707/651/18
2/707/667/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху та надання
строку для усунення недоліків
16 квітня 2018 року суддя Черкаського районного суду Черкаської області Смоляр О.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Держгеокадастру у Черкаській області про скасування постанови про стягнення виконавчого збору, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вказаною позовною заявою, в якій просить визнати протиправною та скасувати постанову № 55910562 про відкриття виконавчого провадження та стягнення з нього виконавчого збору.
Вивчивши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Згідно з ч. 1ст. 448 ЦПК України скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, вимогою позивача є скасування постанови заступника начальника відділу Черкаського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області ОСОБА_2. про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі 7446 грн..
Таким чином дана вимога розглядається в порядку ст. 447 ЦПК України, у зв'язку з чим позивачу необхідно вірно визначитись із способом захисту своїх прав та інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. Закону України Про виконавче провадження , сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Згідно положень ч. 1 ст. 450 ЦПК України, скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.
За таких обставин, сторонами по вказаній категорії справ є стягувач, боржник, державний виконавець.
Відповідно до п. 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014 № 6 Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах , скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК, та містити відомості, зазначені в Законі України Про виконавче провадження , зокрема зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби та норму закону, яку порушено, а також обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Якщо скарга за формою і змістом не відповідає таким вимогам, то застосовуються положення статті 121 ЦПК.
Згідно ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
В разі виправлення недоліків позивачу (боржнику) необхідно вірно визначитись із способом захисту своїх прав та інтересів та зазначити процесуальний статус сторін по справі у відповідності до положень ст. 447, 450 ЦПК України, ст. 15 Закону України Про виконавче провадження .
Враховуючи наведене вважаю, що провадження у справі неможливо відкрити до усунення вказаних недоліків, а тому заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для їх усунення.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Держгеокадастру у Черкаській області про скасування постанови про стягнення виконавчого збору - залишити без руху та запропонувати позивачу в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали усунути вищезазначені недоліки.
Роз'яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви, відповідно до ст.185 ЦПК України позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. А. Смоляр
Суд | Черкаський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2018 |
Оприлюднено | 01.06.2018 |
Номер документу | 74307281 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Черкаський районний суд Черкаської області
Смоляр О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні