Рішення
від 24.04.2018 по справі 910/23218/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

24.04.2018Справа № 910/23218/17

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Обрій - Інвест в особі ліквідатора Титаренка Миколи Олександровича

до Публічного акціонерного товариства Актив Трейд

про припинення юридичної особи

Суддя Котков О.В.

Секретар судового засідання Ільєнко О.О.

Представники сторін:

від позивача - Титаренко М.О. (представник за довіреністю);

від відповідача - не з'явились

В судовому засіданні 24.04.2018р. відповідно до положень ст. ст. 233, 240 Господарського процесуального кодексу України було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

СУТЬ СПОРУ:

22 грудня 2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю Обрій - Інвест в особі ліквідатора Титаренка Миколи Олександровича (далі за текстом - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства Актив-Трейд (далі за текстом - відповідач), відповідно до якої просить в судовому порядку:

- припинити юридичну особу ПАТ Актив Трейд , що не пов'язане з банкрутством, шляхом ліквідації;

- призначити ліквідатором ПАТ Актив Трейд арбітражного керуючого Титаренка М.О.;

- зобов'язати ліквідатора здійснити дії по державній реєстрації припинення юридичної особи - ПАТ Актив Трейд .

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що оскільки рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку відповідача включено до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності, до відповідача необхідно застосувати адміністративно - господарську санкцію у вигляді його ліквідації відповідно до положень статі 247 Господарського кодексу України.

Відповідач відзиву на позов не надав, представник в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.

Ухвало суду від 26.12.2017р. позов було залишено без руху.

Ухвалою суду від 11.01.2018р. було відкрито провадження в даній справі та вирішено здійснювати розгляд даної справи в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 08.02.2018р.

В судовому засіданні 08.02.2018р. судом було постановлено ухвалу про відкладення підготовчого засідання до 20.03.2018р.

В судовому засіданні 20.03.2018р. суд постановив ухвалу про закриття підготовчого провадження у даній справі та призначення справи до судового розгляду по суті на 03.04.2018р.

В судовому засіданні 03.04.2018р. було оголошено перерву до 24.04.2018р.

В судовому засіданні 24.04.2018р. під час оголошення вступної та резолютивної частини рішення судом було вказано, що повне рішення буде складено 10.05.2018р., проте повне рішення у даній справі складено та підписано 17.05.2018р., у зв'язку з значною завантаженістю суду протягом відповідного періоду.

Заслухавши доводи представника позивача по суті спору та дослідивши наявні докази у матеріалах даної справи, Господарський суд міста Києва,

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №51945998 від 07.04.2017р. (міститься в матеріалах справи) позивач є власником 40141 акцій Публічного акціонерного товариства Актив Трейд .

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

19.11.2015р. Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку було прийняте рішення №1880 та №1881 про включення Публічного акціонерного товариства Актив Трейд до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності, та про зупинення обігу цінних паперів вказаного товариства.

Порядок припинення акціонерних товариств визначає Закон України Про акціонерні товариства .

Статтею 79 Закону України Про акціонерні товариства встановлено наступне:

Акціонерне товариство припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим підприємницьким товариствам - правонаступникам (шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Добровільне припинення акціонерного товариства здійснюється за рішенням загальних зборів у порядку, передбаченому цим Законом, з дотриманням вимог, встановлених Цивільним кодексом України та іншими актами законодавства. Інші підстави та порядок припинення акціонерного товариства визначаються законодавством.

Ліквідація суб'єкта господарювання, діяльність якого суперечить закону чи його установчим документам передбачена статтею 247 Господарського кодексу України - у випадках, встановлених законом, до суб'єкта господарювання може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді його ліквідації за рішенням суду.

Статтею 55 1 Господарського кодексу України встановлено ознаки фіктивності, що дають підстави для звернення до суду про припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичною особою - підприємцем, в тому числі визнання реєстраційних документів недійсними:

- зареєстровано (перереєстровано) на недійсні (втрачені, загублені) та підроблені документи;

- незареєстровано у державних органах, якщо обов'язок реєстрації передбачено законодавством;

- зареєстровано (перереєстровано) у органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління підставним (неіснуючим), померлим, безвісти зниклим особам або таким особам, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження;

- зареєстровано (перереєстровано) та проваджено фінансово-господарську діяльність без відома та згоди його засновників та призначених у законному порядку керівників.

За ст. 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст. 77 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно ст. 78 Господарського процесуального кодексу України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Відповідно до ст. 79 Господарського процесуального кодексу України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Частиною першою статті 74 Господарського процесуального кодексу України на позивача покладено обов'язок доведення тих обставин, на які він посилається як на підставу своїх вимог.

На підтвердження аргументованості своїх вимог позивачем в якості доказів було надано лише рішення №1880 та №1881 про включення Публічного акціонерного товариства Актив Трейд до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності, та про зупинення обігу цінних паперів вказаного товариства.

Проте, ці докази не дають змогу дійти висновку про наявність діяльності відповідача, що суперечить закону.

Підсумовуючи викладені вище фактичні обставини, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги задоволенню не підлягають, оскільки як встановлено вище судом, докази, на які позивач посилається в якості підстав для застосування положень статті 247 Господарського кодексу України не є належними доказами на підтвердження здійснення відповідачем діяльності яка суперечить закону чи його установчим документам.

Крім того, суд звертає увагу на наступне:

Ліквідація суб'єкта господарювання за рішенням суду є адміністративно-господарською санкцією.

Відповідно до частини першої статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Проте, позивач не є уповноваженим органом державної влади або органом місцевого самоврядування, а відтак не є суб'єктом застосування адміністративно - господарських санкцій.

Відповідно до прохальної частини позовної заяви позивач просив суд відстрочити сплату судового збору.

Прохальна частина позову містить три позовні вимоги немайнового характеру.

Відповідно до положень статті 4 Закону України Про судовий збір розмір ставки судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру до господарського суду становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1762,00 грн.

Положеннями частини третьої статті 6 Закону України Про судовий збір встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Сума судового збору, яку в даному випадку мав сплатити позивач становить 5286,00 грн.

За таких обставин, відповідно до положень статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір в розмірі 5286,00 грн. покладається на позивача.

Керуючись ст.ст. 73, 86, 129, 219, 233, 236, 238, 241 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

В И Р І Ш И В:

В позові відмовити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Обрій-інвест (ідентифікаційний код 31721746, адреса: 03115, м. Київ, вулиця Львівська 18-А) з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання рішення суду, на користь Головного управління Державної казначейської служби у місті Києві (ідентифікаційний код 37993783, адреса: 01601, місто Київ, вулиця Терещенківська 11-а) рахунок №31215206783001, МФО 820019 або на будь-який інший рахунок, виявлений державним виконавцем під час виконання рішення суду, судовий збір в розмірі 5286, 00 грн. (п'ять тисяч двісті вісімдесят шість гривень).

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 17.05.2018р.

Суддя О.В. Котков

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.04.2018
Оприлюднено17.05.2018
Номер документу74024176
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/23218/17

Ухвала від 09.07.2018

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 11.06.2018

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Рішення від 24.04.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 03.04.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 20.03.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 08.02.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 08.02.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 11.01.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 26.12.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні