ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2018 року № 826/15059/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку спрощеного провадження справу
за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрвагонсервіс" простягнення заборгованості, В С Т А Н О В И В:
Головне управління ДФС у Чернігівській області звернулося до суду з позовом про стягнення з рахунків в установах банку Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрвагонсервіс" податкового боргу по орендній платі з юридичних осіб в сумі 1 586 643,10 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на Податковий кодекс України та зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрвагонсервіс" має заборгованість по орендній платі з юридичних осіб в розмірі 17 563,18 грн.
Відповідачем відзив на позов не надано. Ухвалу суду про відкриття провадження у справі направлено на адресу відповідача, зазначену в позовній заяві та в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, проте кореспонденція суду повернулася з відміткою працівника пошти "за закінченням встановленого строку зберігання".
Згідно з частиною четвертою статті 124 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
У разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.
Частиною шостою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрвагонсервіс" (код ЄДРПОУ 31113907, місцезнаходження: 04050, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 66, кімната 1) перебуває на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Головного управлінні ДФС у м. Києві, з 14.09.2000 товариство як платник окремих податків перебуває на обліку в Чернігівській об"єднаній державній податковій інспекції.
Згідно із звітною податковою декларацією з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2015 рік, Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрвагонсервіс" самостійно визначило суму грошового зобов"язання в розмірі 33 242,77 грн., із щомісячною сплатою в період з січня по листопад в розмірі 2 77023 грн. та за грудень - 2770,24 грн.
Згідно з уточнюючою податковою декларацією з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2015 рік, Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрвагонсервіс" самостійно визначило суму грошового зобов"язання в розмірі 41549,20 грн., із щомісячною сплатою в період з січня по квітень в розмірі 3 462,44 грн., з травня по грудень в розмірі 3462,43 грн.
Згідно з податковим повідомленням-рішенням від 21.12.2015 № 0015401540 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрвагонсервіс" застосовано штраф у розмірі 3999,51 грн. за платежем: орендна плата з юридичних осіб, код платежу 18010600.
Згідно з податковим повідомленням-рішенням від 20.04.2016 № 0003441203 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрвагонсервіс" застосовано штраф у розмірі 1754,29 грн. за платежем: орендна плата з юридичних осіб, код платежу 18010600.
Згідно з податковим повідомленням-рішенням від 05.08.2016 № 0006241203 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрвагонсервіс" застосовано штраф у розмірі 62,79грн. за платежем: орендна плата з юридичних осіб, код платежу 18010600.
Згідно з податковим повідомленням-рішенням від 23.09.2016 № 0008551203 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрвагонсервіс" застосовано штраф у розмірі 170 грн. за платежем: орендна плата з юридичних осіб, код платежу 18010600.
Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
У відповідності до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
В розумінні підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України "податковий борг" - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
За приписами норм абзацу 1 пункту 57.1, пункту 57.3 статті 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно з пунктом 59.1 статті 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Також податкова вимога надсилається (вручається) коли платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (пункт 59.4 статті 59 цього Кодексу).
Позивач з метою стягнення податкового боргу направив Товариству з обмеженою відповідальністю "Укрвагонсервіс" податкову вимогу від 29.08.2017 № 693-17, проте поштове відправлення повернулося з відміткою працівника пошти, що будинок на ремонті.
Згідно з розрахунком податкового боргу, відповідач має борг по сплаті орендної плати з юридичних осіб в розмірі 10 765,55 грн., по сплаті пені в розмірі 811,04 грн. та по сплаті штрафних санкцій в розмірі 5 986,59 грн. Позивач в позовній заяві зазначив, що податковий борг виник за період з вересня по грудень 2015 року.
Відповідачем під час розгляду справи не надано суду доказів на спростування вищенаведених доводів позивача, в тому числі доказів погашення податкового боргу.
Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Згідно з пунктами 95.1 і 95.2 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі, однак не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно з пунктом 41.2 статті 41 ПК України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Також, підпунктом 20.1.34 пунктом 20.1 статті 20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, відповідно до норм пункту 95.3 статті 95 цього Кодексу здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Разом з тим, як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрвагонсервіс" борг по орендній платі з юридичних осіб в сумі 1 586 643,10 грн., при цьому надає докази на підтвердження наявності боргу у відповідача в розмірі 17 563,18 грн.
За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині, тому позов визнається таким, що підлягає задоволенню частково.
Керуючись 241-246, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з банківських рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрвагонсервіс" (код ЄДРПОУ 31113907, місцезнаходження: 04050, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 66, кімната 1) борг по орендній платі з юридичних осіб в розмірі 17 563 (сімнадцять тисяч п"ятсот шістдесят три) грн. 18 коп. на р/р 33217812700002 УК у м. Чернігові/ м.Чернігів/18010600, код 38054398 ГУ ДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592.
3. В іншій частині позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржена за правилами, встановленими статтями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.А. Бояринцева
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2018 |
Оприлюднено | 04.06.2018 |
Номер документу | 74321362 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Бояринцева М.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні