Ухвала
від 21.05.2018 по справі 308/5484/18
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/5484/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 травня 2018 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю: слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого групи у кримінальному провадженні №12016070060000364 - слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області майора податкової міліції ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку, -

В С ТА Н О В И В:

16.06.2016 СВ Берегівського ВП ГУНП України в Закарпатській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості №12016070060000364, про те що на КПП Лужанка затримано гр. України ОСОБА_4 1970 р.н, у якого знаходилися тютюнові вироби різних марок, а саме 94 блоки цигарок марки «Бонд», 46 блоків 38 пачок цигарок марки «Комплімент 1», 36 блоків та 40 пачок цигарок «Ліфа», 50 блоків цигарок «Комплімент 3». Загальна кількість вилучених пачок цигарок різних марок 2338 штук.

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення визначена за ч. 1 ст. 199 КК України.

05.12.17 року заступником прокурора Закарпатської області визначено підслідність за СУ ФР ГУ ДФС у Закарпатській області.

23.10.2017 до ЄРДР внесено відомості та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №32017070000000048 по факту незаконного придбання від невстановлених слідством осіб громадянином ОСОБА_5 незаконно виготовлених тютюнових виробів марки «DB» в кількості 20 058 пачок без марок акцизного податку України, їх транспортування, зберігання на складських приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1 , з метою збуту.

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення визначена за ч. 1 ст. 204 КК України.

28.12.2017 об`єднано кримінальні провадження № 12016070060000364 та № 32017070000000048 в одно провадження та присвоєно номер №12016070060000364.

Згідно ч. 4 ст. 12 КК України злочин, передбачений ч.1 ст. 191 КК України, відноситься до тяжких

В ході розслідування вказаного кримінального провадження органом досудового розслідування було направлено доручення в порядку ст. 40 КПК України на адресу ОУ ГУ ДФС у Закарпатській області та міжрайонного оперативно-розшукового відділу (з м.д.н.п. Чоп) ОРУ ЗхРУ, з метою встановлення можливих місць зберігання незаконно виготовлених тютюнових виробів з підробленими марками акцизного податку України (із зазначенням конкретних адресів: вулиця, будинок, № приміщення, з наданням відповідних витягів з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно), встановлення осіб, а також їх місце проживання, які мали безпосереднє відношення до протиправної діяльності а також вжиття заходів, спрямованих на встановлення обставин подальшого здійснення злочину фігурантами провадження.

На виконання вказаного доручення, працівниками міжрайонного оперативно-розшукового відділу (з м.д.н.п. Чоп) ОРУ ЗхРУ та ВПНОПТ ОУ ГУ ДФС у Закарпатській області проведені відповідні заходи, спрямовані на встановлення місць зберігання незаконно виготовлених тютюнових виробів, а також осіб, що здійснюють незаконне виготовлення та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів.

Проведеними заходами встановлено, що невстановлені особи, які організували на території Закарпатської області незаконну діяльність пов`язану із незаконним придбанням з метою збуту, зберіганням та транспортуванням з цією метою, та збут незаконно виготовлених тютюнових виробів на яких містяться наклеєні підроблені марки акцизного податку України, на даний час з метою конспірації своєї причетності до вказаної діяльності залишили на зберігання велику партію незаконно виготовлених тютюнових виробів за адресою: АДРЕСА_2 .

Крім того, в ході проведених оперативних заходів місцеві жителі в розмові повідомили, що на адресу: АДРЕСА_2 вантажні мікроавтобуси привозять тютюнові вироби та розвантажують їх в будинку та прилеглих до нього приміщень.

Таким чином, у слідства є достатні підстави вважати, що під час обшуку будинку АДРЕСА_2 будуть виявлені та зафіксовані відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення злочину, передбаченого за ч. 1 ст. 199 КК України, а також вдасться відшукати знаряддя кримінального правопорушення обладнання, незаконно виготовлені тютюнові вироби та їх компоненти (етикетки, контретикетки тощо), підроблені марки акцизного збору, а також майно, здобуте у результаті вчинення кримінального правопорушення.

Наявність таких підстав підтверджується даними, отриманих від працівників міжрайонного оперативно-розшукового відділу (з м.д.н.п. Чоп) ОРУ ЗхРУ та ВПНОПТ ОУ ГУ ДФС у Закарпатській області.

Отже, обшуку підлягає як сам будинок АДРЕСА_2 , так і підсобні (господарські) приміщення (споруди), які до нього відносяться, територія, яка виділена для обслуговування будинку, транспортні засоби, що знаходяться на такій території.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно власником майна приміщень та будинку АДРЕСА_2 є ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ) на підставі свідоцтва про право власності.

З огляду на встановлені у ході досудового розслідування відомості, є достатні підстави вважати, що речі і документи, які мають доказове значення у кримінальному провадженні, перебувають за адресою: АДРЕСА_2 .

Необхідність такої слідчої дії обґрунтовується тим, що особи, які завозять на складські приміщення контрафактну тютюнову продукцію, а також їх спільники, будучи добре обізнані про методи та форми роботи правоохоронних органів, можуть здійснювати свою протиправну діяльність конспіративно, при цьому проведення саме такої слідчої дії дасть можливість слідству запобігти їх спробам сховати чи знешкодити речі і документи, які являються предметом кримінального правопорушення, чи в інший спосіб укрити сліди вчиненого злочину та у комплексі з іншими такими діями дасть можливість слідству отримати під час її проведення докази, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для отримання інформації та фіксації відомостей про обставини незаконної діяльності, пов`язаної із незаконним придбанням, зберіганням з метою збуту та збуту контрафактних тютюнових виробів.

Отже,щоб встановитиобставини,що маютьважливе значенняу кримінальномупровадженні,виявлення доказів,які маютьабо збереглисліди злочину,а такожмайна,яке булоздобуте урезультаті йоговчинення,під часрозслідування виникланеобхідність упроведенні слідчої(розшукової)дії,передбаченої ст.234КПК Українив будинку, підсобних(господарських)приміщень (споруд),які донього відносяться,території,яка виділенадля обслуговуваннябудинку, транспортних засобів, що знаходяться на такій території за адресою: АДРЕСА_2 .

Під час розгляду клопотання про проведення обшуку слідчий його підтримав, просив надати дозвіл на проведення обшуку за вказаною адресою.

Відповідно дост.84КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Відповідно до ст. 85 КПК Україниналежними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.

Згідно приписів ст.ст.85-86КПК України доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.

Згідно ст.93КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Як слідує зі змісту п. 10 ч. 3, ст. 214, ч. 1 ст. 233КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні та проводяться лише після внесення відомостей щодо кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (крім огляду місця події у невідкладних випадках).

Відповідно п.п. 4,5,6 ч.3ст. 234 КПК Україниклопотання слідчого, погоджене з прокурором, повинне містити відомості про: підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання.

Згідно п. 5 ч. 2ст. 235 КПК Україниухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна містити відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння особи, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.

Обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукуванні речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Відповідно до вимог п. 18 ч.1ст.3 КПК України, слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 124173543, торговий центр, реконструйований з власних приміщень за адресою: АДРЕСА_2 , на праві приватної власності належить ОСОБА_6 .

Проаналізувавши надані суду матеріали та обставини викладені у клопотанні, заслухавши слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області майора податкової міліції ОСОБА_3 , суд дійшов висновку, що органом досудового розслідування доведено належними і допустимим доказами відомості про особу, а також факт, що відшукувані речі та предмети можуть знаходитися саме за зазначеною в клопотанні адресою: АДРЕСА_2 .

З урахуванням викладеного суд вважає за необхідне задовольнити зазначене клопотання.

Керуючись ст.ст. 110, 234, 235 КПК України,-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл стороні кримінального провадження - старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Закарпатській ОСОБА_3 дозвіл на проведення обшуку нежитлової будівлі складських, підсобних (господарських)приміщень (споруд),які донього відносяться,території,яка виділенадля обслуговуваннята транспортних засобів, що знаходяться на такій території за адресою: АДРЕСА_2 , яка належить на праві власності ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ), з метою припинення незаконної діяльності та вилучення тютюнових виробів без марок акцизного податку України, в тому числі, тютюнових виробів, на яких можуть бути використані підроблені марки акцизного податку України, засобів та знарядь для їх виробництва та упакування при транспортуванні, чорнових записів, накладних, видаткових накладних, документів, що свідчать про придбання та збут тютюнових виробів, електронних носіїв інформації, речей і документів кримінального правопорушення, що мають значення для досудового розслідування.

Обшук провести протягом одного місяця з дня постановлення ухвали.

Вказана ухвала надає дозвіл на проникнення до житла лише один раз.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення21.05.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу74285986
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —308/5484/18

Ухвала від 21.05.2018

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

Ухвала від 21.05.2018

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дергачова Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні