Справа № 573/460/18
Номер провадження 2/573/232/18
РІШЕННЯ
іменем України
15 травня 2018 року м. Білопілля
Білопільський районний суд Сумської області в складі:
головуючої судді: Черкашиної М.С.
при секретарі: Терещенко О.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Білопіллі цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 сільської ради Білопільського району Сумської області, треті особи: сектор державної реєстрації Білопільської районної державної адміністрації Сумської області, Богодухівська державна нотаріальна контора Харківської області про визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В:
23 березня 2018 року представник ОСОБА_5 в інтересах позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 сільської ради про визнання права власності на земельну частку (пай) у порядку спадкування за законом. Позовні вимоги мотивовані тим, що 11 червня 2011 року в м. Богодухів Харківської області помер ОСОБА_6, який був чоловіком ОСОБА_1 та батьком ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Після смерті останнього відкрилась спадщина на все належне йому майно та майнові права. Позивачі в свою чергу прийняли спадкове майно шляхом отримання свідоцтва про право на спадщину за законом. 18 квітня 2014 року позивачі, як спадкоємці уклали між собою договір, який посвідчений державним нотаріусом Богодухівської держнотконтори Харківської області та поділили спадкове майно ОСОБА_6 Згодом виявилось, що до складу спадщини входить також право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності САПТЗТ Жовтень Білопільського району Сумської області, розміром 3,95 в умовних кадастрових гектарах. Право на вказаний пай ОСОБА_6 успадкував після смерті свого батька ОСОБА_7, який помер 24 квітня 2003 року, якому належало право згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії СМ № 037671, виданого 20 травня 1996 року Білопільською райдержадміністрацією Сумської області. За життя ОСОБА_6 прийняв спадщину після смерті ОСОБА_7 шляхом отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 10 грудня 2003 року в Улянівській держнотконторі Білопільського району Сумської області, однак оформити земельну частку не встиг. Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_8 та ОСОБА_3 прийняли у спадщину вказане право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності САПТЗТ Жовтень , розміром 3,95 в умовних кадастрових гектарах, яка раніше належала померлому ОСОБА_6, який у свою чергу успадкував після смерті свого батька ОСОБА_7 Маючи намір отримати свідоцтво про право на спадщину за законом на вищевказану земельну частку (пай), позивачі звернулись до державного нотаріуса, але у видачі вказаного свідоцтва їм було відмовлено у зв'язку із втратою правовстановлюючого документа на зазначену земельну частку (пай). На даний час спадкоємці не можуть отримати свідоцтво про право на спадщину за законом і вільно розпоряджатися спадковим майном, а тому звернулись до суду за захистом своїх спадкових прав, як спадкоємці першої черги після смерті ОСОБА_6 Посилаючись на викладені вище обставини, представник позивача просить визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в порядку спадкування за законом після ОСОБА_6, який помер 11 червня 2011 року, право власності за кожною на 1/3 частки земельної частки (паю), розміром 3,95 умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) у землях, що перебувала у колективній власності СГАПТЗТ Жовтень , посвідчену сертифікатом серії СМ № 037671, виданого на ім'я ОСОБА_7, який помер 24 квітня 2003 року.
В підготовче засідання позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не з'явились, їх представник за дорученням ОСОБА_5 надав до суду письмове клопотання про підтримання позовних вимог та розгляд справи у їх відсутність (а. с. 77, 83 ).
Представник відповідача - ОСОБА_4 сільської ради Білопільського району Сумської області в підготовче засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справу без участі представника сільської ради, з позовом згодні (а. с. 79).
Представники третіх осіб - сектору державної реєстрації Білопільської районної державної адміністрації Сумської області, Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області у підготовче засідання також не з'явились. Завідувач Богодухівської державної нотаріальної контори ОСОБА_9 надіслала письмову заяву про розгляд справи у відсутності представника держнотконтори, проти задоволення заяви не заперечує (а. с. 45, 46).
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Частиною 1 ст. 206 ЦПК передбачено, що позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін, на підставі наявних у справі доказів, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, повно, всебічно та з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
При ухваленні рішення суд керувався наступними правовими нормами.
Статтями 15 та 16 ЦК України передбачено право особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту права, встановлених цивільним законодавством, є, зокрема, його визнання.
Стосовно визнання права власності на земельну частку (пай) у порядку спадкування за законом, суд враховує слідуюче.
Зокрема, статтею 1216 ЦК України 2003 року визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно із ч. ч. 1, 2 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
В силу ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Пленум Верховного Суду України у п. 20 своєї постанови "Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року роз'яснив, що справи про спадкування за законом мають вирішуватись на основі правил глави 86 ЦК України. Спадкування за законом здійснюється почергово. За відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття всіма спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують спадкоємці відповідної черги. Зокрема, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
У відповідності до ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними (ч. 1 ст. 1267 ЦК України).
Спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї (ч. 3 ст. 1268 ЦК України).
Згідно ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має право подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Згідно з ч. 1, 3 ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Частиною першою статті 316 Цивільного кодексу України поняття права власності визначено як право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. При цьому право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом (ст. 328 ЦК України).
У відповідності до ч. 2 ст. 373 ЦК України право власності на землю (земельну ділянку) набувається і здійснюється відповідно до закону.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 являється дружиною ОСОБА_6, що стверджується свідоцтвом про одруження серії ІІ-АГ № 1020978 (а. с. 18).
Батьками ОСОБА_6 (дошлюбне прізвище) ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 (дошлюбне прізвище) ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_2, є ОСОБА_6 та ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвами про їх народження серії ІІ-БП № 389772 та ІІ-БП № 272603 відповідно (а. с. 16-17).
Відповідно до свідоцтв про шлюб серії 1-ВЛ № 035763 та серії 1-ВЛ № 074119 після реєстрації шлюбу дочка померлого ОСОБА_10 отримала прізвище чоловіка - ОСОБА_2 та ОСОБА_11 змінила дошлюбне прізвище на - ОСОБА_3 (а. с. 19-20).
ОСОБА_6 помер 11 червня 2011 року в м. Богодухів Харківської області, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії 1-ВЛ № 314465 (а. с. 21).
Зі змісту договору про поділ спадщини від 18 квітня 2014 року, посвідченого державним нотаріусом Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області, зареєстрованого в реєстрі за № 2-436 вбачається, що ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 склали даний договір про поділ спадкового майна, належного їм відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України в рамках спадкової справи № 267/2011, відкритої Богодухівською держнотконторою після смерті ОСОБА_6, померлого 11 червня 2011 року, який на день смерті проживав в ІНФОРМАЦІЯ_3 (а. с. 23-24).
На підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідченого державним нотаріусом Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області ОСОБА_12 18 квітня 2014 року, зареєстрованого в реєстрі за № 2-440 спадкоємцем майна ОСОБА_6, який помер 11 червня 2011 року, є його дочка - ОСОБА_3. Спадщина, на яку видано свідоцтво складається із земельної ділянки, площею 2,4861 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Сазоно-Баланівської сільської ради Богодухівського району Харківської області, яка належала спадкодавцю згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 208106, виданого 19 серпня 2005 року (а. с. 25).
Із свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідченого державним нотаріусом Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області ОСОБА_12 18 квітня 2014 року, зареєстрованого в реєстрі за № 2-442 вбачається, що спадкоємцем майна ОСОБА_6, який помер 11 червня 2011 року, є його дочка - ОСОБА_2. Спадщина, на яку видано свідоцтво складається із вкладу з відповідними відсотками та нарахованою компенсацією, що знаходиться в АТ Ощадбанк та належав спадкодавцю (а. с. 26).
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що 24 квітня 2003 року помер ОСОБА_7 відповідно до свідоцтва про смерть серії І-БП № 170386 (а. с. 27).
Згідно із свідоцтвом про право на спадщину за заповітом, посвідченого державним нотаріусом Улянівської державної нотаріальної контори ОСОБА_13 10 грудня 2003 року, зареєстрованого в реєстрі за № 1406 спадкоємцем зазначеного у заповіті майна ОСОБА_7, який помер 24 квітня 2003 року, є син - ОСОБА_6, в тому числі на Ѕ частку спадкового майна у зв'язку з відмовою на його користь дружини спадкодавця ОСОБА_14. Спадкове майно, на яке видано дане свідоцтво складається із житлового будинку № 37 по вул. Шевченка в с. Товста Білопільського району Сумської області, земельної ділянки площею 0,37 га для обслуговування житлового будинку та ведення особистого підсобного господарства, розташованої в с. Товста, права на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності САПТЗТ Жовтень , розміром 3,95 в умовних кадастрових гектарах, яке належало спадкодавцю на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії СМ № 037671, виданого 20 травня 1996 року Білопільською райдержадміністрацією та грошові вклади з відсотками (а. с. 28).
ОСОБА_7 мав право на земельну частку (пай) розміром 3,95 в умовних кадастрових гектарах, яка перебувала у власності СГАПТЗТ Жовтнень для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії СМ № 037671 від 20 травня 1996 року, виданого 20 травня 1996 року згідно розпорядження Білопільської районної державної адміністрації від 16 травня 1996 року № 145 (а. с. 29).
З інформаційної довідки, виданої відділом у Білопільському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області вбачається, що станом на 2017 рік оціночна вартість об'єкта оцінки - земельної частки (паю), розміром 3,95 умовних кадастрових гектарів без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) складає 78 606 грн. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території ОСОБА_4 сільської ради (бувше СГАПТЗТ Жовтень ) на а. с. 30.
Із письмового листа Білопільської райдержадміністрації від 11 жовтня 2017 року за 01-31/3290 вбачається, що на ім'я ОСОБА_7 Сергія видавався сертифікат на право на земельну частку (пай) серії СМ № 037671 від 20 травня 1996 року. В даний сертифікат здійснено запис від 20 січня 2004 року про перехід права власності на земельну частку (пай) до ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 10 грудня 2003 року за № 1406 (а. с. 31).
Згідно з п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування" при розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини.
Відповідно до п.п 4.20 п. 4 гл. 10 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 року за № 296/5 , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.02.2012 року за №282/20595, видача свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку нотаріусом проводиться на підставі документів, оформлених відповідно до статті 19 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та витягу з Державного земельного кадастру.
Як зазначено в п.п 4.18 п. 4 гл. 10 розділу ІІ зазначеного Порядку за відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів нотаріус роз'яснює йому процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.
Зі змісту письмового роз'яснення, виданого державним нотаріусом Богодухівської державної нотаріальної контори Харківської області ОСОБА_12 від 03 липня 2017 року вбачається, що оформлення спадщини після померлого 11 червня 2011 року ОСОБА_6, який прийняв спадщину, але не оформив свої спадкових прав після ОСОБА_7, який помер 24 квітня 2003 року, не вдається можливим у зв'язку з відсутністю у спадкоємців правовстановлюючого документа, що підтверджує право власності на земельну частку (пай) на а. с. 32.
У відповідності до Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру вбачається, що після ОСОБА_6, який помер 11 червня 2011 року заведена спадкова справа № 267/2011 та видані свідоцтва про право на спадщину за законом (а. с. 58-59).
Із копії спадкової справи № 267/2011 вбачається, що спадщину, яка складається із: житлового будинку, що знаходиться за адресою: селище Горького, вул. Молодіжна, 4 Богодухівського району Харківської області, земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, розташованої за вказаної вище адресою, площею 0,2500 га, земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства за зазначеною адресою, право на 1/3 земельної частки (паю) у землі, яка перебуває у колективній власності СГАПТЗТ Жовтнень , розміром 3,95 умовних кадастрових гектарах, право на яку передано спадкодавцю ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідченого сертифікатом серії СМ № 037672, прийняла дружина - ОСОБА_1.
Його донька - ОСОБА_3 прийняла у спадщину наступне майно: земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2,4861 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Сазоно-Баланівської сільської ради Богодухівського району Харківської області, яка належала спадкодавцю згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 208106, виданого 19 серпня 2005 року та право на 1/3 земельної частки (паю) у землі, яка перебуває у колективній власності СГАПТЗТ Жовтнень , розміром 3,95 умовних кадастрових гектарах, право на яку передано спадкодавцю ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідченого сертифікатом серії СМ № 037672.
ОСОБА_2, як дочка після ОСОБА_6 прийняла спадщину за законом, до складу якої входить: вклади з відповідними відсотками та нарахованою компенсацією, що знаходиться в АТ Ощадбанк , що належали спадкодавцю, а також право на 1/3 земельної частки (паю) у землі, яка перебуває у колективній власності СГАПТЗТ Жовтнень , розміром 3,95 умовних кадастрових гектарах, право на яку передано спадкодавцю ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідченого сертифікатом серії СМ № 037672 (а. с. 48-57).
Крім того, з Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру вбачається, що після ОСОБА_7, який помер 24 квітня 2003 року заведена спадкова справа № 218/2003 та видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом на ім'я ОСОБА_6 (а. с. 63, 68-72).
За змістом п. г ч. 1 ст. 81 Земельного кодексу України громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
Пленум Верховного Суду України у п. 11 своєї постанови "Про судову практику справах про спадкування від 30 травня 2008 року роз'яснив, що при вирішенні спору про спадкування права на земельну частку (пай) основним документом, що посвідчує таке право, є сертифікат про право на земельну частку (пай).
Згідно п. 17 Перехідних положень Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року сертифікати на право на земельну частку (пай), отримані громадянами, вважаються правовстановлюючими документами при реалізації ними права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства.
Сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення власникам таких часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.
Статтею 2 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) передбачено, що основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією. Документом, який посвідчує право на земельну частку (пай) також є: рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).
Відповідно до вимог ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги представника позивачів та визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 право власності за кожним на 1/3 земельної частки (паю), розміром 3,95 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі, в порядку спадкування за законом після ОСОБА_6, померлого 11 червня 2011 року, право на яке належало ОСОБА_7, який помер 24 квітня 2003 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 316, 328, 373, 392, 1216, 1218, 1220, 1222, 1225, 1261, 1267, 1268, 1269, 1296, ст. 81 Земельного Кодексу України, ст. ст. 10, 81, 200, 206, 247, 259, 265, 273, 354-355 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 (паспорт серія ММ № 412076, РНОКПП: НОМЕР_1, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4), ОСОБА_2 (паспорт серія МН № 835555, РНОКПП: НОМЕР_2, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5), ОСОБА_3 (паспорт серія МН № 953795, РНОКПП: НОМЕР_3, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4) до ОСОБА_4 сільської ради Білопільського району Сумської області (ЄДРПОУ : 04390268 , місце знаходження: 41870, Сумська область, Білопільський район, с . Товста, вул. Шевченка, буд. 2), треті особи: сектор державної реєстрації Білопільської районної державної адміністрації Сумської області (місце знаходження: 41800, м. Білопілля, вул. Старопутивльська, 35, ЄДРПОУ: 04058120 ), Богодухівська державна нотаріальна контора Харківської області (місце знаходження: 62103, м. Богодухів, вул. Чернієнка, 7 Харківської області, код ЄДРПОУ: 02900618), про визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом, задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування за законом після ОСОБА_6, який помер 11 червня 2011 року, право власності на 1/3 частки земельної частки (паю), розміром 3,95 умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) у землях, що перебувала у колективній власності САПТЗТ Жовтень , посвідчену сертифікатом серії СМ № 037671, виданого 20 травня 1996 року на ім'я померлого ОСОБА_7 на підставі розпорядження Білопільської районної державної адміністрації від 16 травня 1996 року № 145.
Визнати за ОСОБА_2 у порядку спадкування за законом після ОСОБА_6, який помер 11 червня 2011 року, право власності на 1/3 частки земельної частки (паю), розміром 3,95 умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) у землях, що перебувала у колективній власності САПТЗТ Жовтень , посвідчену сертифікатом серії СМ № 037671, виданого 20 травня 1996 року на ім'я померлого ОСОБА_7 на підставі розпорядження Білопільської районної державної адміністрації від 16 травня 1996 року № 145.
Визнати за ОСОБА_3 у порядку спадкування за законом після ОСОБА_6, який помер 11 червня 2011 року, право власності на 1/3 частки земельної частки (паю), розміром 3,95 умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) у землях, що перебувала у колективній власності САПТЗТ Жовтень , посвідчену сертифікатом серії СМ № 037671, виданого 20 травня 1996 року на ім'я померлого ОСОБА_7 на підставі розпорядження Білопільської районної державної адміністрації від 16 травня 1996 року № 145.
Відповідно до п. п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Сумської області через Білопільський районний суд Сумської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя :
Суд | Білопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2018 |
Оприлюднено | 17.05.2018 |
Номер документу | 74012279 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білопільський районний суд Сумської області
Черкашина М. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні