У Х В А Л А
Номер провадження 1-кс/229/381/2018
Справа № 229/1797/18
15 травня 2018 року м.Дружківка
Слідчий суддя Дружківського міського суду
Донецької області ОСОБА_1
за участі: секретаря с/з ОСОБА_2
слідчого ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дружківки клопотання прокурора Краматорської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,-
В С Т А Н О В И В:
До Дружківського міського суду Донецької області надійшло клопотання прокурора Краматорської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В клопотанні слідчого зазначено, що протягом 2016-2017 років посадові особи КФОУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» вносили завідомо неправдиві відомості до офіційних документів щодо працівників, які фактично в установі не працюють та свої обов`язки не виконують.
Відповідні відомості внесені до ЄРДР за №42018051390000026 від 23.02.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
Так, 23.02.2018 року до Краматорської місцевої прокуратури Донецької області надійшли матеріали перевірки УЗЕ в Донецькій області ДЗЕ НП України за фактом неправомірних дій посадових осіб КФОУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »».
Відповідно до рапорту оперуповноваженого УЗЕ в Донецькій області ДЗЕ Національної поліції України вбачається, що громадянка ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , займаючи посаду головного спеціаліста КФОУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »», будучи офіційно працевлаштованою, згідно наказу директора ОСОБА_6 отримує заробітну плату з Фонду заробітної плати ІНФОРМАЦІЯ_3 , проте фактично свої посадові обов`язки не виконує, на робочому місці за час роботи не з`являлась.
Згідно з інформацією ІНФОРМАЦІЯ_4 інформації ІНФОРМАЦІЯ_5 від 16.03.2018 року вбачається, що в період 2016-2017 років ОСОБА_7 на момент виконання своїх посадових обов язків, не будучи у відпустці чи на лікарняному виїжджала за межі території України, а саме до Республіки Туреччина, Арабської Республіки Єгипет, Республіки Грузія.
Відповідно до рапорту оперуповноваженого УЗЕ в Донецькій області ДЗЕ Національної поліції України вбачається, що в ході оперативного супроводу досудового розслідування у кримінальному провадженні за №42018051390000026 від 23.02.2018 року встановлено, що в КФОУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» на посаді головного спеціаліста відділу спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи оформлений гр. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , та встановлено, що останній на своєму робочому місці за адресою: АДРЕСА_1 не знаходиться та свої посадові обов`язки не виконує.
Таким чином, в ході досудового розслідування за матеріалами кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вчинено кримінальне правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
В ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів, а саме: звітності КФОУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) щодо наявності працівників та їх кількості за період часу з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року по кожному місяцю окремо, з зазначенням П.І.Б. працівників, їх РНОКПП, кількості нарахованої, заробітної або виплат за зазначений період, а також відомостей про інші офіційні нарахування в інших підприємствах, установах та організаціях незалежно від форм власності за той самий період, осіб, які працевлаштовані в КФОУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), в тому числі ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , (ІПН НОМЕР_2 ) та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (ІПН НОМЕР_3 ), що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення для встановлення важливих для слідства обставин та проведення судово-економічної експертизи.
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 підтримав клопотання та просить його задовольнити. Крім того, слідчий просить розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться вказані документи.
Слідчий суддя вважає, що дане клопотання слід розглядати без особи у володінні, якої знаходяться документи зазначені у клопотанні, з метою досягнення дієвості досудового розслідування зазначеного злочину.
Вислухавши пояснення слідчого, ознайомившись із матеріалами кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання повністю обґрунтоване і підлягає задоволенню, з наступних підстав:
Відповідно ч.1.ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та вилучити їх(здійснити виїмку).
Клопотання прокурора Краматорської місцевої прокуратури відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
З матеріалів клопотання прокурора Краматорської місцевої прокуратури вбачається, 23.02.2018 року до Краматорської місцевої прокуратури Донецької області надійшли матеріали перевірки УЗЕ в Донецькій області ДЗЕ НП України за фактом неправомірних дій посадових осіб КФОУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »».
Так, протягом 2016-2017 років посадові особи КФОУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» вносили завідомо неправдиві відомості до офіційних документів щодо працівників, які фактично в установі не працюють та свої обов`язки не виконують.
Відповідні відомості внесені до ЄРДР за №42018051390000026 від 23.02.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, що підтверджується витягом з ЄРДР.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні у відповідної фізичної особи або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.6.ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 ст.163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий в судовому засіданні обґрунтовує клопотання тим, що в провадженні СВ Дружківського ВП Краматорського ВП ГУПНП в Донецькій області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018051390000026 від 23.02.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України. А також зазначає, що документи до яких необхідно отримати тимчасовий доступ самі по собі та в сукупності з іншими документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також необхідні для проведення судово-економічної експертизи.
Крім того, в ході розгляду клопотання слідчого, було встановлено, що документи до яких необхідно отримати доступ, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
04.05.2018 року прокуратурою від ІНФОРМАЦІЯ_8 отримано відповідь на запит в порядку ст.93 КПК України про те,що затребувана інформація прокуратурою відноситься до персональних даних та конфіденційної інформації про особу та отримання такої інформації можливо лише за наявності ухвали слідчого судді, суду по кримінальному провадженню.
Відповідно до ч.1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч.1 ст.132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.7.ст.163 КПК України, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчий суддя вважає, що органу досудового розслідування потрібно тимчасово надати доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , оскільки слідчим в судовому засіданні доведені обставини передбачені ч.5-6 ст. 163 КПК України, а також доведена можливість використання як доказів відомостей, що містяться в документах зазначених у клопотанні слідчого та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.131-132, 163-166 КПК України, слідчий суддя, -
П О С ТА Н О В И В:
Клопотання прокурора Краматорської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які містять охоронювану законом таємницю, по кримінальному провадженню №42018051390000026 від 23.02.2018 року а саме: звітності КФОУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) щодо наявності працівників та їх кількості за період часу з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року по кожному місяцю окремо, з зазначенням П.І.Б. працівників, їх РНОКПП, кількості нарахованої, заробітної або виплат за зазначений період, а також відомостей про інші офіційні нарахування в інших підприємствах, установах та організаціях незалежно від форм власності за той самий період, осіб, які працевлаштовані в КФОУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), в тому числі ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , (ІПН НОМЕР_2 ) та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (ІПН НОМЕР_3 ), що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення.
Виконання ухвали слідчого судді покласти на процесуального керівника у кримінальному провадженні прокурора Краматорської місцевої прокуратури Донецької області ОСОБА_4 ; слідчого Дружківського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області майора поліції ОСОБА_3 або на іншу особу за дорученням прокурора, слідчого в провадженні якого знаходиться дане кримінальне правопорушення.
Строк дії ухвали - один місяць з дня винесення .
У випадку невиконання ухвали слідчого судді - слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Повний текст ухвали складено та оголошено 17 травня 2018 року о 16:15 годині.
Слідчий суддя Дружківського міського суду
Донецької області: ОСОБА_1
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 74192945 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дружківський міський суд Донецької області
Сєрікова О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні