Рішення
від 24.05.2018 по справі 556/297/18
ВОЛОДИМИРЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 556/297/18

Номер провадження 2/556/179/2018

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24.05.2018 року. Володимирецький районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді - Котик Л.О.

при секретарі - Соловей Г.С.

за участю позивача - прокурора Савицького С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Володимирець в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом Сарненської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Сопачівської сільської ради, третя особа на стороні позивача - ДП Володимирецьке лісове господарство до ОСОБА_1 про стягнення збитків, завданих незаконною порубкою дерев,

в с т а н о в и в :

Сарненська місцева прокуратура звернулася в суд з позовом в інтересах держави в особі Сопачівської сільської ради, третя особа на стороні позивача - ДП Володимирецьке лісове господарство до ОСОБА_1 про стягнення збитків, завданих незаконною порубкою дерев, мотивуючи слідуючим:

20.10.2017 року ОСОБА_1, перебуваючи в кварталі №31 виділі №52 Сопачівського лісництва ДП Володимирецьке лісове господарство , на території Сопачівської сільської ради Володимирецького району Рівненської області, зрізав 1 дерево породи - сосна, без передбаченого законом дозволу, чим завдав шкоду в сумі 5956,33 грн.

За даним фактом 20.10.2017 року інженером з охорони та захисту лісу ДП Володимирецьке лісове господарство ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністравтине правопорушення №60 за ст. 65 КУпАП, та 02.11.2017 року винесено постанову про накладення адміністративного стягнення, якою визнано останнього винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 65 КУпАП і накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі - 340 грн. ОСОБА_1 вину у вчиненні даного адміністративного правопорушення визнав, штраф не сплатив у зв язку з відсутністю майна. Однак своїми протиправними діями внаслідок порушення природоохоронного законодавства, відповідачем, згідно розрахунку шкоди, заподіяною незаконною порубкою дерев, завдано збитки в сумі 5956 грн. 33 коп. У добровільному порядку ОСОБА_1 вказані збитки не відшкодував.

Належним чином повідомлені Сопачівська сільська рада Володимирецького району та третя особа на стороні позивача - ДП Володимирецьке лісове господарство в судове засідання не з явилися. Від ДП Володимирецьке лісове господарство надійшло клопотання про розгляд справи в їх відсутності.

Належним чином повідомлений відповідач у судове засідання не з явився, без повідомлення причини неявки.

А тому, суд розглядає справу за відсутності таких учасників, відповідно до п.1 ч.3 ст.223 ЦПК України.

У судовому засіданні прокурор підтримав заявлені вимоги і надав пояснення по суті пред'явленого позову.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №60 від 20.10.2017р., ОСОБА_1 20.10.2017 року, перебуваючи в кварталі №31 виділ №52 Сопачівського лісництва ДП Володимирецьке лісове господарство , на території Сопачівської сільської ради Володимирецького району Рівненської області, зрізав 1 дерево породи - сосна, без передбаченого законом дозволу, чим порушивст. 65 КУпАП, ст. 105 Лісового Кодексу України.

Внаслідок порушення вимог Лісового законодавства державі заподіяна шкода в сумі - 5956 грн. 33 коп., згідно розрахунку розміру шкоди від 20.10.2017 р., наданого ДП Володимирецький лісгосп .

За дане правопорушення на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі - 340 грн. (постанова №61 про накладення адмінстягнення від 02.11.2017 року).

Відповідно до вимог статті 105 Лісового Кодексу України відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні дерев та чагарників.

Як зазначено в ст.. 107 вказаного Кодексу відповідач зобов язаний відшкодувати шкоду, заподіяну ним лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законом України.

Статтею 1166 ЦК України визначено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до частини 4 статті 68 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства зобов язані відшкодувати шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Частиною 1 статті 69 вказаного Закону передбачено, що шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.

У відповідності до п.7 ч.3 ст. 29 Бюджетного кодексу України, джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України, в частині доходів є 30 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності.

До надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів належать 70 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, в тому числі: до сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад - 50 відсотків, обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим - 20 відсотків, бюджетів міст Києва та Севастополя - 70 відсотків. (п.4 ч.1 ст.69-1 Бюджетного кодексу України)

З огляду на викладене, шкода, заподіяна порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, підлягає відшкодуванню до відповідних бюджетів органів місцевого самоврядування за місцем заподіяння такої шкоди. В даному випадку на спеціальний фонд Сопачівської сільської ради Володимирецького району, на території якої здійснено незаконну порубку деревини.

Відповідно до ст.. 7 Лісового Кодексу України, ліси, які знаходяться на території України, є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.

Враховуючи вище викладене, позов є підставним і підлягає до задоволення.

Крім того, як вбачається з письмового пояснення ОСОБА_1, останній свою вину у незаконній порубці дерева визнав.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 4,6,8,10-13, 17-18, 141, 206, 247,259, 263-265, 279 ЦПК України, ст.1166 Цивільного Кодексу України, ст. ст. 9, 105, 107 Лісового Кодексу України, суд,-

в и р і ш и в :

Позов Сарненської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Сопачівської сільської ради, третя особа на стороні позивача - ДП Володимирецьке лісове господарство до ОСОБА_1 про стягнення збитків, завданих незаконною порубкою дерев, задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь Сопачівської сільської ради Володимирецького району Рівненської області (юридична адреса 34352, вул.Центральна,14а, с. Сопачів, Володимирецького району, Рівненської області, р/р 35421201078952, код надходжень 24062100, Код ЄДРПОУ: 043849310, МФО 833017 ГУДКСУ в Рівненській області) кошти за завдану ним шкоду внаслідок самовільної порубки дерев в розмірі - 5956,33 грн. (п ять тисяч дев ятсот п ятдесят шість гривень, тридцять три копійки).

Стягнути із ОСОБА_1 на користь позивача - на рахунок прокуратури Рівненської області (р/р 35214079015371, МФО 820172, ЗКПО 02910077, банк: Держказначейська служба, м. Київ, код класифікації видатків бюджету 2800) - 1762,00 грн. судових витрат.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, шляхом подачі апеляційної скарги через Володимирецький районний суд Рівненської області.

Згідно п.15.5 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

С У Д Д Я : ОСОБА_3

СудВолодимирецький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення24.05.2018
Оприлюднено04.06.2018
Номер документу74336946
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —556/297/18

Рішення від 24.05.2018

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

Ухвала від 24.04.2018

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні