ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у
24 травня 2018 року Справа № 926/1120/18
Суддя господарського суду Чернівецької області Гончарук О. В.,
розглянувши матеріали за позовом Державного підприємства Чернівецький науково-дослідний та проектний інститут , м. Чернівці
до Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, м. Чернівці
про стягнення заборгованості - 95632,20 грн.
В С Т А Н О В И В :
Державне підприємство Чернівецький науково-дослідний та проектний інститут звернулось з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області про стягнення заборгованості в сумі 95632,20 грн.
Розглянувши матеріали за позовом на предмет вирішення питання про відкриття провадження у справі, суд встановив, що позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.
Так, відповідно до п. 2 ч. 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи-підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
У позовній заяві та її тексті позивач вказав свою назву - Державне підприємство "Чернівецький науково-дослідний та проектний інститут" та код за ЄДРПОУ00710167. Перевіркою зазначених даних у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань суд встановив, що за вказаним ідентифікаційним кодом в ЄДРПОУ зареєстровано Державне підприємство "Чернівецький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою".
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява має містити обгрунтований розрахунок сум, що стягуються або оспорюються. Проте, у позовній заяві не міститься і до неї не додано розрахунку ціни позову, а викладені в позовній заяві обставини і додані до неї документи не надають можливості суду з'ясувати, яким чином позивач визначив заборгованість відповідача.
Не дотримався позивач і вимог п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, в якому передбачено, що позовна заява має містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, правові підстави позову.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До позовної заяви додано копію платіжного доручення № 3093 від 23.05.2018 про сплату судового збору в сумі 1762,00 грн.
Проте, відповідно до пункту 2 чинного на даний час інформаціного листа Вищого господарського суду України від 17.09.2012 №01-06/1260/2012 платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
У відповідності до ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом 5-ти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та встановлює спосіб і строк усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо ж позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного, керуючись п.п. 2, 3, 5 ч. 3 ст. 162, п. 2 ч. 1 ст. 164, ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, с у д -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2 . Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Державному підприємству "Чернівецький науково-дослідний та проектний інститут" у строк протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали усунути названі в ній недоліки, а саме:
- повідомити повне правильне найменування позивача,
- надати обгрунтований розрахунок ціни позову;
- вказати обставини, які підтверджують, що відповідач Головне управління Держгеокадастру у Чернівецькій області є правонаступником Відділу Держземагентства у Новоселицькому районі Чернівецької області, та надати докази на підтвердження таких обставин;
- надати оригінал платіжного доручення про сплату судового збору.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Гончарук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2018 |
Оприлюднено | 29.05.2018 |
Номер документу | 74281386 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гончарук Олег Валентинович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні