номер провадження справи 16/15/15-29/77/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження у справі
23.05.2018 Справа № 26/5009/1358/11
м. Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Кричмаржевського В .А.
за участю секретаря судового засідання Ракович С.І.,
розглянувши справу № 26/5009/1358/11
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Симетрія" (69002 м.Запоріжжя вул.Горького,119/54, код з ЄДР-33153889 )
Кредитор - Приватне підприємство "Донна Диско" (04214 м.Київ вул.Північна, 6)
Банківські установи, які здійснюють розрахунково-касове обслуговування боржника: ПАТ "Родовід Банк", м.Київ; ПАТ "УПБ", м.Київ; АТ КБ "ТК Кредит", м.Київ
ліквідатор - арбітражний керуючий Овсієнко А.В.
За участю ліквідатора - Овсієнко А.В.
Установив :
Згідно з постановою господарського суду Запорізької області від 29.03.2011р. у справі № 26/5009/1358/11 Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "Симетрія" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Мірошника І.В.
Відповідно до ухвали господарського суду Запорізької області від 20.09.2011р. припинено обов'язки ліквідатора Мірошника І.В. у цій справі, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Клименка О.Ю.
Ухвалою господарського суду 05.12.2016р. припинені повноваження ліквідатора Клименка О.Ю., новим ліквідатором призначено арбітражного керуючого Овсієнко А.В., якою 17.08.2017р. подано суду звіт про свою діяльність, ліквідаційний баланс, реєстр вимог кредиторів, документи на підтвердження проведення ліквідаційної процедури.
Судові засідання для розгляду звітів ліквідатора неодноразово відкладались, про що свідчать відповідні ухвали суду.
Згідно з правилами п.1-1 розділу Х Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону від 22.12.2011 № 4212-VІ положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури".
Таким чином, до даної справи застосовуються відповідні положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992р. № 2343-ХІІ.
Присутня в судовому засіданні 23.05.2018р. ліквідатор поданий звіт підтримала, надала додаткові матеріали до нього на підтвердження розшуку майна боржника та бухгалтерської документації банкрута, просить затвердити звіт, також пояснила суду, що заставне майно правоохоронними органами не виявлено, його місцезнаходження встановити не вдалось, про що їй надані відповіді та процесуальні документи, які надані суду.
Представники кредиторів, внесених ліквідатором до реєстру, в засідання суду не з'явились, про час та місце проведення якого повідомлені в установленому законом порядку.
З огляду на обмеженість розгляду справи визначеними законом процесуальними строками, відсутність перешкод для розгляду справи, достатність матеріалів справи для розгляду та прийняття відповідного рішення, судове засідання відбулося за відсутності представників кредиторів.
До реєстру вимог кредиторів банкрута ліквідатором включені:
1/ Приватне підприємство "Донна Диско", м.Київ, з вимогами в розмірі - 20.000,00 грн. з четвертою чергою задоволення.
2/ Бердянська міська рада Запорізької області з вимогами в розмірі - 849.622,35 грн., з яких - 710.856,33 грн. з четвертою чергою задоволення та 138.766,02 грн. з шостою чергою.
3/ ПАТ "Родовід Банк", м.Київ, з вимогами в розмірі - 5.632.774,12 грн., з яких - 4.042.790,41 грн. забезпечені заставою майна боржника з першою чергою, 57,81 грн. - з четвертою чергою та 1.589.925,90 грн. - з шостою чергою.
Під час виконання обов'язків ліквідатора арбітражним керуючим Клименком О.Ю. за рахунок коштів від продажу майна боржника були оплачені послуги арбітражного керуючого на суму - 69.716,00 грн. за період виконання повноважень з 01.10.2011р. по 01.03.2015р., а також здійснено відшкодування витрат в ліквідаційній процедурі на суму - 26.890,00 грн.
За рахунок коштів, отриманих від продажу майна боржника також частково задоволені вимоги ПАТ "Родовід Банк" - у розмірі - 172.303,00 грн.
Незадоволеними залишилися кредиторські вимоги на загальну суму - 6.330.093,47 грн.
За інформацією ПАТ "Український професійний банк" станом на 18.03.2015р. на рахунку боржника наявний залишок коштів у розмірі - 30,51дол. США. Ці грошові кошти зараховуються в доход банку на погашення витрат, що пов'язані із здійсненням розрахунково-касового обслуговування та закриття рахунку.
Суд погоджується з реєстром вимог кредиторів, складеним ліквідатором.
Згідно зі статтею 32 Закону про банкрутство після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, які необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом, та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком усіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.
Розглянувши наданий звіт ліквідатора та матеріали ліквідаційної процедури, суд вважає, що ліквідатором вжито всіх встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заходів по здійсненню та завершенню ліквідаційної процедури.
Згідно з матеріалами справи та документами, що підтверджують проведену ліквідаційну процедуру, зокрема, інформаційними довідками органів ДАІ, БТІ, статистики, Держтехнагляду, ЄДР, інших реєстраційних органів майно, окрім реалізованого заставного, за банкрутом не зареєстроване, корпоративних прав банкрут не має.
Виконавчі документи щодо боржника на виконанні у органах виконавчої служби не перебувають, що підтверджено довідкою Жовтневого ВДВС м. Запоріжжя.
Перед фондами соціального страхування боржник заборгованості немає, податковий борг також відсутній.
Проведеною ліквідатором роботою встановлено, що майно банкрута, за рахунок якого можливо було б погасити кредиторську заборгованість, що залишилася, відсутнє, що підтверджено матеріалами ліквідаційної процедури.
Виконана ліквідатором робота та заходи, що вживались для виявлення та розшуку майна боржника, реалізації майна та часткового задоволення вимог, є повними.
Так, з метою розшуку майна банкрута, а саме, семи двигунів СДРЗ, які були у складі майна, переданого у заставу ПАТ Родовід Банк (договір застави № 79.1/30-З-07 від 17.09.2007р.) ліквідатором були направлені заяви до Жашківського відділення поліції ГУ НП України в Черкаській області та Білоцерківського відділення поліції ГУ НП Національної поліції в Київській області про встановлення місцезнаходження зазначеного майна, де ймовірно могли знаходитись ці двигуни за інформацією, яка надійшла ліквідатору від банківської установи.
За результатами вчинених дій та проведених перевірок правоохоронними органами не виявлено двигунів СДРЗ, їх місцезнаходження не встановлено.
Крім того, ліквідатором здійснювались заходи з розшуку документації фінансово-господарської діяльності ТОВ Компанія Симетрія , з цією метою надсилались заяви до Олександрівського відділення Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області. Відповідно до отриманих ліквідатором відповідей досягти позитивного результату, отримати інформацію, яка б містила оперативний інтерес, не вдалося, подальша перевірка була припинена.
Зазначені вище звернення ліквідатора та отримані відповіді досліджені в судовому засіданні та містяться в матеріалах справи.
Щодо клопотання ГУ ДФС у Запорізькій області про не затвердження ліквідаційного балансу банкрута у справі до проведення перевірки фіскальними органами, суд зазначає про наступне.
Матеріалами справи підтверджено, що ухвали господарського Запорізької області від 22.03.2011р. і 04.02.2015р. у даній справі надсилались на адресу фіскальної служби, у зв'язку з чим суд вважає, що вона була належним чином повідомлена про порушення справи про банкрутство ТОВ Компанія Симетрія , провадження у якій триває понад 7 років.
Згідно з пп. 20.1.4 п. 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби, зокрема, мають право проводити перевірки платників податків в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до статті 78 Податкового Кодексу України у разі порушення провадження у справі про визнання банкрутом платника податків органами державної податкової служби проводиться документальна позапланова виїзна перевірка.
Позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків (п.п. 78.1.7 п. 78.1 статті 78 Податкового кодексу України).
Тривалість перевірок визначена статтею 82 Податкового кодексу України ( Строки проведення перевірок ), відповідно до п. 82.2 тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у пп. 78.1.8 п. 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких визначена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів. Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника органу державної податкової служби не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів. Загальний термін проведення перевірок, визначених у пунктах 200.10 та 200.11 статті 200 цього Кодексу, з урахуванням установлених цим пунктом строків зупинення, не може перевищувати 60 календарних днів (п.82.4 статті 82 Податкового кодексу України).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що у Головного управління ДФС у Запорізькій області було достатньо часу для проведення позапланової перевірки підприємства-банкрута у строки, визначені законодавством, чого зроблено не було.
А відтак клопотання податкового органу задоволенню не підлягає.
Оцінивши звіт, що відповідає вимогам статті 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", та ліквідаційний баланс, матеріали, що стосуються здійснення ліквідаційної процедури, заслухавши пояснення ліквідатора, суд вважає, що звіт необхідне звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити.
Враховуючи те, що за результатами ліквідаційного балансу у банкрута не залишилось майна для здійснення господарської діяльності, його слід ліквідувати, а провадження у справі припинити.
Пунктом 6 частини 1 статті 40 Закону про банкрутство передбачено, що господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону.
Відповідно до пункту 6 статті 31 Закону про банкрутство вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Керуючись статтями 32 , 34 та 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " від 14.05.1992 № 2343-ХІІ, статтями 3, 232-234, 255, 256 Господарського процесуального кодексу України , суд -
Ухвалив :
Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити.
Банкрута - Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія Симетрія , код з ЄДР - 33153889, м.Запоріжжя, ліквідувати.
Провадження у справі припинити.
Вимоги, що не задоволені за недостатністю майна, вважати погашеними.
Ухвала набирає законної сили негайного після її оголошення та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її проголошення.
Копію ухвали надіслати: кредиторам (ПП "Донна Диско", м.Київ, Бердянській міській раді Запорізької області, ПАТ "Родовід Банк", м.Київ), ліквідатору, Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, Головному територіальному управлінню юстиції у Запорізькій області, Головному управлінню ДФС у Запорізькій області.
Суддя В .А . Кричмаржевський
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2018 |
Оприлюднено | 25.05.2018 |
Номер документу | 74220084 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Кричмаржевський В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні