Ухвала
від 18.05.2018 по справі 377/47/18
СЛАВУТИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Справа №377/47/18

Провадження №2-к/377/1/18

18 травня 2018 року Славутицький міський суд Київської області в складі головуючої - судді Теремецької Н.Ф.,

за участю:

секретаря судових засідань - ОСОБА_1,

представника стягувача - адвоката ОСОБА_2,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Славутичі клопотання компанії ППГ ПОЛІФАРБ ОСОБА_3А. в особі її представника - адвоката ОСОБА_2 про надання дозволу на примусове виконання на території України рішення районного суду Катовіце ОСОБА_4 від 19 грудня 2016 року, -

У С Т А Н О В И В:

В провадженні суду знаходиться клопотання компанії ППГ ПОЛІФАРБ ОСОБА_3А. про надання дозволу на примусове виконання на території України рішення районного суду Катовіце ОСОБА_4 від 19 грудня 2016 року про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю КРОНПАК на користь компанії ППГ ПОЛІФАРБ ОСОБА_3А. 18138,97 євро із законними відсотками за прострочення, що нараховуються від сум: 18073,60 євро від 15 квітня 2014 року, 65,37 євро від 31 березня 2015 року, 9448,74 злотих у якості відшкодування судових витрат та 72 злотих коштів процесуального провадження належних кредиторові від боржника.

Ліквідатором ТОВ Кронпак ОСОБА_5, як представником ТОВ Кронпак відповідно до ч. 3 ст. 41 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , подано до суду клопотання про закриття провадження , у зв'язку з тим, що клопотання не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Клопотання обґрунтоване тим, що постановою Господарського суду Київської області від 19.12.2017 року у справі № 911/3540/17 ТОВ Кронпак визнано банкрутом, відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру, тому господарський суд Київської області, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство ТОВ Кронпак , вирішує усі майнові спори з вимогами до ТОВ Кронпак .

Обговоривши клопотання в судовому засіданні, вислухавши думку представника стягувача, який заперечував проти задоволення клопотання за його безпідставністю, суд дійшов наступного висновку.

Згідно вимог ч. 1 ст. 464 ЦПК України питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника.

Відповідно до статті 16 Закону України Про міжнародні договори України , статей 133, 152 Закону України Про судоустрій і статус суддів , статті 80 Закону України Про міжнародне приватне право , підпункту 36 пункту 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2006 №1577 , та з метою удосконалення організації роботи судових органів та органів системи Міністерства юстиції України щодо виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах стосовно вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, враховуючи те, що відповідно до міжнародних договорів України у сфері правових відносин і правової допомоги у цивільних справах Міністерство юстиції України визначено центральним органом, відповідальним за їх виконання, наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 року № 1092/5/54 затверджено Інструкцію про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень (далі - Інструкція). Відповідно до п. 5.2 Інструкції клопотання заінтересованої особи про визнання і виконання рішення іноземного суду чи іншого компетентного органу (іноземне клопотання) подається безпосередньо до суду України з урахуванням пункту 5.3 цієї Інструкції. Іноземне клопотання, якщо це передбачено міжнародним договором України, може бути подано до іноземного суду, який розглянув справу і ухвалив рішення у першій інстанції і який надсилає іноземне клопотання на розгляд компетентного суду України через Мін'юст. Згідно п. 5.3. Інструкції іноземне клопотання розглядається судом України за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника. Якщо боржник не має місця проживання (перебування) або місцезнаходження на території України або його місце проживання (перебування) чи місцезнаходження не відоме, питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом України за місцезнаходженням в Україні майна боржника. Пунктом 5.5. Інструкції передбачено, що розгляд іноземного клопотання здійснюється згідно з Цивільним процесуальним кодексом України , а стосовно рішення третейського суду або міжнародного комерційного арбітражу - із Законом України Про міжнародний комерційний арбітраж . У разі, якщо міжнародний договір містить інші норми, застосовуються положення міжнародного договору.

Крім того, нормами чинного ГПК України не передбачено порядок розгляду клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду.

Виходячи з викладеного, клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, тому клопотання ліквідатора ТОВ Кронпак ОСОБА_5 задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст. 461 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили після її проголошення.

Суддя Н. Ф. Теремецька

СудСлавутицький міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення18.05.2018
Оприлюднено21.05.2018
Номер документу74067524
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —377/47/18

Ухвала від 18.05.2018

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Теремецька Н. Ф.

Ухвала від 18.05.2018

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Теремецька Н. Ф.

Ухвала від 12.04.2018

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Теремецька Н. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні