Рішення
від 15.05.2018 по справі 394/176/18
НОВОАРХАНГЕЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новоархангельський районний суд Кіровоградської області

2 6100 смт. Новоархангельськ Кіровоградської області, вул. Слави 26

15.05.2018

394/176/18

2/394/184/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Новоархангельський районний суд Кіровоградської області в складі

головуючого - судді Краснопольської Л.П.

при секретарі судового засідання Владовій В.В.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт Новоархангельськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Розсохуватецької сільської ради, треті особи - відділ у Новоархангельському районі ГУ Держгеокадастру, сектор державної реєстрації прав Новоархангельської районної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку,-

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася до суду з позовом про визнання права власності на земельну ділянку, зазначаючи в позові те, що 11 липня 2014 року померла її мати ОСОБА_2. Після смерті матері вона у встановлений законом строк подала заяву про прийняття спадщини за законом до Новоархангельської районної державної нотаріальної контори. Під час звернення до дежавного нотаріуса Новоархангельської нотаріальної контори вона одержала відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, яка належала спадкодавцю, померлої 11 липня 2014 року, вказавши що спадщина не може бути оформлена згідно Державного акта на земельну ділянку, яка розташована на території Розсохуватецької сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області в зв'язку з тим, що вишезазначений заповіт знаходиться в неналежному стані, в зв'язку з чим вона вимушена звертатись до суду з даним позовом.

В підготовче судове засідання всі учасники справи не з'явились. про час та місце розгляду справи повідомлені своєчасно та належним чином, відповідно до ст. 128 ЦПК України .

Позивачка надала до суду заяву про проведення судового засідання за її відсутності, просить задовольнити її позовні вимоги, не заперечує щодо розгляду справи в підготовчому судовому засіданні та не проти винесення заочного рішення по справі у разі неявки відповідача ( а.с. 39).

Відповідач - Розсохуватецька сільська рада, до суду не з"явився, не надав суду відзив на позовну заяву, яка надсилалась йому судом з доданими матеріалами, але надіслав суду заяву про розгляд справи без його участі, зазначив, що позовні вимоги визнають в повному обсязі, просили розгляд справи розглядати у їх відсутності (а. с.29).

Представник третьої особи - сектор державної реєстрації прав Новоархангельської РДА в судове засідання не з'явився, разом з тим, до суду надійшла заява про розгляд справи за відсутності їх представника, не заперечують проти задоволення позовних вимог, ніяких клопотань і заперечень не мають (а.с. 40).

Представник третьої особи - відділу у Новоархангельському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області в судове засідання не з'явився, до суду надійшла заява про розгляд справи за відсутності їх представника, не заперечують щодо задоволення позовних вимог. (а.с.26)

Неявка учасників процесу не є перешкодою для проведення підготовчого судового засідання та ухвалення на цій стадії цивільного процесу рішення.

Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявляти клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Враховуючи те, що відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України , неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи та проводить його в даному судовому засіданні на підставі доказів наявних у справі.

Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

В силу ст. 206 ЦПК України , у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, дослідивши матеріали справи та розглянувши справу у відповідності до ч. 3 ст. 200 ЦПК України вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі враховуючи наступне:

Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Згідно ст. 328 ЦК Україниправо власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Відповідно до ст. 392 ЦК Українивласник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до ч.1 ст.317 ЦК України змістом права власності є право володіння, користування та розпорядження своїм майном.

Пунктом 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування роз'яснено, що у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Нотаріуси не приймають для вчинення нотаріальних дій порвані документи та документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережні виправлення, текст документу, що неможливо прочитати внаслідок пошкодження, реквізити відсутні, що згідно законодавства не дає змоги оформити свідоцтво про право на спадщину за заповітом на моє ім'я, на підставі гл.7 ЗУ Про нотаріат від 02.09.1993 р. №3425-Х11, 2 розділ гл.10. п.4.15, 4.20 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом МЮУ 22.02.2012 року №296/5, ст. 49 ЗУ Про нотаріат .

Згідно п.23 Постанови Пленуму ВСУ Про судову практику у справах про спадкування №7 від 30.05.2008 року свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку установленому цивільним законодавством.

Судом встановлено, що 11 липня 2014 року року в с. Розсохуватець Новоархангельського району Кіровоградської області померла ОСОБА_2, про що свідчить копія свідоцтва про смерть серії 1-ОЛ №184665, видане 14.07.2014 року виконкомом Розсохуватецької сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області (а.с. 5).

Згідно копії свідоцтва про народження заявника серії VІІ-УР №0482192, виданого 08 березня 1965 року Розсохуватецьким сільЗАГС Новоархангельського району позивачка являється донькою померлої .(а.с. 6).

Згідно відмови нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії державного нотаріуса Новоархангельської районної державної нотаріальної контори Кіровоградської області позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку розміром 4,13 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Розсохуватецької сільської ради Новоархангельського Кіровоградської області, що залишилась після смерті ОСОБА_2, яка померла 11 липня 2014 року, у зв'язку з тим, що позивачкою не надано належних документів (а.с. 7).

Статтею 1217 ЦК України передбачено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Відповідно до статті 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Згідно ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи, часом відкриття спадщини є день смерті особи.

Згідно ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. Частиною 3 ст. 1296 ЦК Українивизначено, що відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину. Відповідно до ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Відповідно до ч.5 ст.1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Нормами статті 1268 Цивільного кодексу України встановлено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Суд вважає, що неможливість позивача отримати свідоцтво про право на спадщину є порушенням її права власності, оскільки унеможливлює оформити прийняту спадщину та визнання такого права з боку держави перед іншими суб'єктами цивільних та інших правовідносин.

Дослідивши та оцінивши всі надані сторонами докази в їх сукупності і взаємозв'язку, суд приходить до висновку, що позивачка має право на спірне майно, яка у встановленому законом порядку звернулась до нотаріуса, бажає прийняти спадщину. Інших спадкоємців по справі немає і відсутні будь-які докази на спростування законності заявлених позивачем позовних вимог.Позивачка не має іншої можливості захистити своє майнове право, окрім як в судовому порядку, за положеннями ст. 16 ЦК України її право підлягає захисту судом і заявлений позивачем спосіб такого захисту відповідає способу у який можливе відновлення цих прав. Позов є доведеним та обґрунтованим, базується на чинному законодавстві, тому підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, при цьому суд приймає до розгляду тільки ті докази, які мають значення по справі. Відповідно до ст. 4 ЦПК України Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Зважаючи на те, що на підставі ст. 141 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, однак такі вимоги позивачем не заявлені, то понесені витрати не підлягають стягненню з відповідача на користь позивача. Суд вирішив понесені позивачем витрати по оплаті судового збору залишити за ним у зв'язку з поданою про це письмовою заявою.

Підстави для допущення до негайного виконання судового рішення та для скасування заходів забезпечення позову відсутні.

Керуючись ст.ст. 4 , 5 , 13 , 16, 200, 206, 211, 223, 244 , 247, 259 , 261 , 263 , 264 , 265 ЦПК України , ст. 129 Конституції України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Розсохуватецької сільської ради, треті особи - відділ у Новоархангельському районі ГУ Держгеокадастру, сектор державної реєстрації прав Новоархангельської районної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителькою АДРЕСА_1, право приватної власності на земельну ділянку №221 розміром 4.13 га, на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії Р3 №419711, яка розташована на території Розсохуватецької сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області, в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_2, яка померла 11 липня 2014 року.

Витрати по сплаті судового збору залишити за позивачем.

Рішення може бути оскаржено через Новоархангельський районний суд до апеляційного суду Кіровоградської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Ідентифікуючі дані учасників:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт: серії НС №13009, виданий Звенигородським РВ УМВС Укрїани в Черкаській області 24 жовтня 1996 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків НОМЕР_1

Розсохуватецька сільська рада Новоархангельського району Кіровоградської області, місце знаходження: с.Розсохуватець Новоархангельського району Кіровоградської області, індентифікаційний код юридичної особи 04367105

Відділ у Новоархангельському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, місцезнаходження юридичної особи: смт.Новоархангельськ вул.Центральна 31, Новоархангельський район Кіровоградська область, індентифікаційний код юридичної особи 39767636,

Сектор державної реєстрації прав Новоархангельської РДА у Кіровоградській області смт.Новоархангельськ, Кіровоградська область вул.Центральна 48, код юридичної особи 04055080.

Суддя: /підпис/

З оригіналом згідно

Суддя Краснопольська Л.П.

СудНовоархангельський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення15.05.2018
Оприлюднено18.05.2018
Номер документу74040020
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —394/176/18

Рішення від 15.05.2018

Цивільне

Новоархангельський районний суд Кіровоградської області

Краснопольська Л. П.

Ухвала від 23.04.2018

Цивільне

Новоархангельський районний суд Кіровоградської області

Краснопольська Л. П.

Ухвала від 02.04.2018

Цивільне

Новоархангельський районний суд Кіровоградської області

Краснопольська Л. П.

Ухвала від 26.03.2018

Цивільне

Новоархангельський районний суд Кіровоградської області

Краснопольська Л. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні