ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

УХВАЛА

1Справа № 335/4208/18 1-кс/335/2955/2018

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2018 р. слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя Шалагінова А.В., за участю секретаря судового засідання Войтович Г.В., розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП України в Запорізькій області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів, подане в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017080000000113 від 22 лютого 2017 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання слідчого СУ ГУНП України в Запорізькій області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу прокуратури Запорізької області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей та документів, яке мотивовано тим, що в провадженні СУ ГУНП в Запорізькій області перебувають матеріали кримінального провадження № 120170800000000113 від 22.02.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до СУ ГУНП в Запорізькій області з ДЗЕ Національної поліції УЗЕ в Запорізькій області надійшли матеріали, згідно з якими невстановлені посадові особи ЗОДА, зловживаючи своїм службовим становищем, систематично привласнюють бюджетні кошти, головним розпорядником яких є Управління капітального будівництва ЗОДА, шляхом внесення недостовірних відомостей до актів приймання виконаних робіт, в наступному здійснення переведення їх на рахунки підприємств, підконтрольних невстановленим особам, а також навмисне неприйняття заходів щодо виконання претензійної роботи за невідпрацьованими перерахованими авансами за виконання робіт на території Запорізької області.

Також встановлено, що протягом 2015- 2017 років між УКБ ЗОДА та ТОВ Запоріжжя-Буд , ТОВ Мультипоінт , ТОВ Фокс Груп , ТОВ БК Запоріжжя-Буд , ТОВ Гарант-Строй 2007 , ПП АБЗ , ТОВ Боріс Груп , ТОВ Мега Тек , ТОВ Корнер Сервіс , ТОВ Комунтех було укладено договори на проведення генпідрядних та субпідрядних будівельних робіт на загальну суму 80 млн. грн.

Однак будівельні роботи на об'єктах будівництва виконані не в повному обсязі, роботи виконувались за завідомо суттєво завищеними цінами або взагалі проводились економічно недоцільні види робіт, хоча грошові кошти перераховано в повному обсязі за вказані об'єми в актах приймання виконаних робіт та розподілені між невстановленими особами, що підтверджується матеріалами кримінального провадження.

За наявною інформацією такими об'єктами є Реконструкція приймальної камери очисних споруд м. Дніпрорудне Запорізької області , Реконструкція берегозахисних споруд по вул. Набережній (від вул. Чубаря до пров. Рибацького) м. Бердянськ Запорізької області (1, 2 черги та наступні черги) , додаткові роботи Будівля обласної філармонії у м. Запоріжжя - реконструкція , Реконструкція системи водопостачання села Степанівка Перша, Приазовського району, Запорізької області .

З метою запобігання нецільового використання бюджетних коштів, або не повернення невідпрацьованих сум авансу, або інших дій генпідрядників, що можуть спричинити негативні наслідки для бюджету України, для вирішення питання, які мають суттєве значення, встановлення важливих обставин, на стадії досудового розслідування необхідно вилучити в повному обсязі документи, складання яких супроводжувало фінансово-господарські відносини між Управлінням капітального будівництва ЗОДА та ТОВ ГЕРКОН ПЛЮС , ТОВ Бердянськбудтрест , ТОВ Корнер Сервіс , ТОВ Мультипоінт .

Вищевказані документи знаходяться в адміністративному приміщенні Департаменту капітального будівництва ЗОДА за адресою: м. Запоріжжя, проспект Соборний, будинок 164.

Тому, слідчий просить надати старшому слідчому СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3, старшому слідчому СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4, слідчому СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_1, оперуповноваженому УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НП України ОСОБА_5, старшому оперуповноваженому в ОВС УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НП України ОСОБА_6, старшому оперуповноваженому УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НП України ОСОБА_7, старшому оперуповноваженому УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НП України ОСОБА_8, оперуповноваженому УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НП України ОСОБА_9, оперуповноваженому УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НП України ОСОБА_10 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх вилучення, які перебивають у володінні Департаменту капітального будівництва ЗОДА за адресою: м. Запоріжжя, проспект Соборний, будинок 164, а саме:

договорів, з додатковими угодами та додатками, проектно-кошторисної документації, договірної ціни, дефектних актів, актів прийняття виконаних будівельних робіт, форми № КБ-2в, довідок про вартість виконаних будівельних робіт/та витрат/, форми КБ-3, актів прийому об'єкта в експлуатацію, інших актів, проектів виконання робіт, виконавчої документації, виконавчих схем, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, чеків, актів на закриття прихованих робіт, сертифікатів якості, сертифікатів відповідності, технічних свідоцтв, паспортів, протоколів випробувань, платіжних документів, журналів виконання робіт, журналів технічного нагляду, матеріалів листування, у тому числі щодо узгодження вартості будівельних матеріалів та інших документів по об'єктам будівництва:

- Реконструкція приймальної камери очисних споруд м. Дніпрорудне Запорізької області , генеральний підрядник ТОВ ГЕРКОН ПЛЮС , код ЄДРПОУ 31491425;

- Реконструкція берегозахисних споруд по вул. Набережній (від вул. Чубаря до пров. Рибацького) м. Бердянськ Запорізької області (1, 2 черги та наступні черги) ,

- додаткові роботи Будівля обласної філармонії у м. Запоріжжя - реконструкція ,

- Реконструкція системи водопостачання села Степанівка Перша, Приазовського району, Запорізької області ;

наказів Департаменту капітального будівництва ЗОДА про призначення технічного нагляду по об'єктам: Реконструкція приймальної камери очисних споруд м. Дніпрорудне Запорізької області , Реконструкція берегозахисних споруд по вул. Набережній (від вул. Чубаря до пров. Рибацького) м. Бердянськ Запорізької області (1, 2 черги та наступні черги) , додаткові роботи Будівля обласної філармонії у м. Запоріжжя - реконструкція , Реконструкція системи водопостачання села Степанівка Перша, Приазовського району, Запорізької області , з додатком посадових інструкцій осіб, що здійснювали технічний нагляд;

журналів технічного нагляду по об'єктам: Реконструкція приймальної камери очисних споруд м. Дніпрорудне Запорізької області , Реконструкція берегозахисних споруд по вул. Набережній (від вул. Чубаря до пров. Рибацького) м. Бердянськ Запорізької області (1, 2 черги та наступні черги) , додаткові роботи Будівля обласної філармонії у м. Запоріжжя - реконструкція , Реконструкція системи водопостачання села Степанівка Перша, Приазовського району, Запорізької області ;

положень, наказів Департаменту капітального будівництва ЗОДА, якими врегульований порядок прийняття виконаних робіт, підписання актів виконаних будівельних робіт, форми КБ-2в, станом на 2016-2017 рр.;

документів по проведенню тендерів (торгів) Департаментом капітального будівництва ЗОДА по об'єктам: Реконструкція приймальної камери очисних споруд м. Дніпрорудне Запорізької області , генеральний підрядник ТОВ ГЕРКОН ПЛЮС , код ЄДРПОУ 31491425, Реконструкція берегозахисних споруд по вул. Набережній (від вул. Чубаря до пров. Рибацького) м. Бердянськ Запорізької області (1, 2 черги та наступні черги) , додаткові роботи Будівля обласної філармонії у м. Запоріжжя - реконструкція , Реконструкція системи водопостачання села Степанівка Перша, Приазовського району, Запорізької області у тому числі протоколів засідань тендерного комітету Департаменту капітального будівництва ЗОДА , згідно яких були прийняти рішення про відхилення тендерних пропозицій інших учасників, в наслідок чого вони не були допущенні до участі в тендерних торгах;

завірених копій Положення про Департамент капітального будівництва ЗОДА, наказів по призначення на посаду начальника та заступників підприємства, їх посадові інструкції, станом на 2016-2017 рр.

Від слідчого надійшла заява про розгляд клопотання у його відсутності, в якій просив клопотання задовольнити.

Від представника особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, надійщла заява про розгляд клопотання за її відсутності, в якій зазначила, що проти задоволення клопотання не заперечує.

З урахуванням положень частини 1 та 4 статті 163, частини 4 статті 107 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) слідчий суддя вважав за можливе розглянути клопотання за відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, слідчого, без здійснення фіксування технічними засобами.

Слідчим суддею встановлено, що в провадженні СУ ГУНП в Запорізькій області перебувають матеріали кримінального провадження № 120170800000000113 від 22.02.2017, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, що підтверджується витягом з кримінального провадження.

Відповідно до частини 1 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

За нормою частини шостої цієї ж статті слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Зазначені слідчим обставини вказують, що тимчасовий доступ до речей та документів надасть змогу органу досудового розслідування встановити фактичні обставини вчинення ймовірного злочину, які можуть мати доказове значення під час судового розгляду, та неможливість іншими способами довести такі обставини.

Проаналізувавши доводи клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що вказані у клопотанні документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому наявні підстави для надання слідчому тимчасового доступу до цих речей і документів.

Підсумовуючи викладене, клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 159- 163, 369, 372 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати старшому слідчому СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3, старшому слідчому СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4, слідчому СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_1, оперуповноваженому УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НП України ОСОБА_5, старшому оперуповноваженому в ОВС УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НП України ОСОБА_6, старшому оперуповноваженому УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НП України ОСОБА_7, старшому оперуповноваженому УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НП України ОСОБА_8, оперуповноваженому УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НП України ОСОБА_9, оперуповноваженому УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НП України ОСОБА_10 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх вилучення, які перебивають у володінні Департаменту капітального будівництва ЗОДА за адресою: м. Запоріжжя, проспект Соборний, будинок 164, а саме:

договорів, з додатковими угодами та додатками, проектно-кошторисної документації, договірної ціни, дефектних актів, актів прийняття виконаних будівельних робіт, форми № КБ-2в, довідок про вартість виконаних будівельних робіт/та витрат/, форми КБ-3, актів прийому об'єкта в експлуатацію, інших актів, проектів виконання робіт, виконавчої документації, виконавчих схем, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, чеків, актів на закриття прихованих робіт, сертифікатів якості, сертифікатів відповідності, технічних свідоцтв, паспортів, протоколів випробувань, платіжних документів, журналів виконання робіт, журналів технічного нагляду, матеріалів листування, у тому числі щодо узгодження вартості будівельних матеріалів та інших документів по об'єктам будівництва:

- Реконструкція приймальної камери очисних споруд м. Дніпрорудне Запорізької області , генеральний підрядник ТОВ ГЕРКОН ПЛЮС , код ЄДРПОУ 31491425;

- Реконструкція берегозахисних споруд по вул. Набережній (від вул. Чубаря до пров. Рибацького) м. Бердянськ Запорізької області (1, 2 черги та наступні черги) ,

- додаткові роботи Будівля обласної філармонії у м. Запоріжжя - реконструкція ,

- Реконструкція системи водопостачання села Степанівка Перша, Приазовського району, Запорізької області .

наказів Департаменту капітального будівництва ЗОДА про призначення технічного нагляду по об'єктам: Реконструкція приймальної камери очисних споруд м. Дніпрорудне Запорізької області , Реконструкція берегозахисних споруд по вул. Набережній (від вул. Чубаря до пров. Рибацького) м. Бердянськ Запорізької області (1, 2 черги та наступні черги) , додаткові роботи Будівля обласної філармонії у м. Запоріжжя - реконструкція , Реконструкція системи водопостачання села Степанівка Перша, Приазовського району, Запорізької області , з додатком посадових інструкцій осіб, що здійснювали технічний нагляд;

журналів технічного нагляду по об'єктам: Реконструкція приймальної камери очисних споруд м. Дніпрорудне Запорізької області , Реконструкція берегозахисних споруд по вул. Набережній (від вул. Чубаря до пров. Рибацького) м. Бердянськ Запорізької області (1, 2 черги та наступні черги) , додаткові роботи Будівля обласної філармонії у м. Запоріжжя - реконструкція , Реконструкція системи водопостачання села Степанівка Перша, Приазовського району, Запорізької області ;

положень, Наказів Департаменту капітального будівництва ЗОДА, якими врегульований порядок прийняття виконаних робіт, підписання актів виконаних будівельних робіт, форми КБ-2в, станом на 2016-2017 рр.;

документів по проведенню тендерів (торгів) Департаментом капітального будівництва ЗОДА по об'єктам: Реконструкція приймальної камери очисних споруд м. Дніпрорудне Запорізької області , генеральний підрядник ТОВ ГЕРКОН ПЛЮС , код ЄДРПОУ 31491425, Реконструкція берегозахисних споруд по вул. Набережній (від вул. Чубаря до пров. Рибацького) м. Бердянськ Запорізької області (1, 2 черги та наступні черги) , додаткові роботи Будівля обласної філармонії у м. Запоріжжя - реконструкція , Реконструкція системи водопостачання села Степанівка Перша, Приазовського району, Запорізької області у тому числі протоколів засідань тендерного комітету Департаменту капітального будівництва ЗОДА , згідно яких були прийняти рішення про відхилення тендерних пропозицій інших учасників, в наслідок чого вони не були допущенні до участі в тендерних торгах;

завірених копій Положення про Департамент капітального будівництва ЗОДА, наказів по призначення на посаду начальника та заступників підприємства, їх посадові інструкції, станом на 2016-2017 рр.

Визначити строк дії ухвали протягом тридцяти днів з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Умисне невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення вказаних документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя А.В. Шалагінова

Дата ухвалення рішення 15.05.2018
Зареєстровано 22.05.2018
Оприлюднено 22.05.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону