Справа 127/11677/18
Провадження 1-кс/127/5966/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2018 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , секретаря ОСОБА_2 , за участі слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання слідчого СВ Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 , про проведення обшуку приміщення ресторану «Європа», що розташований за адресою: м. Вінниця, вулиця Соборна, 98, на ділянці яка належить ТОВ «Вітекс», за фіксації судового розгляду технічними засобами, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_3 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області з вищевказаним клопотанням, яке погоджене з прокурором про проведення обшуку.
Клопотання мотивовано тим, що у провадженні слідчого перебувають матеріали кримінального провадження №12018020010001891 від 12.05.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, в ході розслідування якого виникла необхідність у проведенні обшуку.
В ході досудового розслідування встановлено, що 10.05.2018 року приблизно о 03.00 год. декілька невідомих чоловіків на території ресторану «Європа» заподіяли тілесні ушкодження ОСОБА_4 .
За даним фактом 12.05.2018 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України.
В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що в ресторані «Європа», що розташований на території центрального парку культури і відпочинку за адресою м.Вінниця вул. Соборна, 98 містяться камери відеоспостереження.
Так 10.05.2018 приблизно о 03.30 год. на території ресторану «Європа» відбулась бійка в ході якої невідома особа умисно нанесла тілесні ушкодження потерпілому ОСОБА_4 . Згідно довідки МКЛ ШМД №11768 від 11.05.2018 року у ОСОБА_4 : «Багатоуламковий перелом лівого вилично-орбітального комплексу зі зміщенням».
14.05.2018 року керівнику ресторану «Європа» надіслано запит щодо вилучення відеозапису з 22.00 год. 09.05.2018 року по 04.00 год. 10.05.2018 року. Працівникам поліції надано відеозапис із трьох камер, які розміщені у приміщення караоке залу, коридору який з`єднує два зали та літнього майданчика.
Відеозапис із камери на якій міститься інформація про осіб причетних до умисного нанесення тілесних ушкоджень ОСОБА_4 працівникам поліції не надано, а тому, є достатні підстави вважати, що він був прихований працівниками ресторану «Європа», або видалений.
Згідно усної інформації керівництва ресторану з приводу витребування відеозапису з камер спостереження стало відомо, що камера, яка охоплювала місце бійки випадково не працювала, а тому є підстави вважати, що особи, які причетні до умисного нанесення тілесних ушкоджень ОСОБА_4 могли вплинути на керівництво ресторану, щоб останні приховали або умисно знищили відео із серверу та жорсткого диску, які розміщені у приміщенні ресторану «Європа».
Вищевказаний відеозапис має доказове значення для притягнення винних осіб до відповідальності і містить відомості про обставини вчинення злочину.
На відеофайлах, які містяться на носіях інформації: флешках, комп`ютерах, системних блоках, відеореєстраторах, серверах, жорстких дисках ресторану «Європа» наявна інформація, про осіб, які причетні до умисного нанесення тілесних ушкоджень ОСОБА_4 , однак дану інформацію неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом.
В той же час наявні достатні підстави вважати, що інформація, яка міститься на флешках, комп`ютерах, системних блоках, відеореєстраторах, серверах, жорстких дисках,та яка має доказове значення для становлення фактичних обставин кримінального правопорушення, видалена, та її можливо відновити лиш шляхом проведення відповідних експертиз, однак необхідною умовою проведення такого експертного дослідження є надання відповідних носіїв з інформацією, яка має значення для досудового розслідування, і яку необхідно вилучити шляхом проведення обшуку у приміщені ресторану «Європа», що розташований по вулиці Соборна, 98 в м. Вінниці.
Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, власником приміщення що розташована за адресою м.Вінниця вул. Соборна є ТОВ «Вітекс» код ЄРДПОУ 13305801.
Згідно договору оренди земельної ділянки від 04.10.2001 року орендодавець ( Вінницька міська рада) передала ТОВ «ВІТЕКС» юридична адреса якого м. Вінниця вул. Першотравнева 57 кв. 1, в оренду земельну ділянку, яка знаходиться за адресою м. Вінниця вул. Соборна, 98, площею 0,0624 г. На земельній ділянці знаходиться споруда кафе.
Згідно довідки № 01-00-011-21498 від 15.05.2018 з Вінницької міської ради земельна ділянка площею 0,0624 Га (кад. Номер 0510100000:02:026:0007) по вул. Соборна, 98 на які розташовано ресторан «Європа» відноситься до земель комунальної власності. Зазначена земельна ділянка перебуває в користуванні ТОВ фірма «Вітекс» на умовах оренди відповідно до договору оренди земельної ділянки від 04.10.2000 року терміном на 49 років для комерційних потреб.
Приймаючи до уваги, достатні підстави вважати, що вище вказана інформація, яка міститься на носіях, а саме флешках, комп`ютерах, системних блоках, відеореєстраторах, серверах, жорстких дисках, може знаходитись у зазначеному в клопотанні приміщенні, керуючись ст. 40, 110, 234 КПК України, слідчий просив суд клопотання задовольнити.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав за обставин викладених у ньому.
Слідчий суддя вислухавши пояснення слідчого з посиланням на докази, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали в їх сукупності, а також надані слідчим матеріали негласних слідчий дій, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи вищенаведене, судовий розгляд здійснювався за фіксації процесу технічними засобами.
Згідно ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України, при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко - чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
З огляду на вищевикладене, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законних процесуальних рішень в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, з метою здобуття фактичних даних, які дадуть можливість встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, виявлення та фіксації відомостей про обставини кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей та документів, тому слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав вважати, що у приміщенні ресторану «Європа», що розташований за адресою: м. Вінниця, вулиця Соборна, 98, на ділянці яка належить ТОВ «Вітекс», можуть знаходитися речі та документи, які мають доказове значення для кримінального провадження.
Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання, заявлене до суду, є необхідним для розкриття кримінального правопорушення, а також встановлення причетних осіб до нього, тому дане клопотання є обґрунтованим та доведеним.
На підставі наведеного, керуючись ст. 233, 234, 235, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_3 на проведення обшуку приміщення ресторану «Європа», що розташований за адресою: м. Вінниця, вулиця Соборна, 98, на ділянці яка належить ТОВ «Вітекс», з метою відшукання та вилучення флешок, комп`ютерної техніки, системних блоків, відеореєстраторів, серверів, жорстких дисків з інформацією про бійку яка мала місце з 09.05.2018 на 10.05.2018.
Відповідно до ст. 107 КПК України, рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Виконання ухвали слідчого судді, суду про проведення обшуку в обов`язковому порядку фіксується за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Право безперешкодного фіксування проведення обшуку за допомогою відеозапису надається стороні захисту. Про застосування технічних засобів фіксування процесуальної дії заздалегідь повідомляються особи, які беруть участь у процесуальній дії. Незастосування технічних засобів фіксування кримінального провадження у випадках, якщо воно є обов`язковим, тягне за собою недійсність відповідної процесуальної дії та отриманих внаслідок її вчинення результатів, за винятком випадків, якщо сторони не заперечують проти визнання такої дії та результатів її здійснення чинними.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 73991957 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні