Ухвала
від 16.05.2018 по справі 910/4361/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

16.05.2018Справа № 910/4361/18

За позовом Публічного акціонерного товариства "Київенерго" до Житлово-будівельного кооперативу "Київ-9" про стягнення 157 603, 30 грн. Суддя Підченко Ю.О. Представники сторін: без виклику (повідомлення)

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "Київенерго" звернулося до Господарського суду міста Києва із позовом до Житлово-будівельного кооперативу "Київ-9" про стягнення основного боргу в розмірі 120 257, 63 грн., 3% річних сумою 8 361, 18 грн. та інфляційної складової боргу в сумі 28 984, 50 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не належним чином виконує свої зобов'язання за договором про надання послуг з централізованого постачання гарячої води № 103004540000100 від 01.06.2015.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.04.2018 відкрито провадження у справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.

29.04.2018 представником відповідача було направлено до суду відзив на позовну заяву, в якому він просив суд розглядати справу за правилами загального позовного провадження, надати додатковий строк для подання відповідачем доказів - відомостей обліку гарячого водопостачання, залучити до участі у справі у якості третьої особи на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "Семпал-Сервіс", яке узгоджувало відомості обліку гарячого водопостачання з боку відповідача та зобов'язати третю особу надати пояснення до позовної заяви, а також просив суд відмовити в задоволенні позову повністю.

Відповідач вказує на те, що заборгованість, яку просить стягнути позивач не підтверджена відомостями обліку, які з боку відповідача не підписані та більшість відомостей з боку відповідача узгоджені невідомою юридичною особою Товариством з обмеженою відповідальністю "Семпал-Сервіс".

Також, відповідач зазначив, що вказані позивачем у цих відомостях показники не співпадають з показниками лічильників гарячої води, які обліковуються у квартирах мешканців будинків, що знаходяться на балансі відповідача, а отже - об'єм поставленої гарячої води не підтверджений позивачем належними доказами.

Відповідно до ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України), при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно припису ч. 4 ст. 250 ГПК України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Таким чином, враховуючи обсяг та характер доказів у справі, а також їх суперечливості, суд приходить до висновку про доцільність подальшого розгляду справи №910/4361/18 в порядку загального позовного провадження.

Також, представник відповідача вказує, що у зв'язку із тим, що він ознайомився з матеріалами справи лише 26.04.2018, то надати відомості обліку гарячого водопостачання разом з відзивом не в змозі, а тому просив суд надати додатковий строк для подання зазначених доказів.

Відповідно до ч. ч. 3, 4, 5 ст. 80 ГПК України, відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. У випадку визнання поважними причин неподання учасником справи доказів у встановлений законом строк суд може встановити додатковий строк для подання вказаних доказів.

З урахуванням вищезазначеного, суд вважає за можливе надати відповідачеві додатковий строк для подання доказів по справі - відомостей обліку гарячого водопостачання.

Відповідно до ч. 3 ст. 12 ГПК України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно ч. 6 ст. 250 ГПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Так, на виконання наведених приписів ГПК України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити сторонам строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.

Керуючись ст. ст. 12, 80, 121, 177, 178, 181, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Справу № 910/4361/18 розглядати за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі.

2. Підготовче засідання у справі № 910/4361/18 призначити на 01.06.18 о 11:10 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 10 .

3. Зобов'язати позивача:

- за своєю ініціативою здійснити звірку розрахунків з відповідачем, скласти акт по спірній сумі основного боргу з посиланням на договір, накладні, рахунки, тощо, акт надати у судове засідання;

4. Зобов'язати відповідача:

- створити необхідні умови для проведення звірки розрахунків з позивачем з наданням усіх первинних документів, підписати акт та надати його у судове засідання, у випадку незгоди викласти свою окрему думку.

- надати письмові пояснення в тому числі довести наявність юридичного інтересу до справи Товариства з обмеженою відповідальністю "Семпал-Сервіс", яким чином рішення по справі вплине на правовідносини з позивачем та відповідачами, чи буде у зв'язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов'язки, або змінено наявні права та обов'язки, або позбавлено певних прав чи обов'язків у майбутньому.

5. Надати відповідачеві строк до 01.06.18 для подання доказів - відомостей обліку гарячого водопостачання.

6. Запропонувати учасникам справи направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити відповідно до вимог, викладених у статті 60 Господарського процесуального кодексу України, та надати суду документи, що підтверджують повноваження представників.

7. Повідомити сторони по справі:

- про підготовче судове засідання;

- про відсутність у суду технічної можливості забезпечити право на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

8. Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 року.

9. Попередити учасників судового процесу, що при ухиленні від виконання вимог суду до них можуть бути застосовані заходи процесуального примусу у вигляді штрафу, передбаченого ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.

10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя Ю.О. Підченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.05.2018
Оприлюднено17.05.2018
Номер документу74023949
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/4361/18

Постанова від 27.12.2018

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Дідиченко М.А.

Ухвала від 02.11.2018

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Дідиченко М.А.

Рішення від 12.09.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 15.08.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 07.08.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 06.07.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 01.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 16.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 12.04.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні