Справа №601/649/18
Провадження № 2-о/601/35/2018
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 травня 2018 року Кременецький районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого судді Коротича І.А.,
за участю секретаря судового засідання: Бончик А.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременці цивільну справу за заявою ОСОБА_1, де заінтересована особа Башуківська сільська рада про встановлення факту постійного проживання на території України,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся з заявою до суду про встановлення факту постійного проживання на території України. В судове засідання заявник не з'явився, однак від представника заявника адвоката ОСОБА_2 на адресу суду надійшла заява про слухання справи у її відсутності, заявлені вимоги підтримує та просить суд їх задоволити.
З поданої заяви вбачається, що ОСОБА_1 народився в с. Башуки, Кременецького району Тернопільської області 21 червня 1989 року. З дня народження та по даний час він прописаний та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, де проживала і його мати ОСОБА_3, яка померла 22 жовтня 2017 року. Протягом свого життя заявник не виїжджав за межі України та місця проживання не змінював. Паспорта громадянина України він ніколи не отримував та за його отриманням не звертався, оскільки доглядав хвору маму, яка мала інвалідність.
Після звернення до Кременецького РС УДМС України в Тернопільській області з питанням отримання паспорта громадянина України, ОСОБА_1 було роз'яснено, що з наявних у нього документів не можливо встановити його приналежність до громадянства будь-якої держави. Рішення суду про встановлення факту постійного проживання заявника на території України, необхідне йому для отримання паспорта громадянина України в Кременецькому РС УДМС України в Тернопільській області.
Заявник ОСОБА_1 просить суд встановити юридичний факт, що: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець та житель ІНФОРМАЦІЯ_3, постійно проживав на території України станом на 24 серпня 1991 року та є громадянином України.
Представник заінтересованої особи Башуківської сільської ради Кременецького району Тернопільської області в судове засідання не з'явився, надіславши суду заяву про слухання справи у її відсутності, не заперечує проти заявлених вимог ОСОБА_1
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що заява підлягає до задоволення зі слідуючих міркувань.
З свідоцтва про народження серії ІІІ-ИД № 337824 вбачається, що ОСОБА_1 народився 21 червня 1989 року в с. Башуки, Кременецького району, Тернопільської області (актовий запис в про народження № 4). Його батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_3
З копії паспорта серії МС № 996084 слідує, що ОСОБА_4 народився 19 серпня 1960 року в с. Янколишино, Раздельнянського району, Одеської області. З 16 вересня 1984 року зареєстрував шлюб з ОСОБА_5. Зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_4 з 20 травня 1960 року по даний час.
З свідоцтва про смерть серії І-ИД № 232455 слідує, що ОСОБА_3 померла 22 жовтня 2017 року в с. Башуки, Кременецького району, Тернопільської області (актовий запис про смерть № 24).
З довідки Башуківської сільської ради № 102 від 25 січня 2018 року вбачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, дійсно проживає без реєстрації в с. Башуки по вул. Збаразькій, 36, Кременецького району, Тернопільської області.
З довідки Башуківської сільської ради № 540 від 16 травня 2018 року вбачається, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, згідно будинкової книги № 3 б , проживала та була зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_7, з 15 липня 1981 року, Кременецького району Тернопільської області.
Суд зазначає, що належність та набуття громадянства України встановлюється на підставі Закону України Про громадянство України і може пов'язуватися із фактом постійного проживання на території України в певний час.
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України Про громадянство України , громадянами України є усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України.
За приписами п.7 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень , громадяни колишнього СРСР, які не мають у паспорті громадянина колишнього СРСР відмітки про прописку, що підтверджує факт їхнього постійного проживання на території України станом на 13 листопада 1991 року, проходять процедуру встановлення їхньої належності до громадянства України. У таких випадках, одним із документів на підтвердження цієї обставини може бути рішення суду, яким підтверджується факт постійного проживання особи на території України станом на 24.08.1991 або 13.11.1991.
У пункті 44 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень , затвердженого Указом Президента України від 27 березня 2001 року №215, встановлено, що у разі відсутності документів, що підтверджують факт постійного проживання особи до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України, для оформлення набуття громадянства України подається відповідне рішення суду.
Суд зазначає, що у відповідності до п.3 ч.2 ст.9 Закону України Про громадянство України , безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п'яти років є однією з умов прийняття до громадянства України.
Згідно п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно дост.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючого документу та інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Пунктом 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення № 5 від 31.03.1995 року передбачено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.
Судом встановлено, що батьки заявника станом на 24 серпня 1991 року були громадянами України, зареєстровані та проживали на території України. Оскільки місцем проживання малолітніх дітей визначається місце проживання їх батьків, то заявник вважається таким, що проживав на території України станом на 24 серпня 1991 року.
Таким чином, враховуючи те, що без встановлення факту постійного проживання на території України заявник не може отримати паспорт громадянина України, він в повному обсязі обґрунтував свої вимоги та підтвердив їх доказами, за приписами п.п.1, 2 ч.1ст.3 Закону України Про громадянство України , суд приходить до висновку, що є підстави для задоволення його заяви та встановлення факту постійного проживання на території України заявника станом на 24 серпня 1991 року.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 3, 9 Закону України Про громадянство України від 18.01.2001 № 2235-III, ст. ст. 12, 76-80, 265, 293, 315, 316, 352 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Заяву задоволити.
Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець та житель ІНФОРМАЦІЯ_3, постійно проживав на території України станом на 24 серпня 1991 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до апеляційного суду Тернопільської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Заявник: ОСОБА_1 , житель ІНФОРМАЦІЯ_8.
Заінтересована особа: Башуківська сільська рада Кременецького району Тернопільської області, місце знаходження: с. Башуки, Кременецького району, Тернопільської області, Код ЄДРПОУ 04395596.
Головуючий:
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2018 |
Оприлюднено | 28.05.2018 |
Номер документу | 74264284 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Коротич І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні