Ухвала
від 25.05.2018 по справі 592/5943/18
КОВПАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа № 592/5943/18

Провадження № 1-кс/592/2912/18

УХВАЛА

про арештмайна

25 травня 2018 року м.Суми

Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого СВ Сумського ВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_3 , розглянув клопотання слідчого СВ Сумського ВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_3 про арешт майна по матеріалам кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018200440001551 від 12.05.2018 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку слідчого ОСОБА_3 ,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий своє клопотання мотивує тим, що в серпні 2017 року невстановлена особа шляхом обману заволоділа майном, яке належить ОСОБА_4 , розмір завданих збитків встановлюється.

Так, в період з 2005 по 2016 р. ОСОБА_4 був фізичною особою підприємцем, основним видом діяльності було здійснення змішаного сільського господарства. Фактично фінансово-господарську діяльність ОСОБА_4 здійснював за адресою розташування виробничих потужностей, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 . За вказаною адресою знаходиться комплекс молочно-товарної ферми (загальна площа якого складає 3198,6 кв. м). Вказаний комплекс до 20.09.2017 р., згідно свідоцтва про право власності за № НОМЕР_1 від 16.04.2014 р., належав ОСОБА_4 . До складу вищевказаного комплексу входить: адмінбудівля, корівник, телятник, молочний блок, гараж, два навіси, корівник.

Вказаний молочно-товарний комплекс згідно з витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку знаходиться на земельній ділянці, яка належить Лебединській районній державній адміністрації, та згідно договору оренди землі від 10.11.2010 р. між Лебединською районною державною адміністрацією та ОСОБА_4 перебуває в користуванні останнього.

Орієнтовно в червні місяці 2017 р. до ОСОБА_4 звернувся ОСОБА_5 з пропозицією знайти покупця молочно-товраної ферми. ОСОБА_5 пообіцяв ОСОБА_4 що продасть молочно-товарний комплекс за 3000000 грн., але для цього потрібно укласти генеральну довіреність від імені ОСОБА_4 на ім`я ОСОБА_5 .

Так, орієнтовно у вересні 2017 р. ОСОБА_4 уклав генеральну довіреність на ім`я ОСОБА_5 , вказану довіреність зареєструвала приватний нотаріус ОСОБА_6 . Після видачі довіреності ОСОБА_4 передав ОСОБА_5 свідоцтво про право власності та інші документи на молочно-товарну ферму.

В подальшому ОСОБА_5 по генеральній довіреності, яка видана ОСОБА_4 , зареєстрував ТОВ «Танталум» (код ЄДРПОУ 41550345), юридична адреса: м. Київ, вул. М.Амосова, буд. 12. Відповідно до статуту ТОВ «Танталум» ОСОБА_4 є учасником товариства та володіє часткою в статутному капіталі в розмірі 1 % статутного капіталу товариства, що складає 10000 (десять тисяч) грн., ОСОБА_7 є учасником товариства і володіє часткою в статутному капіталі в розмірі 99 % статутного капіталу, що складає 990 000 (дев`ятсот дев`яносто тисяч) грн.

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,- 20.09.2017 р. молочно-товарний комплекс, розташований за адресою: Сумська область, Лебединський р-н, с. Гірки, вул. Лісна, буд. 12, перереєстровано та поставлено на баланс підприємства ТОВ «Танталум».

Орієнтовно в травні місяці 2018 р. на адресу ОСОБА_4 надійшов лист-повідомлення, про проведення загальних зборів учасників ТОВ «Танталум», в якому зазначено, що у зв`язку з продажем ОСОБА_7 своєї частки у статутному капіталі товариства ОСОБА_4 пропонується придбати зазначену частку за її номінальною вартістю, що становить 990000 (дев`ятсот дев`яносто тисяч) грн., про що необхідно повідомити до 04.06.2018 р.

Таким чином ОСОБА_7 шахрайським шляхом заволодів майном, яке належить ОСОБА_4 , в зв`язку з чим спричинив останньому збитки, розмір яких на даний час встановлюється.

Необхідність звернення до слідчого судді з клопотання про накладення арешту на майно викликано тим, що вчиненим злочином завдано збитки ОСОБА_4 , разом з тим під час досудового розслідування встановлено, що для протиправного заволодіння майном ОСОБА_4 використовувалося товариство ТОВ «Танталум», на баланс якого було перереєстровано молочно-товарний комплекс, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , яким ОСОБА_7 незаконно заволодів, тому з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, є необхідність в арешті корпоративних прав ТОВ «Танталум» (код ЄДРПОУ 41550345), юридична адреса: м. Київ, вул. М.Амосова, буд. 12.

Враховуючи, що існує можливість відчуження вказаних корпоративних прав, вони можуть перейти у власність добросовісного набувача, що позбавить можливості відшкодування завданих збитків.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза відчуження вказаного майна, розгляд даного клопотання необхідно проводити без повідомлення власника майна та їх захисників чи представників відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України

Враховуючи викладене, з метою забезпечення відшкодування завданої шкоди внаслідок кримінального правопорушення необхідно накласти арешт на корпоративні права ТОВ «Танталум» (код ЄДРПОУ 41550345), юридична адреса: м. Київ, вул. М.Амосова, буд. 12), заборонити учасникам (засновникам) розпоряджатися корпоративними правами, проводити загальні збори учасників (засновників), крім того, заборонити державному реєстратору вносити зміни, пов`язані зі зміною засновників, зміною керівника (підписанта), вносити зміни, щодо ліквідації та ліквідатора товариства, змінювати адреси товариства та інших можливих дій, які можуть призвести до відчуження, втрати, розтрати вказаного майна.

У суді слідчий клопотання підтримав з зазначених вище підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України,- арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Також, згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України,- арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно до ч. 10 ст. 170 КПК України,- арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Вислухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки в клопотанні про арешт майна є матеріали, які свідчать про незаконне заволодіння майном ОСОБА_4 , ТОВ «Танталум», на баланс якого було перереєстровано молочно-товарний комплекс, розташований за адресою: Сумська область, Лебединський р-н, с. Гірки, вул. Лісна, буд. 12.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 170-173 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Накласти арешт на корпоративні права ТОВ «Танталум» (код ЄДРПОУ 41550345), юридична адреса: м. Київ, вул. М.Амосова, буд. 12., заборонити учасникам (засновникам) розпоряджатися корпоративними правами, проводити загальні збори учасників (засновників), крім того, заборонити державному реєстратору вносити зміни, пов`язані зі зміною засновників, зміною керівника (підписанта), вносити зміни, щодо ліквідації та ліквідатора товариства, зміною адреси товариства та інших можливих дій, які можуть призвести до відчуження, втрати, розтрати вказаного майна.

Зобов`язати державного реєстратора, якому буде оголошена ухвала слідчого судді про арешт корпоративних прав, негайно виконати вказану ухвалу та письмово повідомити про дату та час накладення арешту.

Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особами, щодо майна яких вирішувалося питання про арешт і які були відсутні під час оголошення ухвали з дня отримання копії ухвали безпосередньо до Апеляційного суду Сумської області.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКовпаківський районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення25.05.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу74263259
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —592/5943/18

Ухвала від 25.05.2018

Кримінальне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Князєв В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні