Справа № 617/1724/17
Провадження № 2/617/95/18
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 травня 2018 року Вовчанський районний суд Харківської області в складі:
головуючого - судді Глоби М.М.,
при секретарі судового засідання - Борщ Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Вовчанську цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Служба у справах дітей Вовчанської районної державної дміністрації Харківської області про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, в обгрунтування якого зазначив, що з 26.10.2002 року він перебував у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, 2003 року народження. Починаючи з 2012 року шлюбні відносини були припинені та відповідачка почала проживати окремо. Дитина залишилася проживати з позивачем. 07 червня 2016 року рішенням Вовчанського районного суду Харківської області шлюб було розірвано. За період з 2012 року та до цього часу, відповідач з донькою бачилась лише декілька разів. На теперішній час участі у вихованні та догляді за дитиною не бере, її фізичним, духовним та моральним розвитком не займається і не цікавиться, матеріальної допомоги не надає. Просив позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно неповнолітньої доньки ОСОБА_3, 2003 року народження.
В судове засідання представник позивача не з'явився, повідомлялася судом про час та місце розгляду справи завчасно та належним чином. Надав суду заяву про підтримання позовних вимог, просив їх задовольнити, а справу розглядати у його відсутності.
Відповідач до суду не з'явилася, про час та місце розгляду справи сповіщалася судом завчасно та належним чином. Заяв клопотань про відкладення розгляду справи не надала
Третя особа по справі, представник служби у справах дітей Вовчанської райдержадміністрації, в судове засідання не з'явився, повідомлявся судом про час та місце розгляду справи завчасно та належним чином. Надав суду заяву про підтримання позовних вимог, просив їх задовольнити, а справу розглядати у його відсутності.
За таких обставин на підставі ч. 4 ст. 223 ЦПК України, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних та доказів (постановляє заочне рішення).
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Суд, вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.
Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду по захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні й суспільні інтереси в спосіб, визначений законами України.
Враховуючи положення ч. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини, частини 7, 8 ст. 7 СК України, при вирішення будь-яких питань щодо дітей суд повинен керуватися максимальним забезпеченням інтересів дітей.
Відповідно до фотокопій свідоцтва про народження НОМЕР_1 виданого 05 вересня 2003 року відділом реєстрації актів громадянського стану Вовчанського районного управління юститції батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 є ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с. 4).
Відповідно до характеристики ОСОБА_3, наданої Вовчанською гімназією №1 Вовчанської міської ради, дівчинка зарекомендувала себе як урівноважена, відповідальна, активна, комунікабельна, здібна,старанна учениця. Батько ОСОБА_1 регульрно забезпечує доньку всім необхідним для життя, навчання та дозвілля. Велику увагу, щодо навчання та виховання ОСОБА_3 приділяє бабуся ОСОБА_4 Мати, ОСОБА_2, не підтримує зв'язку з класним керівником, вчителями та адміністрацією гімназії. За час проживання з матір'ю дівчинка пропускала уроки без поважних причин (а.с. 5).
Згідно довідки наданої Вовчанською дитячою музичною школою, ОСОБА_3, яка навчається у даній шкоді, регулярно відвідує заняття з 01.09.2014 року по теперішній час. До музичної шкоди її приводить та забирає бабуся ОСОБА_4, щомісячну плату за навчання проводять бабуся та дідусь. Мати, ОСОБА_2 жодного разу не приводила свою доньку на заняття та не цікавилась її успіхами (а.с.7).
Відповідно до ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Як зазначає Пленум Верховного Суду України в п.п. 15, 16 постанови від 30 березня 2007 року N 3 Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав , позбавлення батьківських прав, що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов'язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об'єктивного з'ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.
При цьому, згідно з роз'ясненням Пленуму ВСУ ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.
Відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Судом встановлено, що відповідач не приділяє дітям уваги, не приймає участі у їх вихованні, не цікавиться їх фізичним та духовним розвитком, добровільно матеріальної допомоги не надає.
Згідно висновку Вовчанської райдержадміністрації Харківської області від 24.04.2018 року є доцільним позбавити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, батьківських прав відносно її неповнолітньої доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4.
Таким чином,суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав. підлягають задоволенню.
Крім того, з відповідача в дохід держави підлягають стягненню витрати у вигляді судового збору в розмірі 704 грн. 80 коп., відповідно до ст. 141 ЦПК України, оскільки позивач при зверненні у суд із позовом був звільнений від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 150, 164 СК України, ст. ст. 4, 7, 12, 141, 280 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Служба у справах дітей Вовчанської райдержадміністрації Харківської області про позбавлення батьківських прав - задовольнити.
Позбавити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, батьківських прав відносно ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_4.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 704 грн. 80 коп. на користь Державної судової адміністрації України (рахунок отримувача 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ, 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача : Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Заочне рішення може бути переглянуто Вовчанським районним судом Харківської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення суду може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Харківської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти діб з дня проголошення рішення суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Вовчанський районний суд Харківської області.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, місце реєстрації: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2.
Представник позивача - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6, місце реєстрації: АДРЕСА_2, паспорт НОМЕР_3, виданий Вовчанським РВ УМВС У в Харківській області 09.08.2001 року.
Відповідач - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, місце реєстрації: АДРЕСА_2, паспорт НОМЕР_4, виданий Вовчанським РВ УМВС У в Харківській області 10.05.2006 року.
Третя особа - Служба у справах дітей Вовчанської райдержадміністрації, місце знаходження: Харківська область, м. Вовчанськ, вул. Соборна 100, код 31707517.
Суддя -
Суд | Вовчанський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2018 |
Оприлюднено | 28.05.2018 |
Номер документу | 74272911 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вовчанський районний суд Харківської області
Глоба М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні