Рішення
від 29.05.2018 по справі 910/1827/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

29.05.2018Справа № 910/1827/18

Господарський суд міста Києва у складі судді Кирилюк Т.Ю. , при секретарі судового засідання Максимець В.О., розглянувши в порядку загального позовного провадження матеріали господарської справи

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Прем`єр-Асістанс"

до приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Здорово"

про стягнення 237 675, 58 грн.

за участю представників учасників справи:

позивача: Бринзак О.В.

відповідача: не з'явились

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Прем`єр-Асістанс" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Здорово" про стягнення заборгованості у розмірі 237 675, 58 грн.

Позовну заяву обґрунтовано тим, що відповідач неналежним чином виконав зобов'язання за договором № 09-11 від 29.11.2013.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 21.02.2018 позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Прем`єр-Асістанс" залишено без руху на підставі статті 174 Господарського процесуального кодексу України та надано позивачу строк для усунення встановлених недоліків позовної заяви.

Через відділ автоматизованого документообігу суду, моніторингу виконання документів (канцелярію) 02.03.2018 позивач на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху подав письмові документи.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.03.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/1827/18. Вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі на 03.04.2018.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.04.2018 продовжено строк проведення підготовчого провадження на 30 днів та відкладено підготовче засідання на 08.05.2018.

З метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору, суд ухвалою встановив відповідачу строк для подання відзиву на позов. Однак, відповідач не скористався своїм правом та не подав письмовий відзив на позов, у судове засідання повноважного представника не направив, про дату, час і місце підготовчого судового засідання повідомлений належним чином.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.05.18 закрито підготовче провадження та призначено справу № 910/1827/18 до судового розгляду по суті.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав вимоги, викладені в позовній заяві та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання, призначене для розгляду справи по суті не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

У судовому засіданні 29.05.2018 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариством з обмеженою відповідальністю "Прем`єр-Асістанс" (позивач) та акціонерним товариством "Страхова компанія "Здорово" (відповідач) 29.11.2013 укладено договір доручення № 09-11, відповідно до якого останній доручив, а позивач прийняв на себе зобов'язання від імені, за рахунок та в інтересах відповідача виконувати частину його страхової діяльності, а саме: виконувати роботи, пов'язані із врегулюванням страхових випадків (асистанські послуги) та здійсненням страхових виплат за його рахунок (пункти 1.1 договору).

Відповідно до пункту 1. 2 договору позивач є представником відповідача на території України та діє на підставі його довіреності.

Статтею 1000 Цивільного кодексу України визначено, що за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя.

Відповідно до частини першої статті 1002 Цивільного кодексу України повірений має право на плату за виконання свого обов'язку за договором доручення, якщо інше не встановлено договором або законом.

За умовами пункту 3.1 договору № 09-11 від 29.11.2013 позивач виконує частину страхової діяльності відповідача, зокрема, виконує роботи, пов'язані з врегулюванням страхових випадків щодо договорів страхування, переданих на обслуговування позивача. Від імені відповідача та на підставі його довіреності укладає з провайдерами (спеціалізованими медичними та аптечними установами) договори про організацію надання медичних послуг застрахованим особам, договори з якими передано останнім на обслуговування позивачу (пункт 3.2 договору).

Відповідно до пункту 3.3 договору передача відповідачем договорів страхування щодо застрахованих осіб на обслуговування позивачу здійснюється протягом дії договору у наступному порядку: відповідач подає позивачу письмову інформацію щодо цих договорів страхування за формою, встановленою додатком № 1 до договору. Протягом трьох банківських днів з моменту отримання такої інформації, позивач приймає рішення щодо прийняття або неприйняття цих договорів страхування на обслуговування, відповідач направляє позивачу бордеро за наданою останнім електронною формою та скан-копії договорів страхування, які передаються позивачу на обслуговування. В інших випадках, ніж ті, що встановлені пунктом 1.3 договору, відповідач без попередньої згоди позивача направляє йому бордеро за наданою позивачем електронною формою та скан копії договорів страхування, які передаються позивачу на обслуговування. Протягом двох банківських днів після отримання такого бордеро позивач письмово повідомляє відповідача про прийняття договорів страхування, вказаних у бордеро на обслуговування. За підсумками місяця передається зведене бордеро у документальній (письмовій) формі встановленій додатком № 2 до договору. До моменту отримання позивачем бордеро у формі належним чином оформленого документу, сторони визнають чинність бордеро, викладеного в електронній формі. Договір страхування вважається переданим на обслуговування позивачу з моменту направлення ним відповідачу повідомлення про прийняття зазначеного договору на обслуговування.

Пунктом 3.6 договору № 09-11 від 29.11.2013 передбачено, що позивач визначає склад та обсяг сервісних послуг, яких потребує застрахована особа, у строки та межах, визначених договором страхування та цим договором. У разі необхідності, позивач може звернутися до відповідача за консультаціями та вказівками щодо обслуговування певного договору страхування.

Права та обов'язки сторін за договором погоджено у розділі 4 договору № 09-11 від 29.11.2013, в свою чергу, відповідач зобов'язався своєчасно та у повному обсязі надавати інформацію про застрахованих осіб за допомогою електронної таблиці, встановленою додатком № 2 до договору та оригінали бордеро, завірені підписом та скріплені його печаткою. На запит позивача відповідач зобов'язаний надавати консультації та погоджувати з позивачем умови та обсяги послуг, яких потребують застраховані особи. Перерахувати позивачу грошову суму у якості ротаційного фонду, своєчасно та у повному обсязі поповнювати ротаційний фонд, сплачувати вартість послуг, що були надані застрахованим особам провайдерами, в розмірі та на умовах, визначених розділом 6 договору. Своєчасно сплачувати позивачу винагороду за виконання частини страхової діяльності відповідача (асистанські послуги) у розмірі та на умовах, визначених розділом 7 договору. Протягом трьох банківських днів з дня отримання звітів позивача про послуги, надані застрахованим особам провайдерами, перераховувати на його рахунок 70 % від суми, що згідно зі звітами підлягає сплаті на користь провайдерів в рахунок оплати послуг, наданих ними застрахованим особам. Протягом п'яти банківських днів з моменту підготовки актів здачі-приймання послуг провайдерів та направлення їх позивачу перераховувати на його рахунок залишок суми, що підлягає сплаті на користь провайдерів в рахунок оплати послуг, визнаних відповідачем правомірними (підпункти 4.1.5-4.1.7, 4.1.9-4.1.11 розділу 4 договору).

Строк дії договору № 09-11 відповідно до пункту 12.1 сторони встановили з моменту його підписання уповноваженими представниками сторін протягом року. Якщо за тридцять днів до закінчення терміну його дії жодна із сторін не надішле іншій стороні пропозицію про його розірвання, договір вважається пролонгованим (продовженим) на той же термін, на тих же умовах.

Відповідно до пункту 5.1 відповідач зобов'язаний перерахувати позивачу грошову суму у якості ротаційного фонду у розмірі 10 000, 00 грн. протягом трьох банківських днів з моменту передачі відповідачем на обслуговування позивачу першого договору страхування. При збільшенні місячних платежів, що здійснюються позивачем по рахунках провайдерів за послуги, пов'язані з обслуговуванням застрахованих осіб, відповідач зобов'язується шляхом оформлення додаткової угоди, збільшити розмір ротаційного фонду, який складатиме не менше 70 % від середньомісячного платежу в рахунок оплати послуг, наданих провайдерами (пункт 5.2).

За умовами договору ротаційний фонд - грошові кошти відповідача, які перераховуються для виконання частини його страхової діяльності згідно з предметом договору, оплати вартості послуг, які були надані медичними та аптечними установами застрахованим особам відповідача.

У зв'язку зі збільшенням величини ротаційного фонду, сторонами у справі укладені додаткові угоди до договору № 09-11 від 29.11.2013, відповідно до додаткової угоди № 1 від 23.10.2013 сума ротаційного фонду збільшилася на 10 000, 00 грн. і з 27.10.2015 становить 20 000, 00 грн. Відповідач зобов'язався перерахувати на поточний рахунок позивача суму ротаційного фонду у розмірі 10 000, 00 грн. протягом трьох робочих днів з дати початку дії додаткової угоди. Відповідно до додаткової угоди № 2 від 26.01.2017 сума ротаційного фонду збільшилася на 30 000, 00 грн. і з 27.01.2017 склала 50 000, 00 грн. Відповідач зобов'язався перерахувати на поточний рахунок позивача суму ротаційного фонду у розмірі 30 000, 00 грн. протягом трьох робочих днів з дати початку дії зазначеної додаткової угоди. Відповідно до додаткової угоди № 3 від 27.12.2017 сума ротаційного фонду збільшилася на 20 000, 00 і з 27.12.2017 склала 70 000, 00 грн. Відповідач зобов'язався перерахувати на поточний рахунок позивача суму ротаційного фонду у розмірі 20 000, 00 грн. протягом трьох робочих днів з дати початку дії додаткової угоди.

За твердженням позивача сума ротаціного фонду сплачена відповідачем у повному обсязі.

Відповідно до пункту 7.1 договору на підставі акту здачі-приймання робіт (асистанських послуг), оформлено за формою, встановленому у додатку № 3 до договору, відповідач щомісячно сплачує позивачу винагороду. Розмір винагороди становить 10 % від суми оплачених страхових премій за договорами страхування, переданими на обслуговування позивачу (пункт 7.2 договору).

Відповідно до пункту 7.3 договору № 09-11 від 29.11.2013 сплата відповідачем винагороди позивачу здійснюється щомісячно протягом трьох банківських днів з дня підписання обома сторонами акту здачі-приймання робіт (асистанських послуг).

Згідно наявних в матеріалах справи рахунків-фактур № 006 від 09.01.2018, № 035 від 08.02.2018 та актів від 09.01.2018 та від 08.02.2018 здачі-приймання (асистанських послуг) із обслуговування укладених договорів медичного страхування (період з 01.12.2017 по 31.12.2017, з 01.01.2018 по 31.01.2018). сума винагороди склала 33 872, 87 грн.

За умовами пункту 6.3 договору № 09-11 від 29.11.2013 відповідач зобов'язався відшкодувати позивачу витрати, понесені в результаті оплати послуг, наданих провайдерами застрахованим особам, у межах страхових сум, передбаченими договорами страхування. На підставі звіту позивача про здійснені страхові виплати за послуги, надані провайдерами, відповідач протягом трьох робочих днів після отримання звіту проводить передоплату в розмірі 70 % від суми, вказаної у звіті. Послуги та виплати, що визнані відповідачем правомірними, вносяться до акту здачі-приймання послуг провайдерів, який готує відповідач протягом шести робочих днів з дати отримання звіту позивача. Підписані відповідачем акти здачі-приймання послуг провайдерів на суму, яка підлягає оплаті надаються позивачу та відповідач перераховує залишкову суму.

На виконання умов договору доручення № 09/11 від 29.11.2013 у період з грудня 2017 року по 08 лютого 2018 року позивач за дорученням, від імені та за рахунок відповідача здійснив виплати страхових платежів на загальну суму 288 802, 71 грн. , що підтверджується наявними в матеріалах справи рахунками-фактурами та актами здачі-приймання послуг провайдерів по звітах № 115 від 14.12.2017, № 118 від 21.12.2017, № 119 від 27.12.2017, № 001 від 03.01.2018, № 004 від 11.01.2018, № 006 від 17.01.2018, № 010 від 24.01.2018, № 017 від 01.02.2018 та № 019 від 08.02.2018.

Таким чином, проаналізувавши матеріали справи, суд встановив, що відповідач зобов'язаний сплатити позивачу грошові кошти в загальному розмірі 322 675, 58 грн., що включають в себе суму винагороди.

Втім, всупереч умов договору № 09-11 від 29.11.2013, відповідач не сплатив у повному обсязі вартість винагороди, у зв'язку з чим виникла заборгованість у розмірі 237 675, 58 грн., яку останній визнав, що підтверджується актами звірки взаєморозрахунків, підписані та скріплені печатками підприємств (копії знаходяться в матеріалах справи).

Згідно з пунктом 1 частини другої статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є, зокрема, договори та інші правочини.

Відповідно до частини першої статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Частиною першою статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Згідно статті 173 Господарського кодексу України один суб'єкт господарського зобов'язання повинен вчинити певну дію на користь іншого суб'єкта, а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Статтями 525, 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим до виконання сторонами.

Оскільки факт виконання позивачем умов договору № 09-11 від 29.11.2013 підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, встановлений строк остаточної сплати винагороди та витрат, понесених в результаті оплати послуг, наданих провайдерами застрахованим особам сплинув, а доказів оплати зазначених послуг суду не надано, позовна вимога про стягнення з відповідача 237 675, 58 грн. основного боргу підлягає задоволенню.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 129, 233, 238, 241-242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов товариства з обмеженою відповідальністю "Прем`єр-Асістанс" до приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Здорово" про стягнення 237 675, 58 грн. задовольнити повністю.

2. Стягнути з приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Здорово" (03680, м. Київ, вул. Казимира Малевича, будинок, 86-Н, ідентифікаційний код 33637321) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Прем`єр-Асістанс" (61139, м. Харків, вул. Котлова, буд. 236, ідентифікаційний код 35590139) 237 675 (двісті тридцять сім тисяч шістсот сімдесят п'ять) грн. 58 коп. - основного боргу та 3 565 (три тисячі п'ятсот шістдесят п'ять) грн. 14 коп. - судового збору.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено: 31.05.2018.

Суддя Т.Ю. Кирилюк

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.05.2018
Оприлюднено01.06.2018
Номер документу74344653
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/1827/18

Рішення від 29.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 08.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 03.04.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 05.03.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 21.02.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні