Справа № 386/308/18
Провадження № 2-о/386/18/18
УХВАЛА
про витребування доказів
29 травня 2018 року смт. Голованівськ
Голованівський районний суд Кіровоградської області
В складі головуючого судді Гарбуз О. С.
з участю: секретаря судового засідання Фенюшиної Ю.Ю.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду клопотання представника заявника ОСОБА_1 про витребування доказів по цивільній справі за його заявою в інтересах ОСОБА_2, заінтересована особа Клинівська сільська рада Голованівського району Кіровоградської області, про встановлення факту родинних відносин,
встановив:
ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 звернувся до суду з відповідною заявою.
Представник заявника ОСОБА_1 разом із заявою подав до суду клопотання про витребування доказів, а саме: просив витребувати у Суворовському районному відділі в місті Одеса ДМС України копію форми №1 про видачу паспорта на ім'я ОСОБА_2. Клопотання мотивоване необхідністю підтвердження фактів викладених в заяві та розгляду справи по суті. Також просить уповноважити його на отримання витребуваного доказу.
Представник заявника в судове засідання не з'явився, подав суду заяву про розгляд клопотання в його відсутність, просив клопотання про витребування доказів задовольнити.
Заінтересована особа Клинівська сільська рада Голованівського району Кіровоградської області та заявник в судове засідання не з'явились.
Відповідно до ст. 84 Цивільного процесуального кодексу України (далі -ЦПК України) учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
За нормами ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Суд вважає, що обставини, для підтвердження яких потрібні докази, що підлягають витребуванню - зокрема через неможливість отримання інформації іншим шляхом ніж в судовій процедурі, є необхідними для перевірки доводів представника заявника, щодо наявності помилки при видачі паспорта заявника, а тому клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 84, 258-260 ЦПК України, суд -
постановив:
Клопотання представника заявника в цивільній справі за заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2, заінтересована особа Клинівська сільська рада Голованівського району Кіровоградської області, про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Витребувати у Суворовському районному відділі в місті Одеса ДМС України належним чином засвідчену копію форми №1 про видачу паспорта на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії КЕ №346883, виданий 17 липня 1996 року Суворовським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області.
Уповноважити ОСОБА_1 на одержання витребуваного доказу від Суворовського районного відділу в місті Одеса ДМС України.
Встановити строк виконання ухвали протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Роз'яснити особам у яких витребовуються докази, що у разі, якщо вони не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, вони зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання ухвали (ч. 7 ст. 84 ЦПК України).
Відповідно до частин 8, 9 ст. 84 ЦПК України, у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.
Ухвала суду виконується негайно, в порядку встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення. Відповідно до ч. 2 ст. 353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Гарбуз О. С.
Суд | Голованівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2018 |
Оприлюднено | 04.06.2018 |
Номер документу | 74332261 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голованівський районний суд Кіровоградської області
Гарбуз О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні