Рішення
від 08.05.2018 по справі 185/2268/18
ПАВЛОГРАДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 185/2268/18

Провадження № 2/185/1973/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 травня 2018 року м.Павлоград

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого - судді Палюх Т.Д., за участю секретаря - Андрухової Ю.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом Р елігійної громади "Спасо-Нерукотворного Образа кафедральний собор" парафії Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви в м.Павлограді до Вербківської територіальної громади Павлоградського району Дніпропетровської області, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В:

23 березня 2018 року Релігійна громада "Спасо-Нерукотворного Образа кафедральний собор" парафії Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви в м.Павлограді звернулась до суду з позовом до Вербківської територіальної громади Павлоградського району Дніпропетровської області, в якому просить визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після ОСОБА_1, яка померла 16 травня 2017 року, протягом трьох місяців після набрання рішенням законної сили.

В обґрунтування своїх позовних вимог представник позивача зазначив, що 16 травня 2017 року померла ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкала за адресою вул. Зарічна, буд. 23 в с.Кочережки, Павлоградського району Дніпропетровської області. У неї не було близьких родичів, Релігійна громада доглядала за померлою та здійснювала поховання. За життя ОСОБА_1 залишила заповіт, згідно з яким все своє майно заповіла Релігійній громаді Спасо-Нерукотворного Образа кафедральний собор парафії Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви в м. Павлограді. При зверненні до Другої Павлоградської нотаріальної контори із письмовою заявою про видачу свідоцтва на спадщину за заповітом, представнику позивача було відмовлено, оскільки пропущено шестимісячний строк з моменту відкриття спадщини, визначений законом.

В судове засідання представник позивача не з'явився, подав до суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності за наявними в справі доказами.

Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 16 травня 2017 року померла ОСОБА_2 відповідно до свідоцтва про смерть серії І-КИ № 752041, виданого Павлоградським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області (а.с.8).

Згідно з копією заповіту, складеного 18 липня 2013 року та посвідченого секретарем виконкому Кочережківської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області ОСОБА_3, зареєстрованого в реєстрі за № 167, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, усе своє майно заповіла Релігійній громаді "Спасо-Нерукотворного Образа кафедральний собор" парафії Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви в м.Павлограді (а.с.12).

Постановою завідуючої Другої Павлоградської державної нотаріальної контори ОСОБА_4 від 05 грудня 2017 року позивачу відмовлено у вчиненні нотаріальної дії - видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на все спадкове майно після померлої 16 травня 2017 року ОСОБА_1 у зв'язку з пропущенням строку для прийняття спадщини після вищевказаної померлої (а.с.6).

Відповідно до ч.1 ст.1269 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно з спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Згідно з ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини, встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно з частин 1,2 ст.1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, які пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Враховуючи специфіку релігійних громад та відсутність постійного представника, суд вважає, що строк для прийняття спадщини позивачем пропущено з поважних причин, що є підставою для визначення додаткового строку для прийняття спадщини, яка складається з будинку № 23 по вулиці Зарічна (Леніна) в с. Кочережки Павлоградського району Дніпропетровської області (а.с.9-10) після померлої 16 травня 2017 року ОСОБА_1

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги та визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_1 в три місяці після набрання рішенням законної сили.

Керуючись ст.ст.1220,1269,1272 ЦК України, ст.ст.12,19,42,81,89,263,265,304 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :

Позов Р елігійної громади "Спасо-Нерукотворного Образа кафедральний собор" парафії Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви в м.Павлограді до Вербківської територіальної громади Павлоградського району Дніпропетровської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити Релігійній громаді "Спасо-Нерукотворного Образа кафедральний собор" парафії Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви в м.Павлограді, ЄДРПОУ: 23360054, місцезнаходження: 51400, Дніпропетровська обл., місто Павлоград, Музейний провулок, будинок 1, додатковий строк протягом 3 (трьох) місяців з дня набрання законної сили рішенням суду для подання заяви про прийняття спадщини після ОСОБА_1 , померлої 16 травня 2017 року .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів до Апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя Т. Д. Палюх

СудПавлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення08.05.2018
Оприлюднено22.05.2018
Номер документу74101089
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —185/2268/18

Рішення від 08.05.2018

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Палюх Т. Д.

Ухвала від 08.05.2018

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Палюх Т. Д.

Ухвала від 30.03.2018

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Палюх Т. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні