Ухвала
від 25.05.2018 по справі 466/4000/18
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/4000/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 травня 2018 року м. Львів

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря с/з ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Львівської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42016141090000036 від 17.06.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364 КК України,-

перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах,-

в с т а н о в и в:

23.05.2018 прокурор Львівської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Шевченківського районного суду м. Львова з клопотанням про накладення арешту на земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , 2, АДРЕСА_2 , 4 кадастровий номер 4610166300:06:002:0022 площею 0,4000 га, яка належить на праві власності ОСОБА_4 .

В обґрунтування клопотання посилається на те, що прокуратурою Шевченківського району м. Львова 17.06.2016 в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №42016141090000036 зареєстровано відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 364 КК України.

У 1990 році виконавчим комітетом Брюховицької селищної ради Прикарпатському об`єднанню санаторно-курортних установ для Санаторію «Львів» видано державний акт на право користування землею Б№ 040262 на земельну ділянку площею 7,4 га, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право користування землею за № 6 від 06.07.1990 року, з яких 7,2 га - земельна ділянка на якій розташовані об`єкти нерухомості Санаторію «Львів», а 0,2 га земельна ділянка на якій розташована свердловина термальної води орієнтовною глибиною 1450 м.

ПАТ «Укрпрофоздоровниця» є засновником та власником ДП «Санаторій «Львів» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», а ДП «Санаторій "Львів» є правонаступником Прикарпатського дочірнього підприємства ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» стосовно цивільно-правових відносин, що виникли в результаті діяльності філії «Санаторій «Львів».

На час видачі вказаного державного акту Санаторій «Львів» був філією та структурним підрозділом Прикарпатського об`єднання санаторно-курортних установ, після чого філія Санаторій «Львів» була реорганізована у ДП «Санаторій «Львів» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця».

Відтак, станом на даний час ДП «Санаторій «Львів» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» є землекористувачем частини вказаної земельної ділянки, орієнтовною площею 4,06 га, не враховуючи земельну ділянку площею 0,2 га, на якій розташована свердловина термальної води.

ДП «Санаторій «Львів» в процесі своєї діяльності виконував функції по оздоровленню. З метою покращення лікувального процесу проводились дослідження щодо наявності на даній місцевості термальних лікувальних вод.

В 1989 році, на території, яка використовувалась Прикарпатським дочірнім підприємством ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» (правонаступник - ДП «Санаторій «Львів»), на глибині близько 1450м. були виявлені термальні води, які мають лікувальні властивості. У зв`язку з економічною кризою дані роботи були призупинені. Відновлення цих робіт по використанню Брюховицького родовища мінеральних вод відбулось у 2007-2008 рр.

Для отримання дозвільних документів по експлуатації свердловини ДП «Санаторій «Львів» розпочав виготовлення технічної документації на земельну ділянку у відповідності до приписів Управління земельних ресурсів, а саме, на земельну ділянку, площею 4,26 га, з яких 4,06 земельна ділянка на якій розташовані об`єкти нерухомості Санаторію «Львів», а 0,2 га земельна ділянка на якій розташована свердловина термальної води.

Проте, в процесі погодження даної технічної документації Управлінням земельних ресурсів (тепер Відділ Держгеокадастру у м. Львові) було відмовлено, мотивуючи тим, що земельна ділянка на якій розташована свердловина термальної води, що належить ДП «Санаторій «Львів» та перебуває на його балансі, - приватизована, видано Державний акт на право власності, та передана у власність приватних осіб.

По даному факту ДП «Санаторій «Львів» неодноразово зверталось у прокуратуру Львівської області. На що отримало відповідь, що дані земельні ділянки на яких розташована свердловина термальної води, знаходяться під арештом, а по факту їх відчуження проводиться досудове розслідування, яке триває по цей день.

ДП «Санаторій «Львів» з`ясовано, що у 1998 року відбулось вилучення основної частини оригіналів документів технічної документації на свердловину термальної води працівниками Управління земельних ресурсів (тепер Відділ Держгеокадастру у м. Львові). Після цього, на ряд запитів прокуратури Львівської області даними працівниками надавалась відповідь, що ДП «Санаторій «Львів» немає жодної технічної документації на свердловину термальних вод, а тому немає жодного права на її використання.

У відповідності до ст. 1,4 Кодексу України про надра, надра - це частина земної кори, що розташована під поверхнею суші та дном водоймищ і простягається до глибин, доступних для геологічного вивчення та освоєння. Надра є виключною власністю Українського народу і надаються тільки у користування. Угоди або дії, які в прямій або прихованій формі порушують право власності Українського народу на надра, є недійсними. Український народ здійснює право власності на надра через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим і місцеві ради.

Станом на сьогодні, ДП «Санаторій «Львів» отримало інформацію, що на вказаних земельних ділянках планується будівництво котеджів. Це може призвести до екологічного забруднення природного середовища, і створити небезпеку для життя та здоров`я людей чи довкілля.

Зважаючи на все вищевикладене, в діях посадових осіб Брюховицької селищної ради та Управління земельних ресурсів вбачаються ознаки злочинів передбачених ст. 364 Кримінального Кодексу України.

Відповідно до витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-4606970392018 від 08.05.2018 земельній ділянці за адресою: смт. Брюховичі, вул. Б. Макаренка, 1, 2, 3, 4 загальною площею 0,4000 га присвоєно кадастровий номер 4610166300:06:002:0022.

З метою недопущення відчуження вказаної земельної ділянки, порізки чи зрубу дерев, будівництва нерухомостей виникла необхідність у накладенні арешту на вказану земельну ділянку кадастровий номер 4610166300:06:002:0022.

Враховуючи, що зазначена земельна ділянка є предметом злочинного посягання, з метою забезпечення цілісності даної земельної ділянки, унеможливлення незаконної вирубки лісових насаджень, проведення відповідних будівельних робіт, об`єднання чи поділу, видозмінення чи відчуження зазначеної земельної ділянки іншим особам, просить клопотання задовольнити.

При цьому, на адресу суду поступила заява прокурора Львівської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 та представника ДП «Санаторій «Львів» ОСОБА_5 про розгляд справи у їх відсутності, в якій також зазначають, що клопотання підтримують та просять його задовольнити.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Оглянувши клопотання та додатки до нього, приходжу до висновку, що таке є обґрунтованим і підлягає до задоволення з наступних підстав та мотивів.

Згідно ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 2 частини 2 ст. 170 КПК України арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.

Відповідно до пункту 3 частини 2 ст. 170 КПК України арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

Враховуючи те, що згідно копії державного акту - Б№040262 земельна ділянка, на якій розташована свердловина термальної води, площею 0,2 га, у смт. Брюховичі, на вул. Б. Макаренка, 1, АДРЕСА_3 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_4 належить ДП Санаторій «Львів», проте згідно державного акту на право власності серії ЯД №499619 на вищевказану земельну ділянку, власником вказано - ОСОБА_4 , тому клопотання прокурора Львівської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 про накладення арешту на майно підлягає до задоволення для встановлення істини у даному кримінальному провадженні.

Керуючись ст. ст. 107, 170-173 КПК України, слідчий суддя,-

п о с т а н о в и в:

клопотання задовольнити.

Накласти арешт на земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , 2, АДРЕСА_2 , 4 кадастровий номер 4610166300:06:002:0022 площею 0,4000 га, яка належить на праві власності ОСОБА_4 .

Заборонити вчиняти буд-які дії на вказаній земельній ділянці, в тому числі, пошкоджувати чи зрізувати дерева, які наявні на вказаній земельній ділянці, здійснювати будівництво об`єктів нерухомості, здійснювати дії щодо відчуження, об`єднання, розподілу, зміни конфігурації, дарування вказаних земельних ділянок, дій, які можуть спричини зміну цілісності чи її первинного вигляду.

Виконання ухвали доручити прокурору Львівської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 та слідчому Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_6 .

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення25.05.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу74324563
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —466/4000/18

Ухвала від 25.05.2018

Кримінальне

Шевченківський районний суд м.Львова

Едер П. Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні