Ухвала
від 18.05.2018 по справі 127/10924/18
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/10924/18

Провадження №1-кс/127/5508/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2018 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні клопотання заступника начальника управління начальник першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів,

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника управління начальник першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області підполковник податкової міліції ОСОБА_3 , 08.05.2018 року, звернувся до суду з клопотанням погодженим з прокурором ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів. Клопотання мотивовано тим, що СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018020000000060 від 06.04.2018 за фактом умисного ухилення від сплати податків у великих розмірах службовими особами СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 , Вінницька область, Чернівецький район, с. Біляни) при проведенні господарських операцій з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212 КК України.

Так, ГУ ДФС у Вінницькій області проведено документальну позапланову перевірку СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з питань своєчасності, достовірності та повноти нарахування податку на додану вартість по взаємовідносинах з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) за період з 01.08.2017 по 31.10.2017, яка оформлена актом від 03.03.2018 №977/1413/03731891. За наслідками вказаної перевірки встановлено факт ухилення від сплати податку на додану вартість у сумі 3014694 грн. внаслідок того, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » має ознаки фіктивності, і господарські операції з придбання СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зерна у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не підтверджується на предмет реального їх проведення та не можуть вважатись операціями, що дають право на податковий кредит згідно умов ст. 198.1 Податкового кодексу України.

Відповідно до наданих до перевірки договорів встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » поставило в адресу СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ячмінь, пшеницю та кукурудзу у загальній сумі 29749719,94 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 4958289,66 грн. Протягом серпня-листопада 2017 року з банківського рахунку СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » перераховано на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » грошові кошти нібито за постачання ячменю, пшениці, кукурудзи у сумі 27836706,2 грн.

Разом з тим, в ході досудового розслідування встановлено, що в період 2017 року банківськими рахунками СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » розпоряджались не службові особи названого підприємства, а інші невстановлені особи. Документи по операціям з фіктивним підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » підписувались від імені директора СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » іншими невстановленими особами.

Крім того, під час досудового розслідування встановлено, що ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 05.03.2018 у справі №757/5236/18 у зв`язку з закінченням строку давності звільнено від кримінальної відповідності за вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України, ОСОБА_5 - засновника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у період з 24.07.2015 по 07.11.2017 (тобто, яка була засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у період проведення взаємовідносин з СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »).

Крім того, встановлено, що згідно даних податкової звітності обсяг продажу товарів СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за січень 2017 року - квітень 2018 року склав понад 3,5 мільярди гривень.

Проведення вказаних операцій з урахуванням вищевикладених обставин та показань допитаних осіб викликають сумнів щодо їх реальності та є підстави вважати, що вказані операції документально відображені СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з метою штучного формування податкового кредиту з податку на додану вартість підприємствам реального сектору економіки.

В зв`язку з чим, виникла необхідність у встановленні та дослідженні обставин проведення фінансово-господарських операцій СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з його контрагентами-суб`єктами господарювання, яким СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » сформовано податковий кредит з ПДВ з метою мінімізації сплати податків до бюджету такими підприємствами.

Одним з контрагентів-покупців СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » являється ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ), загальна сума ПДВ по операціям між якими склала 1304 100 грн.

Факт проведення фінансово-господарських операцій між СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », надходження та перерахування грошових коштів по проведених господарських операціях, отримання коштів, їх спрямування та перерахування на рахунки інших суб`єктів господарської діяльності, і відповідно, з`ясування законності їх обігу, має суттєве значення для підтвердження обставин вчинення злочину та його корисливого мотиву та, відповідно, кваліфікації кримінального правопорушення.

З метою вжиття заходів щодо швидкого, всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законних процесуальних рішень в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу та вилучення оригіналів фінансово-господарських документів по проведених господарських операціях між СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що є єдиним можливим способом встановити обставини, які мають суттєве значення для кримінального провадження.

Вказані документи є речовими доказами у кримінальному провадженні, так як являються знаряддям вчинення злочину, зберегли на собі його сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час досудового розслідування, а також необхідні для використання під час проведення судово-криміналістичних експертиз.

Беручи до уваги вищевикладене, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх даних вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, які неможливо витребувати іншим шляхом, у зв`язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ до оригіналів фінансово-господарських документів та можливість їх вилучити (здійснити їх виїмку) по господарських операціях між СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ). На підставі викладеного слідчий просить клопотання задовольнити.

Слідчий ОСОБА_6 , який входить до слідчої групи про що свідчить витяг з ЄРДР від 06.04.2018 року в судове засідання не з`явився, однак надав до суду заяву, в якій просить дане клопотання розглянути без його участі.

Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в судове засідання не викликався, оскільки слідчим в клопотанні було доведено те, що у разі виклику особи, у володінні якої знаходиться вищевказані документи існує реальна загроза зміни або знищення документів до яких планується надати дозвіл на тимчасовий доступ.

Відповідно до ст. 107 ч.4 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Суд, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 159 ч.1, 2 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не встановлюють собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

З витягу Єдиного реєстру досудового розслідування від 06.04.2018 року вбачається, що у серпні - жовтні 2017 року службові особи TОB « ІНФОРМАЦІЯ_1 » незаконно сформували податковий кредит від суб`єкта господарської діяльності з ознаками фіктивності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) по закупівлі сільськогосподарської продукції, чим завищили податок на додану вартість, що підлягає сплаті на суму 3014694 грн., в результаті чого до бюджету не надійшло коштів у великому розмірі.

З протоколу огляду АІС ДФС «Податковий блок» і АІС ДФС «Єдиний реєстр податкових накладних» від 25.04.2018 року вбачається, що одним з контрагентів-покупців СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » являється ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ), загальна сума ПДВ по операціям між якими склала 1304 100 грн.

Приймаючи доуваги викладене,суд вважає,що начас розглядувищевказаного клопотаннянаявні достатніпідстави длянадання дозволуслідчому натимчасовий доступдо документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », оскільки слідчим в клопотанні було доведено те, що вказані документи знаходяться у вищевказаній установі та самі по собі або в сукупності із іншими документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Крім, того вказані документи можуть допомогти в розкритті даного злочину.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 163, 164, 165, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання заступника начальника управління начальник першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 задовольнити.

Надати заступнику начальника СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_3 , старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та іншим працівникам СУ ФР ГУ ДФС інших областей, які будуть діяти на підставі постанови про проведення слідчих (процесуальних) дій на іншій території дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) по господарських операціях вказаного підприємства з СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 , Вінницька область, Чернівецький район, с. Біляни) за період з 01.01.2017 по 30.04.2018 з можливість ознайомитись з ними та вилучити їх оригінали для запобігання їх можливому знищенню, а саме: договорів, угод; додатків до них; додаткових договорів, угод; актів прийому-передачі; видаткових накладних; податкових накладних; товарно-транспортних накладних; актів виконаних робіт (наданих послуг), прибуткових касових ордерів та квитанцій до прибуткових касових ордерів, рахунків-фактур, банківських виписок з оплати товарів, робіт, послуг; інших фінансово-господарських документів, що підтверджують проведення взаємовідносин цього суб`єкта підприємницької діяльності з СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення18.05.2018
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу74085576
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —127/10924/18

Ухвала від 18.05.2018

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Чернюк І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні