Ухвала
від 17.05.2018 по справі 750/4637/18
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа № 750/4637/18

Провадження № 6/750/83/18

У Х В А Л А

17 травня 2018 року м. Чернігів

Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:

судді Карапута Л.В.,

секретаря - Карацюба М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області ОСОБА_1 про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку,

в с т а н о в и в:

Державний виконавець подав подання у якому просив про звернення стягнення на нерухоме майно ДП ТД "Сіверщина" на об'єкти незавершеного будівництва: адмінбудівлю (літ. А-3) загальною площею 1426,50 кв.м, крім приміщення магазину загальною площею 53.1 кв.м, що розташований на першому поверсі адмінбудівлі; прибудову-склад (літ. А') загальною площею 130.60 кв.м; навіс № 1 площею 91.7 кв.м., для задоволення вимог стягувачів з виплати заробітної плати в сумі 351242,03 грн. В обґрунтування подання вказав, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області знаходиться зведене виконавче провадження № 840А/2 (в АСВІІ № 29743801) з виконання виконавчих документів про стягнення заборгованості з Державного підприємства Торговий дім "Сіверщина". розпочате постановою про об'єднання виконавчих проваджень від 25.10.2011. Дане виконавче провадження 14.09.2012 було передано на виконання до відділу примусового виконання рішень з Центрального відділу ДВС Чернігівського міського управління юстиції відповідно до постанови начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області від 11.09.2012. Станом на 15.05.2018 до складу зведеного виконавчого провадження входить 14 виконавчих документів на загальну суму стягнення 506348.59 грн., у тому числі 8 посвідчень комісії по трудових спорах ДП ТД "Сіверщина" про стягнення на користь працівників підприємства заборгованості з виплати заробітної плати в сумі 354022.64 грн. (залишок заборгованості 351242,03 грн.). Рішення суду та інших органів (посадових осіб) боржник самостійно не виконує та заборгованість за виконавчими документами не сплачує. Кошти для погашення заборгованості v боржника відсутні, як відсутнє й інше ліквідне рухоме майно, на яке може бути звернуто стягнення.

Сторони в судове засідання не викликались, проте їх неявка не перешкоджає розгляду подання.

Державний виконавець надіслав заяву про розгляд подання без його участі, подання підтримує.

Фіксування судового засідання технічним записом не здійснювалося відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи та з'ясувавши таким чином обставини справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість подання у зв'язку з таким.

Згідно ст. 440 ЦПК України, питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, під час виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням державного виконавця, приватного виконавця. Суд негайно розглядає подання державного виконавця, приватного виконавця без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця, приватного виконавця.

Статтею 50 Закону України Про виконавче провадження встановлено, що звернення стягнення на об'єкти нерухомого майна здійснюється у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому в першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник. У разі якщо право власності на нерухоме майно боржника не зареєстровано в установленому законом порядку, виконавець звертається до суду із заявою про вирішення питання про звернення стягнення на таке майно.

Виходячи зі змісту даної норми права, звернення стягнення на об'єкти нерухомого майна, право власності на яке боржником не зареєстровано в установленому законом порядку, застосовується судом у випадку встановлення факту відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна.

Крім цього, подання державного виконавця про звернення стягнення на майно, яке не зареєстровано в установленому законом порядку, розглядається негайно, а з огляду на положення ст.ст.12, 81 ЦПК України саме на державного виконавця покладено обов'язок доказування факту відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна.

Так, з матеріалів подання вбачається, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області знаходиться зведене виконавче провадження № 840А/2 (в АСВІІ № 29743801) з виконання виконавчих документів про стягнення заборгованості з Державного підприємства Торговий дім "Сіверщина". розпочате постановою про об'єднання виконавчих проваджень від 25.10.2011. Дане виконавче провадження 14.09.2012 було передано на виконання до відділу примусового виконання рішень з Центрального відділу ДВС Чернігівського міського управління юстиції відповідно до постанови начальника управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області від 11.09.2012. Станом на 15.05.2018 до складу зведеного виконавчого провадження входить 14 виконавчих документів на загальну суму стягнення 506348.59 грн., у тому числі 8 посвідчень комісії по трудових спорах ДП ТД "Сіверщина" про стягнення на користь працівників підприємства заборгованості з виплати заробітної плати в сумі 354022.64 грн. (залишок заборгованості 351242,03 грн.). Рішення суду та інших органів (посадових осіб) боржник самостійно не виконує та заборгованість за виконавчими документами не сплачує. Кошти для погашення заборгованості v боржника відсутні, як відсутнє й інше ліквідне рухоме майно, на яке може бути звернуто стягнення.

Законом України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна'' встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних капіталах яких частка держави становить не менше 25 відсотків, до вдосконалення визначеного законами України механізму примусової реалізації майна, проте дія вказаного мораторію не поширюється на звернення стягнення на майно боржника за рішеннями щодо виплати заробітної плати та інших виплат, що належать працівнику у зв'язку із трудовими відносинами.

В ході здійснення виконавчого провадження було встановлено, що на балансі ДП ТД "Сіверщина" перебуває нерухоме майна, а саме об'єкти незавершеного будівництва право власності на які у встановленому законом порядку не зареєстровано.

Належність боржнику вказаних об'єктів незавершеного будівництва підтверджується балансом (звітом про фінансовим стан), декларацією про доходи майно боржника юридичної особи, головною книгою ДП ТД "Сіверищина". актом приймання-передачі майна, витягом із рішення Чернігівської міської ради та договором оренди земельної ділянки з додатками.

Об'єкти незавершеного будівництва не являються основними засобами та у виробництві боржником не використовуються.

Щодо рухомого майна, яке зазначено у декларації боржника, то звернення стягнення на це майно є недоцільним, про що суб'єктом оціночної діяльності надано висновок від 08.05.2014 року.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України "Про виконавче провадження".

Статтею 1 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".

Обов'язки і права виконавців визначені ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження", якою крім іншого передбачено, що виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено і ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Наведені норми свідчать про те, що виконавець зобов'язаний забезпечити реальне виконання виконавчого документа шляхом своєчасного і в повному обсязі вчинення, виконавчих дій.

Згідно ч. 5 ст. 48 Закону України "Про виконавче провадження", у разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення невідкладно звертається також на належне боржнику інше майно, крім майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення. Звернення стягнення на майно боржника не зупиняє звернення стягнення на кошти боржника. Боржник має право запропонувати види майна чи предмети, які необхідно реалізувати в першу чергу. Черговість стягнення на кошти та інше майно боржника остаточно визначається виконавцем.

Відповідно до ч. 4 ст. 50 Закону України "Про виконавче провадження", після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об'єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку. Про накладення арешту на об'єкт нерухомого майна, заставлене третім особам, виконавець невідкладно повідомляє таким особам.

Враховуючі встановлені судом обставини по справі, суд вважає подання обґрунтованим, а тому воно підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 33 Конституції України, ст.ст. 440, 260, 261, 353 ЦПК України, суд,

у х в а л и в :

Подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області ОСОБА_1 про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, задовольнити.

Надати дозвіл для звернення стягнення на нерухоме майно боржника ОСОБА_2 підприємство Торговий дім "Сіверщина" (код ЄДРПОУ 21391080), а саме об'єкти незавершеного будівництва: адмінбудівлю (літ. А-3) загальною площею 1426,50 кв.м, крім приміщення магазину загальною площею 53.1 кв.м, що розташований на першому поверсі адмінбудівлі; прибудову-склад (літ. А') загальною площею 130.60 кв.м; навіс № 1 площею 91.7 кв.м., які розташовані за адресою: вул. Громадська (Борисенко), 62а в м. Чернігові.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Чернігівської області.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Л.В. Карапута

СудДеснянський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення17.05.2018
Оприлюднено18.05.2018
Номер документу74047185
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —750/4637/18

Ухвала від 17.05.2018

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Карапута Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні