27.04.2018 227/1350/18
У Х В А Л А
27 квітня 2018 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Здоровиця О.В., розглянувши заяву виконавчого комітету Новодонецької селищної ради м.Добропілля про визнання спадщини відумерлою, заінтересована особа - комунальне підприємство Новодонецьксервіс (справа № 2271350/18),
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся звернувся до суду з заявою, в якій просить визнати відумерлою та передати у власність територіальної громади смт.Новодонецьке спадщину, яка залишилась після смерті ОСОБА_1, ОСОБА_2 Мар янівни та ОСОБА_3 у вигляді трикімнатної квартири № АДРЕСА_1 в селиці Новодонецьке міста Добропілля Донецької області.
Подана заявником заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ЦПК України виходячи з такого.
Відповідно до ст.335 ЦПК України у заяві про визнання спадщини відумерлою мають бути зазначені відомості про час і місце відкриття спадщини, про майно, що становить спадщину, а також докази, які свідчать про належність цього майна спадкодавцю, про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.
Згідно положень ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом ІV ЦПК України.
Зміст заяви повинен відповідати вимогам ст..175, 335 ЦПК України.
Але, зазначеним вимогам ст..175, 335 ЦПК України заява не відповідає.
Так, у заяві не зазначені докази (вони взагалі не додані до заяви), які свідчать про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.
Зміст заяви свідчить про те, що заявник до Реєстратора Спадкового реєстру - державної нотаріальної контори, приватного нотаріуса, з метою з ясувати наявність спадкоємців після смерті ОСОБА_1, ОСОБА_2 Мар янівни та ОСОБА_3, взагалі не звертався.
Враховуючи наведене, зміст заяви не відповідає вимогам ст..335 ЦПК України.
Крім того, відповідно до ст.95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Вказаних вимог заявником не дотримано. Останній до заяви додав ксерокопію свідоцтва про право власності на житло від 07.03.2000 року, яке взагалі ніяким чином не завірено.
Більше того, вимоги, викладені в заяві, є неконкретними, а саме, не зазначено, в якій частині та після кого саме заявник просить визнати спадщину відумерлою. Вказане має значення, оскільки згідно ксерокопії свідоцтва про право власності на житло, яке додано до заяви вбачається, що власником житла є тільки ОСОБА_3. Зазначені обставини підлягають уточненню.
Виходячи з наведеного заявнику слід усунути вказані в ухвалі недоліки та додати необхідні документи, які повинні бути належним чином завірені, якщо вони подаються у копіях.
Питання відкриття провадження у справі регулюються главою 2 розділу ІІІ ЦПК України.
Згідно ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, те, що заява подана без додержання вимог ст.ст.325, 95 ЦПК України, вважаю, що заяву слід залишити без руху, надавши заявнику можливість усунути зазначені недоліки.
Керуючись ст.ст.185, 335,95 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву виконавчого комітету Новодонецької селищної ради м.Добропілля про визнання спадщини відумерлою, заінтересована особа - комунальне підприємство Новодонецьксервіс - залишити без руху і надати заявникові термін для усунення недоліків, вказаних в ухвалі, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.
Повідомити заявника про необхідність усунення недоліків вказаних в ухвалі шляхом направлення йому копії даної ухвали та роз"яснити, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Ухвала не оскаржується.
Суддя О.В.Здоровиця
27.04.2018
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2018 |
Оприлюднено | 18.05.2018 |
Номер документу | 74030519 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Здоровиця О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні