Справа № 454/1028/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 травня 2018 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Фарина Л. Ю. ,
при секретарі Кочмар Н.-Г.М.,
за участю прокурора Нестерук С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокалі, цивільну справу за позовом Червоноградської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Червоноградської міської ради, Червоноградської центральної міської лікарні, третя особа на стороні позивача міське фінансове управління Червоноградської міської ради до ОСОБА_1 про відшкодування витрат лікувального закладу на стаціонарне лікування,
в с т а н о в и в:
Позивач, керівник Червоноградської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Червоноградської міської ради Львівської області та Червоноградської ЦМЛ звернувся в суд з позовом, в якому просив стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь міського фінансового управління Червоноградської міської ради понесені кошти в сумі 4733,30грн. на лікування потерпілого від кримінального правопорушення.
В обґрунтування позову вказав, що ухвалою Сокальського районного суду від 04.01.2018р. у справі №454/3208/17 звільнено ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України у зв'язку із примиренням із потерпілим. В ході досудового розслідування встановлено, що відповідач 06.10.2017р. близько 17.40год. керуючи автомобілем НОМЕР_1, під час руху по автомобільній дорозі Р-15. сполученням Червоноград-Жовква у напрям м.Жовква в с.Межиріччя, хутір Гостинець Сокальського району Львівської області, наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу, будучи неуважним до дорожньої обстановки, не вибравши безпечної швидкості, в порушення ПДР України, не надав переваги на пішохідному переході малолітньому пішоходу ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який переходив автомобільну дорогу, та допустив на нього наїзд.
Внаслідок ДТП ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження у вигляді відкритої черепно-мозкової травми, яка проявилася множинними дрібними саднами та раною на чолі з ушкодженням апоневрозу, струсом головного мозку та знаходився на стаціонарному лікуванні в нейрохірургічному відділенні із 06.10.2017р. по 17.10.2017р. Червоноградської ЦМЛ, при цьому сума затрачених коштів на лікування понесених закладом охорони здоров'я становить 4733,30грн.
Зазначає, що вказана шкода завдана державі внаслідок неправомірних дій ОСОБА_1 до теперішнього часу не відшкодована, а тому просить суд стягнути з відповідача відшкодування витрат лікувального закладу на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення на вищевказану суму та покласти на відповідача судові витрати.
Прокурор Сокальського відділу Червоноградської місцевої прокуратури ОСОБА_3 в судове засідання 22.05.2018р. не прибула, однак надала суду заяву, в якій просить позов задовольнити та проводити розгляд справи у її відсутності.
Представник Червоноградської міської ради в судове засідання не прибув, однак через канцелярію суду надійшло клопотання міського голови про розгляд справи у відсутності їхнього представника, позов підтримує та просить задоволити.
Представник Червоноградської ЦМЛ в судове засідання не прибув та не повідомив суд про причини неявки, хоча належним чином повідомлявся про місце та час судового розгляду справи, причини неявки суду не відомі.
Третя особа в судове засідання не прибула, однак суду надано клопотання начальника міського фінансового управління Червоноградської міської ради про розгляд справи у відсутності їхнього представника, позовні вимоги підтримує та просить задоволити.
Відповідач в судове засідання не прибув, однак подав суду заяву про розгляд даної справи у його відсутності. Позовні вимоги визнає та не заперечує проти задоволення позову.
Відповідно до ч.3 ст.211 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
У відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні підготовчого судового засідання.
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Відповідно до частини 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, дослідивши письмові докази по справі вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи із наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 06 жовтня 2017 року близько 17 години 40 хвилин, керуючи належним йому легковим автомобілем НОМЕР_2, під час руху по автомобільній дорозі Р-15, сполученням Червоноград-Жовква у напрям м.Жовква в с.Межиріччя, хутір Гостинець. Сокальського району Львівської області, наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу, будучи неуважним до дорожньої обстановки, не вибравши безпечної швидкості, не вжив заходів до її зменшення та зупинки щоб дати дорогу пішоходу, для якого могла бути створена перешкода та небезпека, не надав переваги на пішохідному переході малолітньому пішоходу ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який переходив автомобільну дорогу, та допустив на нього наїзд.
Згідно ухвали Сокальського районного суду від 04.01.2018р. №454/3208/17 звільнено ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 286 КК України у зв'язку з примиренням з потерпілим на підставі ст. 46 КК України, а кримінальне провадження за його підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України - закрито.
Відповідно до ст. 56 ЦПК України передбачена участь у судовому процесі органів та осіб, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. У випадках, встановлених законом, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до суду із заявами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб або державних чи суспільних інтересів та брати участь у цих справах. Зокрема прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Шкода, завдана каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи внаслідок непереборної сили, відшкодовується у випадках, встановлених законом (ст. 1166 ЦК України).
Згідно ч. 1, 3 ст. 1206 ЦК України, особа, яка вчинила злочин, зобов'язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров'я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого. Якщо лікування проводилося закладом охорони здоров'я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.
У п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 6 від 27.03.1992 року Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди є роз'яснення, що шкода, заподіяна особі і майну громадянина або заподіяна майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв'язок та є вина зазначеної особи.
Відповідно до Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання , затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 16.07.1993р. № 545 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2012р. № 868) та відповідно до вимог ст. 1206 Цивільного кодексу України, кошти, витрачені закладом охорони здоров'я на стаціонарне лікування особи потерпілої від злочину, підлягають відшкодуванню особою, яка вчинила злочин, у розмірі фактичних витрат.
З матеріалів справи вбачається, що згідно листа Червоноградської ЦМЛ від 15.03.2018р. №732 - ОСОБА_2 з 06.10.2017р. по 17.10.2017р. перебував на стаціонарному лікуванні в нейрохірургічному відділенні ЧЦМЛ з діагнозом: ВЧМТ, струс головного мозку, забійна рана м'яких тканин лобної ділянки, забій, білясуглобова внутрішньотканева гематома правого колінного суглобу, забій правої ключиці, викревлення носової переділки з порушенням носового дихання. Вартість лікування потерпілої понесеного закладом охорони здоров'я становить 4733,30грн. (із розрахунку вартості одного дня в сумі 430,30грн. та із врахуванням 11 днів).
Несвоєчасна сплата сум, витрачених на стаціонарне лікування потерпілих від злочину призводить до ненадходження у місцевий бюджет грошових коштів, звідки фінансується лікарня, чим можуть бути порушені інтереси держави.
Враховуючи, що Червоноградська ЦМЛ є власністю територіальної громади м. Червонограда в особі Червоноградської міської ради Львівської області та фінансується із місцевого бюджету, а у зв'язку з лікуванням потерпілого було витрачено державні кошти, які підлягають відшкодуванню особою, яка вчинила злочин, суд вважає, що позовні вимоги прокурора Червоноградської місцевої прокуратури Львівської області підлягають задоволенню.
Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що є всі законні підстави для задоволення позову.
Крім того відповідно до ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Та згідно ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, у разі задоволення позову на відповідача.
Керуючись ст.ст. 56, 133. 141, 200, 206, 211, 247 ЦПК України, 1206, 1166 ЦК України
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1,22.01.1968р.н., (проживаючого у ІНФОРМАЦІЯ_2) на користь міського фінансового управління Червоноградської міської ради (р/р №31419544700019, відкритий в УДКСУ у Львівській області, МФО 825014, ЗКПО 02314903, ЄДРПОУ 26269722, код платежу - 240603) кошти в сумі 4733 (чотири тисячі сімсот тридцять три) грн. 30коп., які були витрачені на лікування потерпілого від кримінального правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1,22.01.1968р.н., в дохід держави 704(сімсот чотири) грн. 80коп. судового збору.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його підписання. До утворення апеляційних судів в апеляційних округах, апеляційна скарга подається через Сокальський районний суд Львівської області до Апеляційного суду Львівської області у межах територіальної юрисдикції якого перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб - адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Головуючий: Л. Ю. Фарина
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2018 |
Оприлюднено | 25.05.2018 |
Номер документу | 74201380 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Фарина Л. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні