ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/18564/18-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Новак Р.В., при секретарі Владіміровій О.К., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ Національної поліції України Харкевича В.П. про тимчасовий доступ до речей та документів,-

В С Т А Н О В И В :

до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Новака Р.В. надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ Національної поліції України Харкевича В.П., погоджене прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України Райкуном О.С. про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні у Національному агентстві з акредитації України, адреса: м. Київ, Генерала Алмазова, буд. 18/7.

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження слідчий вказав, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється розслідування у кримінальному провадженні № 12017000000001548 від 22.11.2017 за фактом заволодіння бюджетними коштам, виділеними у 2017 році закладам охорони здоров'я на закупівлю медичних виробів шляхом можливого підроблення сертифікатів відповідності на вказані медичні вироби та реалізації за бюджетні кошти неякісних та не забезпечених гарантійним та сервісним обслуговуванням медичних виробів за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Слідчий зазначив, що по даному кримінальному провадженні провадяться слідчі дії, в зв'язку з чим виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні у Національному агентстві з акредитації України, адреса: м. Київ, Генерала Алмазова, буд. 18/7, з можливістю вилучення копій документів.

В судове засідання слідчий, прокурор не з'явились. Слідчий подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність та зазначила, що клопотання підтримує в повному обсязі.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Оскільки, згідно ч. 4 ст. 163 КПК України, відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду клопотання, суд визнав можливим розглянути клопотання за відсутності слідчого, прокурора на підставі наявних доказів.

Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ч. 1 ст. 107 КПК України не здійснювалась, оскільки таке клопотання не заявлялось.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Дослідивши матеріали клопотання, враховуючи положення ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо.

На підставі викладеного і керуючись ст. 108, ст.ст. 160, 162-164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ Національної поліції України Харкевича В.П. про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому в ОВС ГСУ Національної поліції України Харкевичу Вадиму Петровичу, слідчим слідчої групи, яким доручено здійснення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, або за дорученням, в порядку ст. 40 КПК України, оперативним співробітникам на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Національному агентстві з акредитації України, адреса: м. Київ, Генерала Алмазова, буд. 18/7, з можливістю вилучення копій документів, , що можуть містити відомості, що становлять комерційну таємницю, а саме: належним чином завірених актів перевірок та матеріалів, які готувались як додатки до вказаних актів, що проводились в період 2016, 2017 років у наступних органах сертифікації медичних виробів, а саме: ДП Державний медичний центр сертифікації МОЗ України код ЄДРПОУ 36392039, ДП "ЧЕРКАСИСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ" код ЄДРПОУ 02568360, ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ПОЛІТОКС" код ЄДРПОУ 19124650, ДП "УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ" код ЄДРПОУ 02568182, ДП Український медичний центр сертифікації код ЄДРПОУ 31450352, ДП "ХАРКІВСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ" код ЄДРПОУ 04725906, ДП Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. академіка Л.І. Медведя МОЗ України код ЄДРПОУ 01897914, ТОВ Український центр медичної сертифікації та прогнозування код ЄДРПОУ 33058382, ТОВ "УКРМЕДСЕРТ" код ЄДРПОУ 34646777, Державне українське об'єднання Політехмед код ЄДРПОУ 14282255, ТОВ Український науковий інститут сертифікації код ЄДРПОУ 37038642, ДП Український фармацевтичний інститут якості код ЄДРПОУ 36225306, ТОВ "ІМ"прув Медикел код ЄДРПОУ 34349243, ТОВ Українське сертифікаційне агентство код ЄДРПОУ 37955271.

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Службовим особам Національному агентстві з акредитації України тимчасовий доступ до речей і документів, особам, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні та/або оперативним підрозділам органів внутрішніх справ, які здійснюють слідчі (розшукові) дії в кримінальному провадженні за письмовим дорученням слідчого, прокурора та надати їм можливість вилучити зазначені в ухвалі документи.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Р.В. Новак

Підготовлено в 2-х примірниках.

Прим. 1 - справа №757/18564/18-к.

Прим. 2 - слідчий Харкевич В.П.

Копія - Національному агентстві з акредитації України

Виконавець: Новак Р.В.

23.04.2018

Дата ухвалення рішення 23.04.2018
Зареєстровано 21.05.2018
Оприлюднено 21.05.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону