Справа № 2-728/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.08.2010 р. Ренійський районний суд Одеської області
у складі: - головуючого судді Дудник В.І.;
при секретарі Пройка С.В.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. Рені справу за позовом ОСОБА_1 до Котловинської сільської ради Ренійського району Одеської області про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Представник відповідача - Котловинської сільської ради Ренійського району позовні вимоги визнав, щодо їх задоволення не заперечував, просив розглянути справу без його участі.
Позивач ОСОБА_2 на задоволенні позову наполягає, просив про розгляд справи у його відсутності.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
В ході розгляду справи судом були досліджені наступні докази: копія свідоцтва про переміну прізвища позивача; копія свідоцтва про народження ОСОБА_1; копія паспорту громадянина України ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1; копія свідоцтва про народження ОСОБА_3; копія паспорту громадянина України ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_2; копія державного акту на право приватної власності на землю на ім'я ОСОБА_5; копія сертифікату № 1037 про належність ОСОБА_6 іменних акцій; копія свідоцтва про смерть ОСОБА_5, яка померла 12.07.2007 р.
Судом в ході судового розгляду справи встановлено, що позивач ОСОБА_2 звернувся до суду та просить надати йому додатковий строк для прийняття спадщини, зазначивши, що 12.07.2007 р. померла його бабуся ОСОБА_5 Після її смерті відкрилась спадщина, а саме: земельна ділянка площею 2,18 га., яка розташована на території Котловинської сільської ради Ренійського району Одеської області, мас. № 44, діл. № 25, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку виданим Ренійською районною державною адміністрацією 12.03.2004 р. на підставі розпорядження Ренійської районної державної адміністрації від 22.12.2003 р. № 412/А- 2003. та на інше майно, яке належало ОСОБА_5. За життя ОСОБА_5 не розпорядилася належним їй майном, тому спадкування здійснюється за законом. Спадкоємцем за законом першої черги є батько позивача, тобто син померлої бабусі - ОСОБА_4, який взагалі відмовляється від спадщини на користь позивача. Інших спадкоємців, окрім позивача та його батька, не має. У встановлений законодавством 6-ти місячний строк, батько позивача ОСОБА_4 не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, а на звернення позивачем до нотаріуса про прийняття спадщини після спливу 6-ти місячного терміну, йому було повідомлено в усній формі, що він пропустив 6-ги місячний строк, необхідний для подання заяви про прийняття спадщини.
На момент смерті бабусі позивач постійно мешкав із нею та своїм батьком, але після її смерті він був вимушений виїхати на заробітки до іншого міста, що не дало йому можливості подати заяву до нотаріуса про прийняття спадщини у належний термін. Відмову від спадщини позивач не заявляв. Таким чином вважає, що прийняв спадщину, а
обставини, які послужили пропуском строку для подачі заяви про прийняття спадщини, вважає поважними.
Вивчивши матеріали справи та надані документи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню, оскільки доводи, викладені у позові, знайшли своє належне підтвердження в судовому засіданні.
Відповідно до ст. 1270 ЦК України 2003р. для прийняття спадщини встановлюється строк - шість місяців, який обчислюється з моменту її відкриття.
Згідно із ст. 1272 ЦК України 2003р., якщо спадкоємець протягом вищезгаданого строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її; за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати відповідну заяву до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Як вбачається з матеріалів справи, позивач після смерті своєї бабусі ОСОБА_7, у зв'язку з від'їздом до іншого міста з метою заробітку грошей, не подав у відповідний термін заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Спадкоємцем першої черги за законом є батько позивача ОСОБА_4, однак оскільки батько позивача відмовляється від спадщини на користь позивача, яка залишилась після смерті його матері, тобто спадкодавця по справі, тому позивач стає спадкоємцем за законом четвертої черги. Строк для прийняття спадщини закінчився 13.01.2008 р. За вищевказаними причинами позивач не звернувся до нотаріуса з питанням щодо прийняття спадщини вчасно. Внаслідок цього, встановлений законом шестимісячний строк був ним пропущений. Таким чином, причина пропуску строку для прийняття спадщини була поважною і є правові підстави для його продовження, надання додаткового, достатнього строку, для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись. Ст. ст., 10, 11, 60, 212, 213 ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 ЦК України (2003 р.), -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Надати ОСОБА_1 додатковий строк, тривалістю два місяці з дня набрання рішенням чинності, для подання до Ренійської районної державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті його бабусі ОСОБА_5'ї Михайлівни, померлої 12.07.2007 р.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про
апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Якщо
буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана
протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду
набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги,
рішення, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після розгляду справи
апеляційним судом.
Строк оскарження рішення в Апеляційний суд Одеської області через Ренійський
районний суд Одеської області: 10 днів - з дня проголошення рішення, 20 днів - після
подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.І. Дудник
Суд | Ренійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2010 |
Оприлюднено | 22.05.2018 |
Номер документу | 74118630 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ренійський районний суд Одеської області
Дудник В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні