Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/6046/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2018 року слідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_2 про арешт майна,
В С Т А Н О В И В :
Слідчий СВ Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_2 звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна, яке обґрунтовано тим, що в провадженні СВ Подільського УП ГУ НП у м. Києві знаходиться кримінальне провадження № 12018100070001689 від 27.04.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 191 КК України. В ході розслідування вказаного кримінального провадження у слідчого виникла необхідність вчинити наступні процесуальні дії:
1. Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на рахунку № НОМЕР_1 (українська гривня), що відкритий ТОВ Адоніс-Груп (ЄРДПОУ 40726383) в ПАТ Сбербанк, МФО 320627, юридична адреса: м. Київ, вул. Володимирська, 46;
2. Встановити заборону на розпорядження грошовими коштами, які знаходяться на рахунку № НОМЕР_1 (українська гривня), що відкритий ТОВ Адоніс-Груп (ЄРДПОУ 40726383) в ПАТ Сбербанк, МФО 320627;
3. Зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на рахунок та вже містяться на рахунку № НОМЕР_1 (українська гривня), що відкритий ТОВ Адоніс-Груп (ЄРДПОУ 40726383) в ПАТ Сбербанк, МФО 320627;
4. Зобов`язати ПАТ Сбербанк, МФО 320627, юридична адреса: м. Київ, вул. Володимирська, 46 надати довідку про залишок грошових коштів на рахунку № НОМЕР_1 (українська гривня), що відкритий ТОВ Адоніс-Груп (ЄРДПОУ 40726383) при накладенні арешту на грошові кошти.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У ч. 1, 2 ст. 171 КПК України визначено, що з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач. У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
У клопотанні не зазначено точної суми грошових коштів, на які необхідно накласти арешт.
Слідчим не обґрунтовано які саме конкретні грошові кошти (розмір, валюта), що знаходяться на відповідному рахунку у Банку були об`єктом злочинних дій.
Крім того, інкримінована стаття, а саме ч.1 ст. 191 КК України, не передбачає конфіскацію майна. Вимоги слідчого про зупинення видаткових операцій з грошовими коштами, що надходять на рахунок та вже містяться на рахунку № НОМЕР_1 та зобов`язання Банку надати довідку про залишок коштів на рахунку, жодним чином не обґрунтовані.
Відповідно до ч. 3 ст. 172 КПК України слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи зазначені вище обставини у їх сукупності, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання прокурора про арешт майна, відповідно до ч. 3 ст. 172 КПК України, підлягає поверненню для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 170 - 172, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого СВ Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_2 про арешт майна повернути прокурору ОСОБА_3 для усунення недоліків.
Встановити прокурору Київської місцевої прокуратури № 7 м. Києва ОСОБА_3 строк у 72 години для усунення недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
СуддяОСОБА_1
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 74054256 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Васильченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні