Рішення
від 29.05.2018 по справі 922/1191/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" травня 2018 р.Справа № 922/1191/18

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Хотенця П.В.

при секретарі судового засідання Помпі К.І.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовом Красноградського житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства, м. Красноград до Товариства з обмеженою відповідальністю "МІКРОНЕТ", м. Красноград про стягнення 21331,37 грн. за участю представників сторін:

позивача - ОСОБА_1, дов. № 316 від 02.04.2018 року

відповідача - не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Красноградське житлове ремонтно-експлуатаційне підприємства, м. Красноград звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до відповідача -Товариства з обмеженою відповідальністю "МІКРОНЕТ", м. Красноград про стягнення з відповідача 21331,37 грн. за договором № 1 від 02 квітня 2015 року про надання послуги з доступу та використання місця в житлових будинках комунальної власності територіальної громади міста розташованих у м. Красноград, селищах Степове, Дослідне, Куми.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 03 травня 2018 року було прийнято позовну заяву до розгляду; відкрито спрощене позовне провадження у справі №922/1191/18; призначено розгляд справи в судовому засіданні на 29 травня 2018 року на 12 годин про розгляд справи повідомлено сторін.

Згідно частини 2 статті 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засіданні.

Враховуючи пункт 2 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд починає розгляд справи по суті.

Представник позивача у судовому засіданні підтримує заявлені позовні вимоги і просить їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням про вручення поштових відправлень та повністю узгоджується з приписами пункту 3 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України. Судом перевірено адресу відповідача: згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходження відповідача - 63304, Харківська область, Красноградський район, м. Красноград, вул. Московська, 45-А, саме на цю адресу судом надсилались процесуальні документи, а позивачем - копія позовної заяви з доданими до неї документами. Відповідно до вимог частини 1 та частини 4 статті 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного держаного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення повноважного представника позивача, з'ясувавши обставини справи та дослідивши подані суду докази, перевіривши відповідність доводів фактичним обставинам справи, судом встановлено наступне.

02 квітня 2015 року між Красноградським житловим ремонтно-експлуатаційним підприємством (балансоутримувачем, позивачем) та Товариством з обмеженою відповідальністю "МІКРОНЕТ" (користувачем, відповідачем) укладено договір № 1 про надання послуги з доступу та використання місця в житлових будинках комунальної власності територіальної громади міста розташованих у Краснограді, селищах Степове, Дослідне, Куми.

Відповідно до пункту 2.1.1. договору позивач зобов'язується надавати користувачу повний доступ місця для розміщення незахищених мереж, існуючих внутрішніх стояків слабих струмів, місця для розміщення власних стояків, коробів, точок кріплення кабелів та місця для розміщення відповідного сертифікованого телекомунікаційного обладнання для введення профілактичних робіт.

Згідно пункту 2.2.2. користувач зобов'язується оплачувати балансоутримувачу на умовах цього договору використання користувачем місця для розміщення незахищених мереж, існуючих внутрішніх стояків слабих струмів, місця для розміщення власних стояків, коробів, точок кріплення кабелів та місця для розміщення відповідного сертифікованого телекомунікаційного обладнання.

Розмір плати за користування в будинках комунальної форми власності для ізміщення ТМ визначається за формулою затвердженою рішенням Красноградської міської ради № 210 від 25 вересня 2015 року, що зазначена в розрахунку оплати та відповідно до індексу інфляції,

Відповідно до пункту 2.3.2 балансоутримувач має право вимагати своєчасної та повної оплати вартості послуг, визначаних відповідно до умов цього договору на підставі виставлених ним рахунків.

У пункті 3.1. договору визначено, що за користування місцем для розміщення незахищених мереж, існуючих внутрішніх стояків слабих струмів, місця для розміщення власних стояків, коробів, точок кріплення кабелів та місця для розміщення відповідного сертифікованого телекомунікаційного обладнання, користувач зобов'язується до 20-гс числа кожного місяця сплачувати балансоутримувачу грошові кошти згідно встановленої вартості оплати даних видів послуг.

01 листопада 2015 року була підписана відповідачем додаткова угода № 2 щодо збільшення розміру відшкодування витрат за користування елементів житлового фонду, на яких встановлені технічні елементи телекомунікаційних мереж. Дана угода була складена на підставі рішення Красноградської міської ради від 25 вересня 2015 року № 210.

Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа - підприємець, що займається роздрібною торгівлею комп'ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням у спеціалізованих магазинах.

Відповідно до статті 1 Закону України »Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових територій» суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують нежилі будинки і приміщення, належні їм на праві власності або орендовані ними на підставі договору, сплачують комунальні послуги за тарифами, які у встановленому законодавством порядку відшкодовують повну вартість їх надання та пропорційну частину витрат на утримання прибудинкових територій. За несвоєчасні розрахунки за спожиті комунальні послуги сплачують пеню в розмірі 1 % від суми простроченного платежу за кожний день прострочення, якщо інший розмір пені не встановлено угодою сторін, але не більше 100% загальної суми боргу.

Згідно статтей 509, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинно виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу (Цивільного), інших актів цивільного законодавства.

Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Статтею 193 Господарського кодексу України зазначається, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Згідно статті 224 Господарського кодексу України учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права і законні інтереси якого порушено. Під збитками розуміють витрати, зроблені управленою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управлена сторона одержала б у разі належного виконання зобов'язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною.

Відповідно до статті 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно статті 610 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки. Проте сплата неустойки не звільняє боржника від виконання свого обов'язку в натурі (частина 1 статті 552 Цивільного кодексу України).

Відповідно до статтей 530, 611 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Порушення зобов'язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання. А у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки встановлені; договором або законом, а саме: відшкодування збитків та сплати неустойки.

Згідно статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Тому, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, зобов'язується сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлено договором або законом.

В пункті 4.3. даного договору зазначено, що за несвоєчасне або не в повному обсязі внесення користувачем плати за даним договором, користувач сплачує балансоутримувачу пеню за кожний день прострочення. Прострочена оплата проводиться з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення. Сплата штрафних санкцій не звільняє користувача від виконання зобов'язань за договором.

Відповідно до частини 2 статті 218 Господарського кодексу України, учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. Не вважаються такими обставинами, зокрема, порушення зобов'язань контрагентами правопорушника, відсутність на ринку потрібних для виконання зобов'язання товарів, відсутність у боржника необхідних коштів.

Згідно частини 7 статті 193 Господарського кодексу України - не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Таким чином, станом на 01 травня 2018 року загальна заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "МІКРОНЕТ" перед позивачем складає 21331,37 грн.

Відповідно до статей 55 Конституції України, статей 15, 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно статті 73 Господарського процесуального кодексу України: доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до статті 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно частини 1 статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, законними, підтвердженими матеріалами справи і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України витрати зі сплати судового збору у розмірі 1762,00 грн. покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 6, 8, 124, 129 Конституції України, статтями 11, 15, 16, 509, 525, 526, 530, 549, 610 Цивільного кодексу України, статтями 229, 286 Господарського кодексу України, статтями 1-5, 10, 11, 12, 41-46, 73-80, 86, 123, 129, 165, 196, 201, 208-210, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 247, 248, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "МІКРОНЕТ" (63304, Харківська область, Красноградський район, м. Красноград, вул. Московська, 45-А, розрахунковий рахунок 26002060816206 ХГРУ ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 351533, код ЄДРПОУ 37886418) на користь Красноградського житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства (63304, Харківська область, Красноградський район, м. Красноград, вул. Горького, 82, поточний рахунок 26005348376001 Харківське ГРУ ПАТ КБ "Приватбанк", МФО 351533, код 03355258) 21331,37 грн. заборгованості за договором № 1 від 02 квітня 2015 року про надання послуги з доступу та використання місця в житлових будинках комунальної власності територіальної громади міста розташованих у м. Красноград, селищах Степове, Дослідне, Куми та 1762,00 грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до статтей 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, дане рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення.

Повне рішення складено 31.05.2018 р.

Суддя ОСОБА_3

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення29.05.2018
Оприлюднено04.06.2018
Номер документу74345450
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1191/18

Рішення від 29.05.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 03.05.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні