Рішення
від 22.05.2018 по справі 925/222/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2018 року справа № 925/222/18

Господарський суд Черкаської області в складі:

Головуючий суддя - Єфіменко В.В.,

з секретарем судового засідання - Горбатюк С.В.

представники сторін:

від позивача - Якиляшек І.О. за довіреністю;

від відповідача - не з'явився;

розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні Господарського суду Черкаської області в м. Черкаси, матеріали справи за позовом Державного підприємства "Черкаський науково - дослідний та проектний інститут землеустрою", м. Черкаси

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агросервіс Січ", м. Жашків

про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство ( далі - ДП ) "Черкаський науково - дослідний та проектний інститут землеустрою" ( далі - Інститут; Виконавець ), посилаючись на невиконання Відповідачем зобов'язань за укладеною Угодою про умови участі в земельних торгах у формі аукціону № 30 ( лот № 17520) від 10.10.2017 просить суд: стягнути з ТОВ "Агросервіс Січ": 34000,00 грн. винагороди виконавця за проведення земельних торгів; штраф у розмірі 10000,00 грн. та судові витрати у розмірі 1762,00 грн.

Ухвалою суду від 08 травня 2018 року закрито підготовче провадження у справі; призначено справу до судового розгляду по суті на 15 год. 00 хв. 22 травня 2018 р.

Відповідач відзиву на позов до суду не подав, його представник в судове засідання не з'явився, про причини нез'явлення суд не повідомлений.

Ухвала з повідомленням про дату, час і місце судового засідання направлена судом 10.05.2018 Позивачу і Відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресою, вказаною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, про що свідчить копія реєстру поштових відправлень.

18.05.2018 вищевказана ухвала повернута відділенням ПАТ Укрпошта з Довідкою ф.20 із зазначенням причини повернення: за закінченням встановленого строку зберігання .

Суд приходить до переконання, що у справі є наявні відомості про направлення сторонам ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання.

Докази поважності причин нез'явлення представника відповідачв до суду не подані.

За приписами ч.3 ст.202 ГПК України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі:

- неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки;

- повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.

Справа розглядається за наявними матеріалами.

Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та подані сторонами докази, приходить до наступного.

За приписами ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Предметом спору є стягнення з відповідача на користь позивача винагороди виконавцю земельних торгів та штрафу за не виконання вимог Угоди про умови участі в земельних торгах у формі аукціону.

За приписами ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Ст.11 ЦК України визначено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини.

Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах закріплена в Главі 21 Земельного кодексу України (далі - ЗК України).

З змістом ст.135 ЗК України:

1. Земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.

2. Продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюється виключно на земельних торгах, крім випадків, встановлених частинами другою і третьою статті 134 цього Кодексу.

На земельних торгах не може бути використане переважне право купівлі.

Продаж земельних ділянок, що перебувають у приватній власності, або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) може здійснюватися на земельних торгах виключно з ініціативи власників земельної ділянки. У такому разі земельні торги регулюються положеннями цього Кодексу, якщо інше не передбачено законом чи договором з виконавцем земельних торгів.

Звернення стягнення на земельні ділянки або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюється державним виконавцем, приватним виконавцем під час виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

3. Організатором земельних торгів є фізична або юридична особа - власник земельної ділянки, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію права державної чи комунальної власності на земельні ділянки, які уклали з виконавцем земельних торгів договір про проведення земельних торгів.

Виконавцем земельних торгів є суб'єкт господарювання, який уклав з організатором земельних торгів договір про їх проведення.

Учасником земельних торгів є фізична або юридична особа, яка подала виконавцю земельних торгів документи, зазначені в частині сьомій статті 137 цього Кодексу, сплатила реєстраційний та гарантійний внески, зареєстрована у книзі реєстрації учасників земельних торгів і відповідно до закону може набувати право власності чи користування земельною ділянкою, яка виставляється на земельні торги.

4. Проведення земельних торгів щодо земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них здійснюється за рішенням організатора земельних торгів, у якому зазначаються:

а) перелік земельних ділянок або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами;

б) стартова ціна лота;

в) строк та інші умови користування земельною ділянкою у разі набуття права користування земельною ділянкою на земельних торгах;

г) особа, уповноважена організатором земельних торгів на укладення договору купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки, яка або право на яку виставляється на земельні торги.

5. Земельні торги проводяться відповідно до договору між організатором земельних торгів та їх виконавцем. Фінансування організації та проведення земельних торгів здійснюється організатором земельних торгів або їх виконавцем відповідно до договору, укладеного між ними, у тому числі за рахунок реєстраційних внесків учасників земельних торгів.

Витрати (видатки), здійснені організатором або виконавцем земельних торгів на їх проведення, відшкодовуються йому переможцем земельних торгів.

Після опублікування оголошення про проведення земельних торгів виконавець може відмовитися від договору лише у випадках, якщо проведення земельних торгів стало неможливим з незалежних від нього причин.

6. Винагорода виконавцю земельних торгів, яку встановлює організатор земельних торгів, складається з видатків на організацію та проведення земельних торгів і прибутку виконавця.

Винагорода виконавця земельних торгів встановлюється у розмірі 5 відсотків ціни, за якою здійснюється купівля-продаж земельної ділянки, або 50 відсотків річної плати за користування земельною ділянкою (у разі продажу прав на земельну ділянку (оренди, суперфіцію, емфітевзису), але не більш як 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний лот.

7. Розмір реєстраційного внеску визначається виконавцем і не може перевищувати 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на дату публікації оголошення про проведення земельних торгів.

8. Розмір гарантійного внеску за лотом становить 5 відсотків стартової ціни продажу земельної ділянки або стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою (у разі продажу прав на земельну ділянку (оренди, суперфіцію, емфітевзису).

9. Реєстраційний та гарантійний внески сплачуються учасниками земельних торгів на окремі рахунки виконавця земельних торгів, відкриті в банку.

10. Сплачені суми реєстраційних внесків поверненню не підлягають, крім випадку, визначеного частиною третьою статті 138 цього Кодексу.

11. Сплачені суми гарантійних внесків (крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 138 цього Кодексу) повертаються виконавцем земельних торгів усім учасникам земельних торгів, які не були визнані переможцями, протягом трьох банківських днів з дня проведення земельних торгів.

12. Умови, оголошені перед проведенням земельних торгів, не підлягають зміні під час укладення договору купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки.

Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (стаття 626 ЦК України).

Частиною 1 статті 628 ЦК України передбачено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частина 3 статті 137 Земельного кодексу України регламентує, що виконавець земельних торгів після отримання документів та матеріалів на лот забезпечує опублікування на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а також, за бажанням організатора земельних торгів, у друкованих засобах масової інформації оголошення про проведення земельних торгів.

Особа, яка бажає взяти участь у земельних торгах, не пізніше ніж за три робочі дні до їх проведення подає виконавцю земельних торгів заяву про участь у земельних торгах з додатками (ч. 7 ст. 137 ЗК України).

У процесі проведення торгів виконавець веде протокол, у якому зазначаються номер лота, стартова ціна та ціна продажу лота, відомості про переможця, номери рахунків, на які переможець повинен внести кошти за придбаний лот. У разі потреби до протоколу може вноситися й інша інформація. Протокол підписується переможцем, ліцитатором та організатором земельних торгів або його представником негайно після закінчення торгів за лотом у двох примірниках (ч. 22 ст. 137 Земельного кодексу України).

Договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки між організатором земельних торгів і переможцем торгів укладається безпосередньо в день проведення торгів, крім випадків, передбачених частиною двадцять дев'ятою цієї статті (ч. 24 ст. 137 Земельного кодексу України).

Згідно ч. ч. 1, 2, 5 ст. 138 Земельного кодексу України, земельні торги за лотом вважаються такими, що відбулися, після укладення договору купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки.

Земельні торги можуть бути скасовані або визнані такими, що не відбулися, чи їх результати можуть бути анульовані

Результати торгів анулюються організатором земельних торгів у разі відмови переможця від укладення договору купівлі-продажу або договору оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки, а також у разі несплати переможцем в установлений строк належної суми за придбаний лот.

Господарський договір вважається укладеним, якщо між: сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода (ч. 2 ст. 180 Господарського кодексу України).

Нормами ст. 199 Господарського кодексу України встановлено, що виконання господарських зобов'язань забезпечується заходами захисту прав та відповідальності учасників господарських відносин , передбаченими цим Кодексом та іншими законами. За погодженням сторін можуть застосовуватися передбачені законом або такі, що йому не суперечать, види забезпечення виконання зобов'язань, які звичайно застосовуються у господарському (діловому) обігу. До відносин щодо забезпечення виконання зобов'язань учасників господарських відносин застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.

Згідно статті 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

За змістом статті 509 Цивільного кодексу (далі - ЦК) України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

З матеріалів справи вбачається, що Позивач є державним комерційним науково-дослідним підприємством, здійснює свою господарську діяльність на принципах господарського розрахунку і самоокупності, діє на підставі Статуту затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 23.10.2017 № 212 (реєстрація ЄДР від 24.10.2017 код № 242218875652).

Одним із видів господарської діяльності Інституту, згідно п. 4.2.7 Статуту, є організація та проведення земельних торгів (аукціонів) з продажу земельних ділянок та прав на земельні ділянки (оренди, суперфіцію, емфітевзису). Право провадження виду господарської діяльності Проведення земельних торгів підтверджує ліцензія серія АГ № 583132 видана Державним комітетом України із земельних ресурсів 18.03.2011 (а.с.19).

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Про проведення земельних торгів у формі аукціону від 29.08.2017 № 282, визначено перелік земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення право оренди яких пропонується до продажу на земельних торгах у формі аукціону згідно з додатком № 1 (а.с.22).

П. 5 вищевказаного наказу встановлено, що витрати на підготовку лотів та винагорода виконавцю земельних торгів у сумі 50% річної плати за користування земельною ділянкою, але не більше як 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний лот, покладаються на переможця земельних торгів.

З метою здійснення господарської діяльності з продажу прав на земельні ділянки, між Інститутом та Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області укладено Договір про проведення земельних торгів № 43 від 04.09.2017 (далі - Договір) , згідно якого Замовник (Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області) доручив Виконавцю (позивачу) здійснити за рахунок власних коштів підготовку та продаж на земельних торгах права оренди лотів згідно переліку (а.с.20-21)

Пунктами 2.2, 2.3. Договору визначено, що розмір винагороди Виконавцю за надані послуги становить 50% від річної плати за користування земельною ділянкою з урахуванням ПДВ, але не більше як 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний лот. Оплата послуг Виконавця здійснюється переможцем аукціону протягом 3 (трьох) банківських днів з моменту підписання протоколу торгів.

На виконання наказу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Про проведення земельних торгів у формі аукціону від 29.08.2017 № 282, умов Договору про проведення земельних торгів № 43 від 04.09.2017, Інститутом було здійснено підготовку лотів до продажу на земельних торгах та опубліковано оголошення про проведення земельних торгів на офіційному веб-сайті Держгеокадастру України http:/torgy.land.gov.ua/auction/, зокрема, проведення 19.10.2017 аукціону № 9146 за лотом № 17520 (право оренди земельної ділянки державної власності сільськогосподарського призначення, 01.01. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 9,2538 га, кадастровий номер 7120980400:02:001:0035, яка знаходиться в адміністративних межах Олександрівської сільської ради (за межами населеного пункту) Жашківського району Черкаської області). Серед умов проведення аукціону № 9146 за лотом № 17520 в оголошенні встановлено обов'язок переможця земельних торгів сплатити виконавцю винагороду у розмірі 50% річної плати за користування земельною ділянкою, але не більше як 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

10.10.2017 Відповідач подав виконавцю земельних торгів заяву про участь у земельних торгах (аукціон № 9146) на лот № 17520, за результатами розгляду якої, товариство зареєстровано як учасник земельних торгів за реєстраційним № 30 (а.с.25).

Між сторонами було укладено Угоду про умови участі в земельних торгах у формі аукціону № 30 (17520) від 10.10.2017 (далі - Угода), підписавши яку Відповідач погодився з порядком та умовами проведення земельних торгів. Укладання Угоди, на переконання суду, свідчить про факт досягнення згоди між сторонами щодо дотримання всіх істотних умов Угоди (а.с.26-27).

За умовами п. 3.4. Угоди учасник земельних торгів, який став переможцем, протягом трьох банківських днів з моменту підписання протоколу земельних торгів. перераховує суму винагороди за проведення земельних торгів, яка становить 50% річної плати за користування земельною ділянкою, але не більше як 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за лот.

П.4.6. Угоди визначено, що учасник, який відмовився від укладання договору оренди землі або у разі несплати ним у встановлений строк належної суми за придбаний лот, сума гарантійного внеску не повертається, крім того він зобов 'язаний сплатити на користь виконавця штраф в розмірі 10000,00 грн. Штраф підлягає сплаті не пізніше п 'яти банківських днів після проведення торгів.

За результатами проведених 19.10.2017 земельних торгів, Відповідач ТОВ Агросервіс Січ став переможцем земельних торгів придбавши на аукціоні № 9146 лот № 17520 за ціною 300126,96 грн., що підтверджується, дослідженим в судовому засіданні, Протоколом земельних торгів № 3 від 19.10.2017, який підписано представником відповідача (а.с.28-29).

Договір оренди землі за лотом № 17520 переможцем не був підписаний в день торгів, що стало підставою для прийняття організатором рішення про анулювання земельних торгів (наказ Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Про анулювання результатів земельних торгів від 26.10.2017 № 364) (а.с.30).

Отже, Відповідач, 19.10.2017 став переможцем земельних торгів з продажу права оренди на земельну ділянку за лотом № 17520, за результатами якого згідно п. 2.4.5 Угоди зобов'язаний був підписати договір оренди землі в день проведення торгів, а відповідно п. 3.4 Угоди протягом трьох банківських днів з моменту підписання протоколу земельних торгів сплатити виконавцю земельних торгів винагороду за проведення земельних торгів, яка становить 50% річної плати за користування земельною ділянкою, але не більше як 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за лот.

Відповідач вищезазначені зобов'язання не виконав, що підтверджується наказом Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Про анулювання результатів земельних торгів від 26.10.2017 № 364 та бухгалтерською довідкою Позивача від 14.03.2018 № 36 (а.с.30; 33).

З метою досудового врегулювання спору, 27.10.2017 Позивачем було направлено Відповідачу претензію (вих. № 3146) з вимогою належним чином виконати свої зобов'язання за Угодою (а.с.31-32).

Доказів реагування Відповідача на вищевказану Претензію до суду не подано.

Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ч. 1 ст. 627 Цивільного кодексу України).

Стаття 546 Цивільного кодексу України визначає види забезпечення виконання зобов'язання, зокрема, виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, а також договором або законом можуть бути встановлені інші види забезпечення виконання зобов'язання.

Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання (ч. 1 ст. 549 Цивільного кодексу України).

Предметом неустойки може бути грошова сума, рухоме і нерухоме майно. Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства (ч. ч. 1, 2 ст. 551 Цивільного кодексу України).

Відтак, винагорода Позивача становить 34 000 грн., розрахунок якої складається з наступного:

1) 50% річної плати за користування земельною ділянкою, але не більше як 2000 неоподаткованих мінімумів за лот, де неоподаткований мінімум доходів громадян станом на 01.01.2017 становить 17,00 грн., річна плата за користування земельною ділянкою становила 300126,96 грн.;

2) 50% річної плати за користування земельною складає 150063,48 грн.,;

3) законом розмір винагороди обмежено - не більше 2000 неоподаткований мінімум доходів громадян, тому розмір винагороди виконавця за проведення земельних торгів становить 34 000,00 (17,00 грн. х 2000 неоподаткованих мінімумів).

За приписами ст.216 Господарського кодексу України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

За невиконання вимог п. 4.6 Угоди про умови участі в земельних торгах у формі аукціону № 30 (17520) від 10.10.20174 відповідачу обґрунтовано нараховано штраф в розмірі 10 000 грн.

Доказів сплати штрафу протягом п'яти днів після проведення торгів (аукціону) Відповідач до суду не надав.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до переконання, що позивач повністю довів свої позовні вимоги, які підлягають до повного задоволення. З відповідача на користь позивача необхідно стягнути 34000,00 грн. винагороди виконавця за проведення земельних торгів та штраф у розмірі 10000,00 грн. за невиконання Відповідачем зобов'язань за укладеною Угодою про умови участі в земельних торгах у формі аукціону № 30 ( лот № 17520) від 10.10.2017.

Витрати позивача по сплаті судового збору в розмірі 1762 грн. підлягають відшкодуванню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 123,219, 220,232 - 240 ГПК України, суд -,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути 34000,00 грн. винагороди з Товариства з обмеженою відповідальністю Агросервіс Січ (код 40311935, вул.Зої Космодем янської, буд.21,кВ.4, м.Жашків, Черкаська область, 19200) на користь Державного підприємства Черкаській науково-дослідний та проектний інститут землеустрою (вул.Смілянська, 118, м.Черкаси, 18008) на розрахунковий рахунок: 26004041468400 в AT УкрСиббанк м. Харків, МФО 351005. Одержувач: Державне підприємство Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою , код ЄДРПОУ 00709709.

Стягнути з 10 000 грн. штрафу Товариства з обмеженою відповідальністю Агросервіс Січ (код 40311935, вул.Зої Космодем янської, буд.21,кВ.4, м.Жашків, Черкаська область, 19200) на користь Державного підприємства Черкаській науково-дослідний та проектний інститут землеустрою (вул.Смілянська, 118, м.Черкаси, 18008) на розрахунковий рахунок: 26004041468400 в AT УкрСиббанк м. Харків, МФО 351005. Одержувач: ДП Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою , код ЄДРПОУ 00709709.

Стягнути 1762 грн. витрато сплаті судового збору з Товариства з обмеженою відповідальністю Агросервіс Січ (код 40311935, вул.Зої Космодем янської, буд.21,кВ.4, м.Жашків, Черкаська область, 19200) на користь Державного підприємства Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою (вул.Смілянська, 118, м.Черкаси, 18008) на розрахунковий рахунок: 26004041468400 в AT УкрСиббанк м. Харків, МФО 351005. Одержувач: ДП Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою , код ЄДРПОУ 00709709.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржено в порядку визначеному ГПК України.

Рішення складено 29.05.2018

Суддя В.В.Єфіменко

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення22.05.2018
Оприлюднено29.05.2018
Номер документу74281356
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/222/18

Рішення від 22.05.2018

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Єфіменко В.В.

Ухвала від 08.05.2018

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Єфіменко В.В.

Ухвала від 03.04.2018

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Єфіменко В.В.

Ухвала від 19.03.2018

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Єфіменко В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні