5.1.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення клопотання без розгляду
25 травня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/977/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши клопотання представника позивача про розгляд справи в порядку письмового провадження у справі за позовом Державної служби геології та надр України до товариства з обмеженою відповідальністю Центральна збагачувальна фабрика Софіївська про анулювання спеціального дозволу на користування надрами від 13 січня 2011 року № 5281,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Державної служби геології та надр України (далі - позивач, Держгеонадра) до товариства з обмеженою відповідальністю Центральна збагачувальна фабрика Софіївська (далі - відповідач), в якій позивач просить припинити право користування надрами товариству з обмеженою відповідальністю «Центральна збагачувальна фабрика Софіївська шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами від 13.01.2011 № 5281.
15 травня 2018 року від представника позивача на офіційну електронну адресу суду за вхідним реєстраційним № 11359/2018 засобами електронного зв'язку надійшло клопотання від 15 травня 2018 року № 04-0883 про розгляд справи в порядку письмового провадження (арк. спр. 50).
Клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження не підписано електронним цифровим підписом особи та, в силу припису підпункту 2.2.18 пункту 2.2 Інструкції з діловодства в адміністративних судах, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17.12.2013 № 174, має статус «Інформаційний» .
Відповідно до частини сьомої статті 44 КАС України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом
Згідно з частиною десятою статті 44 КАС України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до підпункту 15.1 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
Станом на теперішній час Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не функціонує.
Відповідно, на даний час всі документи мають надаватися до суду в паперовій формі.
Також суд зазначає, що вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 167 КАС України.
Частиною першою статті 167 КАС України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Відповідно до частини другої статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Також суд вважає за необхідне зазначити, що представником позивача не взято до уваги той факт, що ухвалою суду від 26 квітня 2018 року про відкриття провадження в адміністративній справі дану адміністративну справу призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання відповідно до частини другої статті 179 КАС України. Крім того, відповідно до частини третьої статті 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів. Представником позивача не заявлено клопотання про розгляд справи за його відсутності, як то передбачає частина третя статті 194 КАС України для здійснення судового розгляду справи в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Враховуючи, що клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження у паперовій формі до суду не подано, тобто, воно містить істотні недоліки, які перешкоджають його розгляду, суд доходить висновку, що клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження необхідно повернути позивачу без розгляду.
Керуючись статтями 7, 44, 166, 167, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження у справі за позовом Державної служби геології та надр України до товариства з обмеженою відповідальністю Центральна збагачувальна фабрика Софіївська про анулювання спеціального дозволу на користування надрами від 13 січня 2011 року № 5281 без розгляду.
Копію ухвали разом з клопотанням про розгляд справи в порядку письмового провадження надіслати особі, яка подала клопотання.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2018 |
Оприлюднено | 27.05.2018 |
Номер документу | 74225215 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Т.І. Чернявська
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні