ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2018 року Справа № 804/729/18 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши у порядку письмового провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області до Приватного підприємства «Агро-трейд-компанія» про стягнення заборгованості в сумі 4603,20 грн., -
ВСТАНОВИВ :
25 січня 2018 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області до Приватного підприємства «Агро-трейд-компанія» про стягнення з Приватного підприємства «Агро-трейд-компанія» на користь Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області суму коштів в розмірі 4603,20 грн.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що за результатами проведеної планової перевірки з питань використання та повернення коштів соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Приватним підприємством «Агро-трейд-компанія» за період з 01.04.2013 по 30.06.2017 було виявлено неправомірне використання коштів Фонду на загальну суму 4603,20 грн., у зв'язку з чим позивачем було винесено рішення від 26.09.2017 № 096/29 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. Оскільки кошти згідно Рішення від 26.09.2017 №096/29 відповідачем не повернені, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області звернулося до суду із даним позовом.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.01.2018 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження та сума яких не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідач відзив на позовну заяву у встановлений судом строк не надав. Ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.01.2018 та позовну заяву з додатками судом направлено на адресу позивача засобами поштового зв'язку. Від відповідача на адресу суду повернувся конверт з відміткою поштового зв'язку про повернення кореспонденції у зв'язку з закінченням терміну зберігання, що у відповідності до положень п. 4 ч. 1 ст.127 КАС України вважається належним повідомленням відповідача.
З урахуванням положень ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Суд, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Приватне підприємство «Агро-трейд-компанія» (далі - ПП «Агро-трейд-компанія» ) зареєстровано як страхувальник коштів Фонду соціального страхування в Першотравенському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровської області з 21.08.2009 за № 120290002156.
Відповідно до плану - графіку перевірок страхувальників на третій квартал 2017 року, який затверджений наказом від 02.06.2017 № 25-ОС Першотравенської міжрайонної виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, направлення від 13.09.2017 №3 виданого правонаступником: Першотравенським міським відділенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області на підставі п. 3.2. "Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасово втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження", затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 № 29 була проведена документальна планова перевірка відповідача з питань використання та повернення коштів соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за період з 01.04.2013 по 30.06.2017, за результатами якої складено акт від 15.09.2017 № 3.
Актом перевірки від 15.09.2017 № 3 встановлено порушення: за період до 01.01.2015 Закону України № 2240-ІІІ, який діяв на момент вчинення порушення, п.4.1 та п. 5.1 розділів IV, V Порядку №12. Використано неправомірно коштів Фонду на загальну суму 4603,20 грн., які підлягають поверненню в повному обсязі на рахунок Фонду.
На підставі означеного акта перевірки від 15.09.2017 № 3 Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області винесено рішення від 26.09.2017 № 096/29 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, за яким ПП «Агро-трейд-компанія» зобов'язано в десятиденний термін від дня отримання рішення повернути суму страхових коштів у розмірі 4603,20 грн..
Станом на час розгляду справи у суду відсутні докази сплати відповідачем вказаної суми неправомірно використаних коштів фонду у розмірі 4603,20 грн., відсутні також докази оскарження зазначеного рішення позивача від 26.09.2017 №096/29.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я, є Закон України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 23.09.1999 №1105-ХІV .
Пунктом 4 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування передбачено утворення Фонду соціального страхування України, реорганізувавши шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Виконання функцій та завдань, передбачених цим Законом забезпечують у межах компетенції відповідні виконавчі дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та їх робочі органи (пункт 6).
Згідно зі статтею 10 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування Фонд має право, зокрема: перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів Фонду та зупиняти виплати з Фонду в разі відмови або перешкоджання з боку роботодавця у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду; накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом за порушення вимог цього Закону.
Процедура проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, порядок прийняття рішень за результатами перевірок та оскарження рішень за результатами перевірок врегульовано Інструкцією про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження, затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 22.12.2010 №29, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.03.2011 за №393/19131.
Пунктом 4.3 Інструкції визначено, що у рішеннях зазначаються суми коштів Фонду, що підлягають поверненню органу Фонду, суми фінансових санкцій, які належить перерахувати до Фонду та в подальшому відобразити у звіті страхувальника по коштах Фонду, строк для виконання рішення та строк, передбачений законодавством для звернення страхувальника зі скаргою про перегляд цього рішення.
Судом встановлено, що вказане порушення мало місце при видачі путівки на санаторно-курортне лікування та її використання, де комісією із соціального страхування ПП «Агро-трейд-компанія» прийнято рішення про виділення застрахованій особі путівки до санаторію Буревісник Здравіє №006073, загальною вартістю 5754 грн., яка видана страхувальником за 20 % (1150,80 грн.) за відсутності первинних документів (заяви на виділення путівки, протоколу уповноваженого із соціального страхування, зворотнього талону путівки) та без медичних показань (у застрахованої особи відсутня довідка форми 070/0 Довідка для одержання путівки на санаторно - курортне лікування), що є порушенням частини 2 ст. 47 Закону №2240 та п.4.1.Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 № 12.
У відповідності до ст. 47 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (що був чиний на момент виникнення правовідносин) для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.
Надання послуг застрахованим особам, пов'язаних із санаторно-курортним лікуванням, здійснюється за наявності медичних показань. Обсяг коштів для забезпечення оздоровчих заходів визначається бюджетом Фонду.
Згідно п. 4.1. Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 № 12 рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (далі - комісія (уповноважений) із соціального страхування), на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форма № 070/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14 лютого 2012 року № 110 Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров'я незалежно від форми власності та підпорядкування , зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974) (далі - медична довідка).
З огляду на вищевикладене, враховуючи відсутність в матеріалах справи заперечень відповідача, будь-яких інших доказів, які б спростовували доводи позивача щодо наявності у Приватного підприємства «Агро-трейд-компанія» заборгованості в сумі 4603,20 грн., а також відсутність доказів оскарження відповідачем рішення від 26.09.2017 № 096/29, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 139, 194, 205, 242 - 246, 250, 255, 263, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області (вул. Дмитра Яворницького, буд.93, м.Дніпро, 49000, і.к.41323962) до Приватного підприємства «Агро-трейд-компанія» (вул. Шахтарська, буд. 8, м. Першотравенськ, Дніпропетровська область, 52800, і.к. 36517348) про стягнення заборгованості в сумі 4603,20 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Агро-трейд-компанія» (вул. Шахтарська, буд. 8, м. Першотравенськ, Дніпропетровська область, 52800, і.к. 36517348) на користь Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області (вул. Дмитра Яворницького, буд.93, м.Дніпро, 49000, і.к. 41323962) заборгованість в розмірі 4603 (чотири тисячі шістсот три) грн. 20 коп.
Відповідно до ст. 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295-297, пп.15.5 пп.15 п.1 розділу VI КАС України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до ч. 5 ст. 250 КАС України, датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2018 |
Оприлюднено | 23.05.2018 |
Номер документу | 74130054 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Царікова Олена Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Царікова Олена Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Царікова Олена Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Царікова Олена Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Царікова Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні