ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/18246/18-к

Примірник №___

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 травня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Писанець В.А., при секретарі Ясеновенко К.О., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду у місті Києві клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України Гладченка Д.В., про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В :

До провадження слідчого судді надійшло вказане клопотання слідчого, про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПрАТ ВФ Україна .

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що у провадженні Головного слідчого управління НП України знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017100050011909 від 26.12.2017 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст, 189 КК України.

В судове засідання слідчий не з'явився, повідомлявся належним чином, через канцелярію суду надавши заяву про розгляд клопотання у його відсутність.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя визнав за доцільне здійснювати розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.

Вивчивши клопотання та долучені до нього матеріали кримінального провадження, приходжу до наступного висновку.

Слідчий у своєму клопотанні вказує, що 26.12.2017 близько 10 год. 23 хв. невстановлені особи, перебуваючи на майданчику для паркування автомобілів ТРЦ Плазма , за адресою: м. Київ, проспект Степана Бандери, 20-Б, будучи одягненні в чорну форму з масками на обличчях та маючи при собі автоматичну зброю, насильно посадили до автомобіля Mercedes-Benz VITO (VIN номер НОМЕР_2, на якому були прикріплені реєстраційні номери НОМЕР_1), ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, після чого з останнім поїхали у невідомому напрямку.

В подальшому вказані особи, незаконно утримуючи ОСОБА_2 у гаражному приміщенні АДРЕСА_1 , шляхом вимагання заволоділи майном останнього, а саме: телефоном iPhone , телефоном Sony , ноутбуком Macbook , 800 доларами США (що відповідно курсу валют НБУ станом на 27.12.2017 становить 22 355,65 гривень) та 158,89 Bitcoin, (що відповідно до курсу криптовалюти станом на 27.12.2017 становить 68 005 843,15 гривень), тобто майном на загальну суму 68 028 198,80 гривень, яка станом на момент вчинення кримінального правопорушення більше ніж в 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та відповідно до примітки 4 ст. 185 КК України є особливо великим розміром.

До учинення вказаних кримінальних правопорушень можуть бути причетні особи, які використовували мобільні термінали з абонентськими номерами: НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_3, НОМЕР_6.

Вказані документи та відомості перебувають у володінні ПрАТ ВФ Україна та містять відомості, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та можуть бути використані як доказ факту та обставин, які встановлюються під час досудового розслідування.

Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, вивчивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до вказаної у клопотанні інформації, оскільки, матеріалами клопотання обґрунтовані обставини, які б свідчили про необхідність отримання вказаних у клопотанні відомостей з метою встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та імовірного використання як доказів фактів та обставин, які встановлюються під час досудового розслідування.

На підставі викладеного і керуючись ст.31 Конституції України, ст.108, ст.ст.160, 162, 163, 164, 166, 309, 561, 562 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання - задовольнити частково.

Надати слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 12017100050011909 Гладченку Дмитру Вікторовичу, Левкову Вадиму Андрійовичу, Хилобокому Дмитру Олександровичу, Куцю Андрію Васильовичу, або за їх дорученням старшому оперуповноваженому Департаменту карного розшуку НП України Зезеці Олегу Ігоровичу тимчасовий доступ з можливістю вилучення копій документів у друкованому і електронному вигляді, які містять охоронювану законом таємницю та зберігаються у оператора телекомунікацій (мобільного зв'язку) ПрАТ ВФ Україна , розташованого в м. Києві по Лепцигська, 15, про зв'язок, абонентів, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передавання, із зазначенням дати та часу з'єднання, номеру телефону абонента з яким проводилось з'єднання, тривалості розмови, місця знаходження абонентів на час проведення телефонних розмов, час проведення телефонних розмов за абонентськими номерами: НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_6 в період часу з 01.07.2017 23.05.2018.

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В. А. Писанець

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 - в матеріалах судового провадження № 757/18246/18-к.

Примірник 2 - надано слідчому Гладченко Д.В.

Слідчий суддя В. А. Писанець

Дата ухвалення рішення 23.05.2018
Оприлюднено 28.05.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 757/18246/18-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону