АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № 22-ц/774/3150/18 Справа № 195/1805/17 Головуючий у 1 й інстанції - ОСОБА_1 Доповідач - Демченко Е.Л.
Категорія
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2018 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого - судді Демченко Е.Л.
суддів - Куценко Т.Р., Максюта Ж.І.
розглянувши в порядку спрощеного письмового провадження без повідомлення учасників справи апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю Оберіг на ухвалу Томаківського районного суду Дніпропетровської області від 27 листопада 2017 року по справі за позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю Оберіг про витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння, -
в с т а н о в и л а:
У листопаді 2017 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю Оберіг (далі - ТОВ Оберіг ) про витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння.
Ухвалою Томаківського районного суду Дніпропетровської області від 27 листопада 2017 року відкрито провадження по даній справі.
В апеляційній скарзі відповідач ТОВ Оберіг просить ухвалу Томаківського районного суду Дніпропетровської області від 27 листопада 2017 року скасувати, а провадження по справі припинити, зазначаючи, що ухвала суду винесена з порушенням норм процесуального права.
Апеляційна скарга вмотивована тим, що товариство зареєстроване та знаходяться по вул.Центральна,2-а в с.Червоне Генічеського району Херсонської області, а тому у суду першої інстанції не було підстав для відкриття провадження.
27 квітня 2018 року від позивача ОСОБА_2 надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому він просить ухвалу залишити без змін, а апеляційну скаргу ТОВ Оберіг без задоволення.
У відповідності до п.8 ч.1 Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України у редакції Закону України №2147-VIII від 03 жовтня 2017 року та ч.6 ст.147 Закону України Про судоустрій та статус суддів , до утворення апеляційних судів в апеляційних округах їхні повноваження здійснюють апеляційні суди, у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
У зв'язку з цим справа підлягає розгляду апеляційним судом Дніпропетровської області в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України у редакції Закону України №2147-VIII від 03 жовтня 2017 року.
Згідно з п.1 ч.1 ст.274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Відповідно до ч.1 ст.368 ЦПК України, справа розглядається судом апеляційної інстанції за правилами встановленими для розгляду справи в порядку спрощеного провадження, з особливостями встановленими цією главою.
Згідно з частиною тринадцятою статті 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Отже, враховуючи викладене апеляційна скарга ТОВ Оберіг на ухвалу Томаківського районного суду Дніпропетровської області від 27 листопада 2017 року про відкриття провадження підлягає розгляду в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи та без їх виклику як малозначна.
Розглянувши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно приписів ст.8 Закону України Про судоустрій і статус суддів ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом. Правила підсудності у цивільному судочинстві можуть визначатися лише процесуальним законом.
Підсудність справ визначається главою 1 розділу ІІІ ЦПК України (у редакції Закону №16158-IV від 18 березня 2004 року з відповідними змінами та доповненнями).
Відповідно до ч.1 ст.114 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
В п.42 постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ №3 від 01 березня 2013 року роз'яснено виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (частина перша статті 114 ЦПК). Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Встановлено судом і це підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ТОВ Оберіг про витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння, в якому просить витребувати у відповідача та передати належну йому земельну ділянку площею 7,136 га для ведення сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 1225488000-01-004-0278, яка розташована на території Преображенської сільської ради Томаківського району Дніпропетровської області.
Тобто між сторонами виник спір з приводу нерухомого майна, яке знаходиться на території Томаківського району, а відтак провадження по справі відкрито з дотриманням правил виключної підсудності, а тому доводи апеляційної скарги про реєстрацію відповідача у Генічеському районі не можуть слугувати підставою для задоволення апеляційної скарги та скасування ухвали.
Таким чином, оскаржувана ухвала постановлена з дотриманням вимог чинного законодавства, а доводи викладені в апеляційній скарзі не спростовують висновків суду.
Відповідно до ст.375 ЦПК України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст.367,374,375,381-383 ЦПК України, колегія суддів, -
п о с т а н о в и л а:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю Оберіг залишити без задоволення.
Ухвалу Томаківського районного суду Дніпропетровської області від 27 листопада 2017 року залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її проголошення.
Повний текст постанови складено 15 травня 2018 року.
Головуючий: Демченко Е.Л.
Судді: Куценко Т.Р.
ОСОБА_3
Суд | Апеляційний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2018 |
Оприлюднено | 18.05.2018 |
Номер документу | 74034711 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Дніпропетровської області
Демченко Е. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні