Рішення
від 15.05.2018 по справі 818/1428/18
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

С У М С Ь К И Й О К Р У Ж Н И Й А Д М І Н І С Т Р А Т И В Н И Й С У Д

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 травня 2018 р. Справа № 818/1428/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді - Шаповала М.М., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бобинської сільської ради Путивльського району Сумської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення відповідача № 38 від 21.12.2017 щодо відмови ОСОБА_1 в постановці на чергу квартирного обліку та зобов'язати його на черговому засіданні виконавчого комітету повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 23.10.2017 про постановляння на чергу квартирного обліку.

Свої вимоги мотивує тим, що він є учасником бойових дій та інвалідом ІІІ групи, у зв'язку з чим має право на першочергове отримання житла. Для реалізації свого права на житло позивач звернувся до відповідача із відповідною заявою. Однак своїм рішення відповідач відмовив йому у взятті на квартирний облік. Дії відповідача ОСОБА_1 вважає незаконними та такими, що порушують його права.

В судове засідання позивач не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі у судовому засіданні.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд визнає позовні вимоги відмовляє у задоволенні позовних вимог, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що позивач є учасником бойових дій, інвалідом ІІІ групи, що підтверджується копіями посвідчень серії УБД № 036788 від 21.10.2015 та серії Є № 079874 від 07.10.2016 (а.с.18,19).

27.11.2017 позивач звернувся до Путивльської РДА Сумської області із заявою щодо прийняття його на облік потребуючих поліпшення житлових умов (а.с.12).

22.12.2017 листом за №1/С-226 Путивльська РДА Сумської області надала позивачу роз'яснення щодо розподілу та надання житлових приміщень (а.с.13) та копію рішення Бобинської сільської ради Путивльського району Сумської області від 21.12.2017 № 38, яким ОСОБА_1 відмовлено у прийнятті його на облік потребуючих поліпшення житлових умов при виконкомі Бобинської сільської ради Путивльського району Сумської області у зв'язку із забезпеченістю житловою площею вище рівня, встановленого Постановою виконавчого комітету Сумської обласної ради народних депутатів № 383 від 26.12.1984 року (а.с.15).

Згідно ст. 36 ЖК Української РСР, облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, здійснюється, як правило, за місцем проживання у виконавчому комітеті районного, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів.

Відповідно до ст. 38 ЖК Української РСР порядок обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, встановлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР.

Згідно ст. 39 Кодексу, громадяни беруться на облік потребуючих поліпшення житлових умов: за місцем проживання - виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів за участю громадської комісії з житлових питань, створюваної при виконавчому комітеті.

Відповідно ст. 47 Кодексу, норма жилої площі в Українській РСР встановлюється в розмірі 13,65 квадратного метра на одну особу.

Згідно з п. 44 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради № 470 від 11.12.1984 року, у першу чергу жилі приміщення надаються тим, що перебувають на квартирному обліку: ОСОБА_2 Союзу, ОСОБА_3 Праці, а також особам, нагородженим орденами ОСОБА_4, ОСОБА_4, "За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР" усіх трьох ступенів; особам, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, перелічених у списку захворювань, затвердженому Міністерством охорони здоров'я СРСР за погодженням з Державним комітетом СРСР по праці і соціальних питаннях та ВЦРПС; особам, зараженим вірусом імунодефіциту людини внаслідок виконання медичних маніпуляцій; медичним працівникам, зараженим вірусом імунодефіциту людини внаслідок виконання службових обов'язків; учасникам бойових дій та учасникам війни. Учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи виконання обов'язків військової служби, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік; інвалідам праці I і II груп та інвалідам I і II груп з числа військовослужбовців; особам, які стали інвалідами I і II груп у зв'язку з виконанням державних або громадських обов'язків, виконанням обов'язку громадянина СРСР по рятуванню життя людини, по охороні соціалістичної власності і правопорядку; сім'ям осіб, які загинули при виконанні державних або громадських обов'язків, виконанні обов'язку громадянина СРСР по рятуванню життя людини, по охороні соціалістичної власності і правопорядку; сім'ям осіб, які загинули на виробництві внаслідок нещасного випадку.

Відповідно до п. 5 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР потребуючі поліпшення житлових умов члени житлово-будівельних кооперативів, громадяни, які мають жилий будинок частину будинку), квартиру у приватній власності, та інші громадяни, що проживають у цих будинках (частинах будинків), квартирах, забезпечуються жилими приміщеннями на загальних підставах.

Відповідно до п. 53 Правил, жиле приміщення надається громадянам у межах 13,65 квадратного метра жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті. При цьому враховується жила площа у жилому будинку (квартирі), що перебуває у приватній власності громадян, якщо ними не використані житлові чеки. Рівень середньої забезпеченості громадян жилою площею в населеному пункті визначається і періодично переглядається виконавчими комітетами обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів спільно з радами профспілок виходячи з даних статистичної звітності, норма жилої площі для визнання особи такою, що потребує поліпшення житлових умов визначається в Сумській області 6 кв.м. згідно Постанови виконавчого комітету Сумської обласної Ради народних депутатів та Обласної ради профспілок від 26.12.1984 р. № 383.

З копії витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності вбачається, що дружина позивача, ОСОБА_5 має у власності житловий будинок з надвірними господарськими та побутовими будівлями загальною площею - 70,9 кв.м., житловою площею - 39,4 кв.м., який розташований за адресою: с. Бобине, Путивльського району, Сумської області, вул. Першотравнева, буд. 2 (а.с.32).

Згідно довідки Бобинської сільської ради Путивльського району Сумської області № 9 від 09.01.2018 ОСОБА_1 дійсно зареєстрований на території Бобинської сільської ради Путивльського району Сумської області, за адресою с. Бобине, Путивльського району, Сумської області, вул. Першотравнева, буд. 2, разом з ним також зареєстровані: ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 (а.с. 20).

Позивач не навів жодних доказів протиправності рішення відповідача, ОСОБА_1 забезпечений житловою площею вище за рівень в даному населеному пункті.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Бобинської сільської ради Путивльського району Сумської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.М. Шаповал

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.05.2018
Оприлюднено23.05.2018
Номер документу74131817
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —818/1428/18

Рішення від 15.05.2018

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

М.М. Шаповал

Ухвала від 10.04.2018

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

М.М. Шаповал

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні