Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/579/18
Провадження № 2/382/416/18
РІШЕННЯ
Іменем України
10 травня 2018 року Яготинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Литвин Л.І.
при секретарі Чемерис С.О.
за участю адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Яготин справу за позовом ОСОБА_2 до Сотниківської сільської ради Яготинського району Київської області, с. Сотниківка Яготинського району Київської області, вул. Миру, 56 про визнання права власності на спадкове майно,
Встановив:
Позивач звернувся до Яготинського районного суду з позовом до Сотниківської сільської ради Яготинського району Київської області про визнання права власності на спадкове майно, в котрому зазначено, що 30 січня 2014 року померла ОСОБА_3 Опатіївна-рідна сестра його матері. В силу ст. 1223 ЦК України він є спадкоємцем померлої тітки за заповітом. Після смерті ОСОБА_4 залишилася спадщина у вигляді житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що розташований по вул. Л. Українки, 7 в с. Сотниківка Яготинського району Київської області, земельної ділянки площею 0,25 га, яка призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд та розташована по вул. Л. Українки, 7 в с. Сотниківка Яготинського району Київської області, земельної ділянки площею 0,267 га, яка призначена для ведення особистого селянського господарства та розташована по вул. Л. Українки, 7 в с. Сотниківка Яготинського району Київської області. В передбачений законодавством шестимісячний термін до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини він не звертався, але прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3 шляхом постійного проживання разом з нею на час відкриття спадщини. Проте, при його зверненні до нотаріуса щодо видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на вищевказане спадкове майно, йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, у зв"язку з відсутністю оригіналів правовстановлюючих документів. Відповідно до п.4.15 глави 10 Порядку про вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 № 296/5 видача свідоцтв про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, прорводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів щодо належності цього майна спадкодавцеві. Просив встановити, що він постійно проживав разом із ОСОБА_3, яка померла 30 січня 2014 року, по день її смерті, тобто на час відкриття спадщини та визнати за ним право власності на спадкове майно.
В підготовче засідання позивач та його представник не з'явилися, про день та час розгляду справи повідомлені належним чином, представник позивача звернувся до суду з заявою, в котрій просила розглянути справу у їх відсутності, позовні вимоги підтримала.
Представник відповідача в підготовче засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, в заяві до суду просив розглянути справу у його відсутності, позов визнав.
Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Перевіривши матеріали справи, роз'яснивши сторонам процесуальні наслідки визнання позову, враховуючи, що представник відповідача позов визнав та визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи, інтереси інших осіб, суд вважає, що визнання позову може бути прийнято судом, а позов підлягає до задоволення.
Враховуючи, що в силу ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов"язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, суд вважає, що позовні вимоги гурнтуються на законі та підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 200, 206 ЦПК України, ст.ст. 321,1218,1223,1268 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 до Сотниківської сільської ради Яготинського району Київської області, с. Сотниківка Яготинського району Київської області, вул. Миру, 56, ідентифікаційний номер юридичної особи: 04360497 про визнання права власності на спадкове майно задовольнити. Встановити, що ОСОБА_2 постійно проживав разом із ОСОБА_3, яка померла 30 січня 2014 року, по день її смерті, тобто на час відкриття спадщини. Визнати за ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку площею 0,25 га, яка призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд та розташована по вул. Л. Українки, 7 в с. Сотниківка Яготинського району Київської області, яка належала ОСОБА_3, померлій 30 січня 2014 року, на підставі державного на право приватної власності на землю серія ІІІ-КВ №090233 від 15 березня 2002 року, виданого на підставі рішення виконавчого комітету Сотниківської сільської ради від 21 березня 2001р. №19, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 70. Визнати за ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку площею 0,267 га, яка призначена для ведення особистого селянського господарства та розташована по вул. Л. Українки, 7 в с. Сотниківка Яготинського району Київської області, яка належала ОСОБА_3, померлій 30 січня 2014 року, на підставі державного на право приватної власності на землю серія ІІІ-КВ №090233 від 15 березня 2002 року, виданого на підставі рішення виконавчого комітету Сотниківської сільської ради від 21 березня 2001р. №19, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 70.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається до Апеляційного суду Київської області через Яготинський районний суд Київської області.
Суддя Литвин Л.І.
Суд | Яготинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2018 |
Оприлюднено | 17.05.2018 |
Номер документу | 74005562 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яготинський районний суд Київської області
Литвин Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні