З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
спр. № 336/1494/18
пр. № 2/336/1442/18
м. Запоріжжя 22 травня 2018 року
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
у складі: головуючого судді Зарютіна П.В.,
при секретарі Чернишовій І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Дніпроспецсталь 10 , третя особа Департамент реєстраційних послуг Запорізької міської ради, про визнання права власності,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, за яким просить суд визнати за ним право власності на квартиру № АДРЕСА_1.
Вищевказана справа була призначена до судового розгляду, проте у судове засідання сторони не явилися. При цьому позивач просив розглядати справу без його участі.
Відповідач про причини своєї неявки не повідомив, а сторона позивача не висловила заперечень проти вирішення справи у порядку заочного розгляду, тому суд ухвалив провести заочний розгляд вищевказаної справи.
У порядку ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Всебічно з'ясувавши обставини справи, вивчивши її матеріали, дослідивши надані у справі докази у сукупності, суд дійшов до висновку, що заявлений позов підлягає задоволенню на підставі встановлених фактичних обставин справи та відповідних їм правовідносин.
Судом встановлені наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Так, 12.05.1970 року позивачу був виданий ордер на підставі рішення загальних зборів ЖБК Дніпроспецсталь 10 про право на зайняття квартири № АДРЕСА_2.
У жовтні 1985 року позивач у повному обсязі сплатив пайові внески у сумі 4029,75 карб. за вказану квартиру.
Проте свідоцтва про право власності на вищевказану квартиру та державну реєстрацію права власності він не здійснював, оскільки відповідно до раніше діючого законодавства право власності члена житлового кооперативу на квартиру виникало з моменту виплати паю і не вимагало реєстрації.
Відповідно до наданого технічного паспорту станом на 14.12.2017 року вказаною квартирою користується позивач на підставі ордеру № 105 виданого ЖБК Дніпроспецсталь 10 .
Маючи всі необхідні документи для реєстрації права власності позивач звернувся до державної реєстраційної служби, проте отримав відмову з підстав, що ЖБК Дніпроспецсталь 10 припинило свою діяльність у 2016 році, та його вже не існує.
Відповідно до положень ст. 15 Закону України Про власність в ред. від 28.02.1995 року, що діяв на момент спірних правовідносин, член житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу або товариства, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, дачу, гараж, іншу будівлю або приміщення, надані йому в користування, набуває права власності на це майно.
Правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб (ст. 316 ч.1 ЦК України).
Отже, позивачем було здійснено всі необхідні дії для набуття права власності на належну йому квартиру, сплачено пайовий внесок, крім того позивач з 1970 року постійно проживає у вказаній квартирі та сплачує комунальні послуги.
На підставі викладеного, керуючись ст. 15, 16 Закону України Про власність в ред. від 28.02.1995 року, ст.ст. 1-4, 5, 12, 13, 76-81 89, 258, 263-265, 280-283 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Задовольнити позов ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1; номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Дніпроспецсталь 10 (місце знаходження: вул.. Полякова, 13, м. Запоріжжя; код ЄДРПОУ-20514735), третя особа Департамент реєстраційних послуг Запорізької міської ради (місце знаходження: вул.. Олександрівська, 84, м. Запоріжжя; код ЄДРПОУ-40302133) про визнання права власності.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру № АДРЕСА_2.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Запорізької області. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частину другій статті 358 ЦПК України.
Суддя П.В. Зарютін
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2018 |
Оприлюднено | 23.05.2018 |
Номер документу | 74148562 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Зарютін П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні