ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 ел.пошта : inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
(загальне позовне провадження)
"25" травня 2018 р. Cправа № 902/178/18
Суддя господарського суду Вінницької області Нешик О.С., розглянувши матеріали
за позовом Городківського сільського споживчого товариства, с.Городківка Крижопільського району Вінницької області
до Крижопільського районного споживчого товариства, смтКрижопіль Крижопільського району Вінницької області
до Вінницької обласної спілки споживчих товариств, м.Вінниця
про визнання аукціону та договору купівлі-продажу майна недійсними
В С Т А Н О В И В :
До господарського суду Вінницької області 12.04.2018 надійшла позовна заява Городківського сільського споживчого товариства до Крижопільського районного споживчого товариства, Вінницької обласної спілки споживчих товариств та Комунального підприємства "Архітектурне планувально-проектне бюро" про визнання недійсним аукціону з продажу комплексу будівель та споруд загальною площею 1795,2 кв.м, що розташовані в с.Городківка Крижопільського району Вінницької області, визнання недійсним укладеного за результатами аукціону договору купівлі-продажу наведеного комплексу будівель та споруд та визнання протиправною оцінку майна відповідно до звіту про незалежну оцінку майна даного комплексу будівель та споруд.
Ухвалою суду від 16.04.2018 позовну заяву (вх. канц. суду №193/18 від 12.04.2018) залишено без руху, із зазначенням її недоліків, способу та строку їх усунення.
04.05.2018 до суду від Городківського сільського споживчого товариства надійшла заява (вх. канц. суду №02.1-34/3731/18) про усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до ч.3 ст.174 Господарського процесуального кодексу України: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу.
За наведених обставин, оскільки після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України, відсутні встановлені цим же кодексом підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, суд дійшов висновку, про прийняття даної позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у даній справі, а також, враховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування, відсутність клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, господарський суд вважає за необхідне здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Також у заяві, що надійшла на адресу суду 04.05.2018, позивачем зазначено в якості третьої особи гр.ОСОБА_1. Мотивуючи свою позицію, Городківське сільське споживче товариство повідомило, що ОСОБА_1 став переможцем аукціону з продажу комплексу будівель та споруд загальною площею 1795,2 кв.м, що розташовані в с.Городківка Крижопільського району Вінницької області, з ним укладено договір купівлі-продажу наведеного комплексу будівель та споруд і передано до Крижопільської державної нотаріальної контори для реєстрації за ним права власності на будівлю торгового комплексу.
Враховуючи, що предметом розгляду у справі №902/178/18 є вимоги щодо визнання недійсними аукціону з продажу комплексу будівель та споруд загальною площею 1795,2 кв.м, що розташовані в с.Городківка Крижопільського району Вінницької області, договору купівлі-продажу наведеного комплексу будівель та споруд укладеного за результатами аукціону, суд дійшов висновку, що майбутнє можливе судове рішення у даному спорі може вплинути на права та інтереси гр. ОСОБА_1.
Відповідно до п.2 ст.50 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне залучити вищезазначеного громадянина до участі у розгляді справи, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача.
Також за наслідком розгляду клопотання позивача "про витребування доказів" суд, керуючись положеннями ст.ст. 74, 81 ГПК України, враховуючи предмет та підстави позовних вимог, а також обставини, які входять до предмета доказування у даній справі, дійшов висновку про його задоволення.
При цьому судом роз'яснюється, що за приписами ч.7 ст.81 Господарського процесуального кодексу України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Відповідно до частин 8, 9 зазначеної статті у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. У разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
Принагідно суд зауважує, що згідно зі ст.32 Господарського процесуального кодексу України справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута тим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених цим Кодексом. Невирішені судові справи за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи, передаються для повторного автоматизованого розподілу справ виключно у разі, коли суддя (якщо справа розглядається одноособово) або суддя-доповідач зі складу колегії суддів (якщо справа розглядається колегіально) у передбачених законом випадках не може продовжувати розгляд справи більше чотирнадцяти днів, що може перешкодити розгляду справи у строки, встановлені цим Кодексом.
Суддя Нешик О.С. з 02.05.2018 по 13.05.2018 у щорічній основній відпустці, а з 14.05.2018 по 18.05.2018 - у відрядженні у м.Києві.
Справа №902/178/18 керівником апарату господарського суду Вінницької області повторно розподілена не була.
На підставі викладеного питання щодо відкриття провадження у даній справі вирішено після виходу судді на роботу.
Керуючись ч.2 ст.176, ч.1ст.197 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
1. Відкрити провадження у справі №902/178/18.
2. Розгляд справи №902/178/18 здійснити за правилами загального позовного провадження.
3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1).
4. Підготовче засідання у справі призначити на 27 червня 2018 року на 11 год. 00 хв. в приміщенні господарського суду Вінницької області (21018 м. Вінниця, вул.Пирогова, 29) в залі судових засідань №303.
5. В судове засідання викликати представників сторін для надання пояснень, з доказами про повноваження, визначеними ст.60 ГПК України та з документами, що посвідчують особу (паспорт або службове посвідчення).
6. Встановити відповідачу строк у п'ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов з урахуванням ст.165 ГПК України.
7. Зобов'язати позивача до дня наступного судового засідання подати до суду відповідь на відзив з дотриманням вимог ст.166 ГПК України.
8. Встановити учасникам справи наступні строки:
- позивачу протягом п'яти днів з дня отримання даної ухвали суду направити третій особі ОСОБА_1 копії позовної заяви та доданих до неї документів, доказ про що надати суду до наступного судового засідання;
- третій особі для надання пояснень щодо позову (з доказами його надіслання позивачу, відповідачу, третій особі) протягом п'яти днів з дня отримання ухвали суду;
- для надання іншим учасникам справи письмової відповіді на пояснення щодо позову (з доказами його надіслання іншим учасникам справи) протягом п'яти днів з дня отримання пояснень третьої особи.
9. Роз'яснити учасникам справи, що згідно вимог п.4 ч.2 ст.42, ч.2 ст.164, ч.6 ст.165, ст.74 ГПК України кожна особа, яка бере участь у справі, повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень подавши всі наявні у неї докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги або заперечення.
10. Сторонам подання доказів по справі здійснювати відповідно до ст.80 Господарського процесуального кодексу України.
11. Учасникам процесу подавати заяви і клопотання відповідно до ст.ст. 169, 170 Господарського процесуального кодексу України.
12. Копії доказів подавати належним чином засвідченими, а саме: відмітка про засвідчення копії документа повинна містити запис: "Згідно з оригіналом", назву посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.
13. У порядку ст. 81 Господарського процесуального кодексу України витребувати у Вінницької обласної спілки споживчих товариств наступні документи:
- договір споживчого товариства з організатором аукціону про реалізацію основних засобів;
- склад аукціонної комісії та матеріально відповідальних осіб з приймання на аукціон основних засобів;
- постанову вищого органу управління або уповноваженого ним органу споживчого товариства, споживспілки про продаж основних засобів на аукціоні;
- свідоцтво про право власності та документ на право користування землею;
- технічну документацію на об'єкт аукціонного продажу;
- протокол комісії про визначення стартової ціни об'єкта аукціонного продажу;
- висновок (експертна оцінка) про оціночну вартість майна аукціонного продажу надана суб'єктом оціночної діяльності-суб'єктом господарювання;
- затверджений протокол аукціону та/або договору купівлі-продажу аукціонного основного засобу.
14. Ухвалу надіслати згідно переліку рекомендованими листами з повідомленнями про вручення поштових відправлень.
15. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
16. Ухвала підписана 30.05.2018.
17. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://vn.arbitr.gov.ua.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя Нешик О.С.
віддрук. прим.:
1 - до справи;
2 - Городківське сільське споживче товариство (24615, вул.Благовіщенська, 2, с.Городківка, Крижопільський район, Вінницька обл.);
3 - відповідачу 1 - Крижопільське районне споживче товариство (24600, вул.В.Дажицького, 17а, смтКрижопіль Вінницької області);
4 - відповідачу 2 - Вінницька обласна спілка споживчих товариств (21050, вул.Визволення, 8, м.Вінниця);
5 - відповідачу 3 - Комунальне підприємство "Архітектурне планувально-проектне бюро" (23600, вул. М.Леонтовича, буд.47, м.Тульчин, Вінницька обл.)
6 - третій особі - ОСОБА_1 (АДРЕСА_1).
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2018 |
Оприлюднено | 04.06.2018 |
Номер документу | 74344048 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Нешик О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні