Провадження №3/760/4453/18
у справі №760/12932/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 травня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л. А., при секретарі Гак Г.М., за участю представника Київської міської митниці ДФС України Панькіна Д.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження Російська Федерація, паспорт громадянина України НОМЕР_1 від 06 січня 2015 року, постійне проживання АДРЕСА_1, пенсіонерка, про порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК України,
В С Т А Н О В И В :
31 березня 2018 приблизно о 6 год. 25 хв. на митному посту Аеропорт Київ (Жуляни) Київської міської митниці ДФС під час проведення митного контролю секторі Відліт Міжнародного аеропорту Київ (Жуляни) шляхом усного опитування громадянки та за допомогою рентген-апарату в валізі, яка належить громадянці України ОСОБА_2, яка слідувала до Кельну рейсом WG 7307 літаком авіакомпанії Wizzair , було виявлено предмети зовнішньо схожі на старообрядні ікони, які могли мати ознаки культурної та/або історичної цінності.
Після перетину пасажиром білої лінії , яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18 лютого 2006 року № 137 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01 березня 2006 за №217/12091), позначає закінчення зеленого коридору та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено та запрошено до оглядової кімнати з метою проведення митного огляду багажу.
Під час проведення огляду багажу було встановлено, що ОСОБА_2 переміщувала через митний кордон 2 ікони та 1 хрест виготовлені з металу жовтого кольору, які могли мати ознаки культурної та/або історичної цінності.
Зазначені предмети знаходилися у валізі пасажира, загорнуті в газету без ознак приховування.
Вказані предмети при переміщенні через митний кордон України підлягають письмовому декларуванню відповідно до чинного законодавства України та наданню дозвільних документів на їх переміщення через митний кордон України. Зазначені предмети вилучені по даному протоколу про порушення митних правил.
Громадянка України ОСОБА_2, своїми діями обрала порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю зелений коридор , де не передбачено наявність у пасажира предметів на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження. Пасажир митної декларації не заповнював, з приводу декларування даних предметів до інспекторів митниці не звертався.
Своїми діями пасажир ОСОБА_2 порушила вимоги Закону України від 21 вересня 1999 року №1068-XIV Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей , Наказу Міністерства культури та мистецтв України від 22 квітня 2002 року № 258 Про затвердження інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України .
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України.
31 березня 2018 року відносно ОСОБА_2 посадовою особою митного органу складено протокол про порушення митних правил №0173/10000/18 за ознаками порушення митних правил передбачених ст. 471 МК України.
Особа, що притягається до адміністративної відповідальності за порушення митних правил ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, будучи повідомленою про дату та час судового засідання належним чином.
Представник митного органу в судовому засіданні підтримав позицію Київської міської митниці ДФС України та просив притягнути правопорушника до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останньої.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про порушення ОСОБА_2 митних правил, передбачених ст. 471 МК України, виходячи з наступного.
Стаття 471 МК України передбачає відповідальність особи за вчинення дій щодо порушення встановленого порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Відповідно до ч.1 ст.374 МК України товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні зазначеного правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема протоколом про порушення митних правил, поясненнями, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу, службовою запискою посадової особи митного органу.
Своїми діями ОСОБА_2 порушила встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження, а також вимоги Закону України від 21 вересня 1999 року №1068-XIV Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей , Наказу Міністерства культури та мистецтв України від 22 квітня 2002 року № 258 Про затвердження інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України .
04 квітня 2018 року постановою головного державного інспектора відділу провадження у справах про порушення митних правил призначено проведення мистецтвознавчої експертизи.
Відповідно до висновку експертизи Департаменту культури ВО КМД від 08 травня 2018 року № 060-3664, надані на дослідження предмети мають культурну цінність як об'єкти матеріальної культури, що мають історичне значення, для переміщення яких через митний кордон України потрібно оформляти Свідоцтво на право вивезення.
На час розгляду справи, безпосередні предмети правопорушення, а саме:
1.Старообрядовий кіотний хрест Ряспятие с предстоящими , ХIX століття, Російська імперія, вартістю 3945,00 гр.;
2. Ікона Одигітрія, ХIX століття, Російська імперія, вартістю 789,00 гр.;
3. Ікона Зішестя в пекло , ХIX століття, Російська імперія, вартістю 789,00 гр.,
загальною вартістю 210 доларів США або 5 523, 00 гр. - вилучені та зберігаються на складі Київської міської митниці ДФС України, за адресою: м. Київ, бул. Вацлава Гавела 8-а.
З урахуванням вимог ч. 1 ст. 265 КУпАП безпосередні предмети порушення митних правил підлягають конфіскації.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_2 на користь держави України підлягає стягненню судовий збір в розмірі 352, 40 гр.
Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 471, 527-529 Митного кодексу України, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження Російська Федерація, паспорт громадянина України НОМЕР_1 від 06 січня 2015 року, постійне проживання АДРЕСА_1, пенсіонерка, у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.
Піддати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження Російська Федерація, паспорт громадянина України НОМЕР_1 від 06 січня 2015 року, постійне проживання АДРЕСА_1, пенсіонерка стягненню у виді штрафу в розмірі 1 700, 00 гривень, який підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач: УДКСУ у Солом'янському районі; Код ЄДРПОУ: 38716451; МФО: 820019; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві р/р № 31113106705010. Призначення платежу: *;121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 050 від (ПІП платника), згідно ст. №__МКУ та постанови (суду, митниці) від 18 травня 2018 року №760/12932/18 (3/760/4453/18).
Безпосередні предмети порушення митних правил -
1.Старообрядовий кіотний хрест Ряспятие с предстоящими , ХIX століття, Російська імперія, вартістю 3945,00 гр.;
2. Ікона Одигітрія, ХIX століття, Російська імперія, вартістю 789,00 гр.;
3. Ікона Зішестя в пекло , ХIX століття, Російська імперія, вартістю 789,00 гр.,
загальною вартістю 210 доларів США або 5 523, 00 гр. , які вилучені та зберігаються на складі Київської міської митниці ДФС України, за адресою: м. Київ, бул. Вацлава Гавела 8-а - конфіскувати.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження Російська Федерація, паспорт громадянина України НОМЕР_1 від 06 січня 2015 року, постійне проживання АДРЕСА_1, пенсіонерка судовий збір в розмірі 352, 40 гр., який підлягає сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, прокурором або митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: Л.А.Шереметьєва
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2018 |
Оприлюднено | 28.05.2018 |
Номер документу | 74277387 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Солом'янський районний суд міста Києва
Шереметьєва Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні