловіка.

В судове засідання позивач не з'явилася, але на адресу суду надіслала письмову заяву про підтримання своїх позовних вимог та розгляд справи проведення у її відсутність.

Представник відповідача - Дібрівської сільської ради, Диканського району Полтавської області в судове засідання не з'явився, але до суду подав відзив на позовну заяву в якому зазначив, що Дібрівська сільська рада позовні вимоги позивача визнає та не заперечує проти їх задоволення, а також просив розгляд справи провести у його відсутність.

Представник третьої особи - Диканської державної нотаріальної контори в судове засідання також не з'явився, але на адресу суду надіслав пояснення в якому зазначив, що мається заведена спадкова справа після смерті ОСОБА_3 і ними дійсно було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів. Також, у цій заяві він прохав розглянути вказану справи у його відсутність.

Третя особа, ОСОБА_2 судове засідання також не з'явився, але на адресу суду надіслав письмове пояснення стосовно позовної заяви в якій проти задоволення позову позивача він не заперечував, при цьому вказав, що відмовився від спадщини на ім'я позивачки та прохав розглянути справу у його відсутність.

Враховуючи те, що позивач позов підтримала, відповідач його визнав, а треті особи по справі проти задоволення позову не заперечували, тому розгляд даної справи по суті був проведений, відповідно до ст. 198 ЦПК України, у підготовчому судовому засіданні.

Розглянувши наявні матеріали справи, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, відзив на позов від відповідача та пояснення щодо позову від третіх осіб, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як було встановлено в судовому засіданні, після смерті 04. 12. 2011 року ОСОБА_3, залишилося спадкове нерухоме майно у вигляді будинковолодіння, яке відповідно до технічного паспорта складається з житлового будинку позначеного літ. «А-1» , літніх кухонь літ. «Б» , «Г» , погребів літ. «б» , «в» , сараїв літ. «б1» , «б2» , «В» , «г» , «Д» , «Ж» , вбиральні літ. «Е» , воріт огорожі №1, огорожі № 2, трубопроводу № 3, яке розташоване по вул. Новоселівська, 5, в с. Діброва, Диканського району, Полтавської області.

Відповідно до постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 20. 03. 2018 року виданої державним нотаріусом ОСОБА_4 вбачається, що нотаріус не взмозі видати позивачу свідоцтво про право власності на вищевказане майно, оскільки відсутній оригінал правовстановлюючого документу на будинковолодіння.

Відповідно до статті 41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Згідно з статтею 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Судом встановлено, що померлий та позивачка були подружжям і так як після смерті чоловіка позивачка не подала заяву про відмову від спадщини, то відповідно до положень ч. 2 ст. 1268 ЦК України вона є такою, що прийняла спадщину після смерті свого чоловіка у вигляді вказаного вище майна.

Крім цього, було встановлено, що третя особа по справі ОСОБА_2, який є сином позивачки скористався своїм правом та відмовився від прийняття спадщини на користь позивачки.

Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом виданого 20. 09. 2012 року вбачається, що позивачка частково прийняла спадщину після смерті свого чоловіка у вигляді земельної ділянки площею 0,41 га, саме для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та ведення підсобного господарства.

Так, під час оформлення права власності на спадкове майно у вигляді будинковолодіння було виявлено відсутність правовстановлюючих документів.

Оскільки, було виявлено відсутність правовстановлюючих документів на вказане будинковолодіння, однак, вказане вище майно є спадковим, тому, відповідно до положень ст. ст. 392, 1296, 1299 ЦК України, за позивачем слід визнати в порядку спадкування право власності на вказане спадкове майно з реєстрацією цього права на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 316, 376, 392, 1296, 1299 ЦК України, ст. ст. 7, 8, 81, 83, 258, 259, 263-268 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1, яка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 до Дібрівської сільської ради, Диканського району Полтавської області, які знаходяться с. Діброва, Диканського району, Полтавської області, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 21046727, треті особи - Диканська державна нотаріальна контора, яка знаходиться в смт. Диканька, Полтавської області, вул. Чернишевського, 10, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 02899973, ОСОБА_2, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, про визнання права власності на спадкове майно.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, право власності на спадкове нерухоме майно у вигляді будинковолодіння, яке відповідно до технічного паспорта складається з житлового будинку позначеного літ. «А-1» , літніх кухонь літ. «Б» , «Г» , погребів літ. «б» , «в» , сараїв літ. «б1» , «б2» , «В» , «г» , «Д» , «Ж» , вбиральні літ. «Е» , воріт огорожі №1, огорожі № 2, трубопроводу № 3, яке розташоване по вул. Новоселівська, 5, в с. Діброва, Диканського району, Полтавської області, як за спадкоємцем такого майна після померлого чоловіка ОСОБА_3.

Рішення набирає законної сили через 30 днів з дня його проголошення, якщо на нього не буде подана апеляційна скарга учасниками справи.

Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Полтавської області.

Головуючий:

СудДиканський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення14.05.2018
Оприлюднено18.05.2018
Номер документу73976471
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —529/305/18

Рішення від 14.05.2018

Цивільне

Диканський районний суд Полтавської області

Гвоздик А. Є.

Ухвала від 20.04.2018

Цивільне

Диканський районний суд Полтавської області

Гвоздик А. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні