Ухвала
від 24.05.2018 по справі 906/407/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"24" травня 2018 р. м. Житомир Справа № 906/407/18

Господарський суд Житомирської області у складі судді Вельмакіної Т.М.,

перевіривши матеріали позовної заяви Приватного підприємства "Злагода Плюс" (Житомирська обл., Черняхівський р-н., с.Зороків)

до Черняхівської районної державної адміністрації (Житомирська обл., Черняхівський р-н., смт. Черняхів)

про визнання протиправними та скасування договорів оренди, укладених на земельні ділянки відповідно до розпорядження №361 від 17.10.2017р., скасування рішення про державну реєстрацію договорів оренди землі.

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "Злагодаплюс" звернулось до суду з позовними вимогами про:

- визнання протиправними та скасування договорів оренди, укладених на земельні ділянки відповідно до розпорядження №361 від 17.10.2017р.;

- скасування рішення про державну реєстрацію договорів оренди землі, внесених до державного реєстру майнових прав на нерухоме майно, відповідно до договорів оренди, укладених за розпорядженням голови Черняхівської районної державної адміністрації №361 від 17.10.2017.

Ознайомившись зі змістом позовної заяви та оглянувши додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі за позовною заявою Приватного підприємства "Злагода Плюс" від 22.05.2018 з огляду на наступне.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України (у редакції від 15.12.2017) встановлено вимоги щодо змісту позовної заяви, серед яких вона повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги.

Приписами п.1 ч. 1 ст. 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" від 05.03.2009 №270 (зі змінами і доповненнями) передбачено, що розрахунковим документом, який підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку, є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Згідно з п.п. 59, 61 зазначеної Постанови, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разi приймання внутрiшнiх поштових вiдправлень з оголошеною цiннiстю з описом вкладення бланк опису заповнюється вiдправником у двох примiрниках. Працiвник поштового зв'язку повинен перевiрити вiдповiднiсть вкладення опису, розписатися на обох його примiрниках i проставити вiдбиток календарного штемпеля. Один примiрник опису вкладається до поштового вiдправлення, другий видається вiдправниковi. На примiрнику опису, що видається вiдправниковi, працiвник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового вiдправлення.

З вищенаведеного вбачається, що належним доказом відправлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів є о п и с в к л а д е н ь у поштовий конверт та документ, який підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в о р и г і н а л і.

Однак, до позовної заяви додано лише к о п і ю чека від 22.05.2018 про поштове відправлення відповідачу.

Тобто, належних доказів направлення відповідачу копії п о з о в н о ї з а я в и від 22.05.2018 з додатками, позовні матеріали не містять.

При цьому у позовній заяві зазначено, що вона підписана директором ПП "Злагода Плюс", однак відсутнє розшифрування підпису, зокрема, прізвище, Ім'я по батькові особи - підписанта, що в свою чергу позбавляє суд можливості перевірити повноваження цієї особи на підписання позовної заяви, в порядку ч.2 ст. 162 та ч.5 ст. 164 ГПК України.

Відповідно до п.5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації ДСТУ 4163-2003, затвердженого Наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче підпису. Натомість, до позовної заяви додано незасвідчені копії документів.

За приписами ч.ч. 2,4 ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Натомість, до позовної заяви від 22.05.2018 додано незасвідчені копії документів.

Крім того, у прохальній частині позовної заяви від 22.05.2018 ПП "Злагода" вказує дві немайнові вимоги. Зокрема, просить: - визнати протиправними та скасувати договори оренди, укладені на земельні ділянки, відповідно до розпорядження Черняхівської районної державної адміністрації № 361 від 17.10.2017; - скасувати рішення про державну реєстрацію договорів оренди землі, внесених до державного реєстру майнових прав на нерухоме майно відповідно до договорів оренди, укладених за розпорядженням голови Черняхівської районної державної адміністрації №361 від 17.10.2017.

Однак, обставини, якими позивач обгрунтовує ці вимоги останнім у позовній заяві не викладено. Натомість, позовна заява містить обгрунтування щодо незаконності розпорядження №361 від 17.10.2017р, вимога про визнання недійсності якого позивачем не ставиться.

При цьому, одна з вимог не містить переліку договорів оренди, які позивач просить визнати протиправними та скасувати, відсутня інформація про них і у позовній заяві вцілому, що свідчить про відсутність конкретизації змісту позовних вимог та їх обгрунтування, що унеможливлює, у тому числі встановлення належної до сплати суми судового збору.

Відповідно до п. 2.11 постанови Пленуму ВГСУ № 7 від 21.02.2013 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог (абзац другий частини третьої статті 6 Закону).

Тобто, кожна з вимог про визнання конкретного договору недійсним є окремою вимогою, з якої сплачується судовий збір.

Фактично ж, згідно платіжного доручення від 22.05.2018 судовий збір позивачем сплачено за подання однієї немайнової вимоги у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, зважаючи на наведене, заявнику необхідно детальніше викласти та обґрунтувати вимоги даного позову, а також усунути решту зазначених вище недоліків, подавши відповідні докази.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.

Згідно ст. 7 ГПК України, правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин.

Тобто, обов'язковість виконання вимог закону покладається без виключення на всіх учасників судового процесу.

Відповідно до п.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху

Для усунення недоліків позовної заяви позивачеві потрібно подати до суду належним чином засвідчені копії доданих до позовної заяви документів, або письмові пояснення щодо перешкод для їх подання, з урахуванням приписів ст. 81 ГПК України; детальний виклад та обґрунтування вимог даного позову; належні докази направлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів; докази доплати судового збору за подання позовної заяви, виходячи зі змісту деталізованої прохальної частини позовної заяви. При цьому заявнику слід подати до суду заяву про долучення вказаних документів (пояснення) до позовних матеріалів, із зазначенням дати та номеру справи.

За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Приватному підприємству "Злагода Плюс" протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.

3. Роз'яснити Приватному підприємству "Злагода Плюс", що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, яка звернулась із позовом до суду, на підставі ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

Друк:

1 - до позовних матеріалів;

2 - позивачу - 12336, Житомирська обл., Черняхівський р-н., с. Зороків Вул. Перемоги, буд., 57А - рек.з пов.

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення24.05.2018
Оприлюднено25.05.2018
Номер документу74219956
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/407/18

Ухвала від 13.08.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

Ухвала від 18.06.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

Ухвала від 24.05.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Вельмакіна Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні