У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31 травня 2018 року м. Чернігівсправа № 927/404/18
Суддя Господарського суду Чернігівської області Фетисова І.А., перевіривши матеріали позовної заяви б/н від 21.05.2018
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «ХОРТИЦЬКІ ЛІНІЇ»
Хортицьке шосе, 3, м. Запоріжжя, 69123
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Гепард Транс»
провул. Свободи, 1, м. Новгород-Сіверский, Чернігівська область, 16000
про стягнення 18000 грн
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю «ХОРТИЦЬКІ ЛІНІЇ» подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гепард Транс» про стягнення 18000 грн боргу по договору № 0704-1 на надання послуг з перевезень вантажів автомобільним транспортом.
Канцелярією суду складено 30.05.2018 комісійний акт №148/2018 про відсутність, під час отримання поштового відправлення від ТОВ "ХОРТИЦЬКІ ЛІНІЇ" , оригіналу сплати судового збору, оригіналу чеку на підтвердження відправки позовної заяви відповідачу, замість копії накладної від 16.08.2017 знаходиться копія накладної від 16.07.2017.
Дослідивши дану позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762,00грн.
Позивачем до позовної заяви не додано документів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Пунктом 1 частини 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За змістом пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, реєстрованим поштовим відправленням є поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. При цьому, розрахунковим документом є документ, встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.
Пунктом 61 "Правил надання послуг поштового зв'язку” передбачено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
За змістом положень вищевказаних Правил, доказом, що підтверджує прийняття оператором поштового зв'язку поштового відправлення для пересилання - є виданий ним відправникові розрахунковий документ встановленої форми, разом з тим, опис вкладення є підтвердженням того, які саме документи вкладені до поштового відправлення.
Таким чином, належними доказами надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відправникові оператором поштового зв'язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання та опис вкладення до цього листа, з якого вбачається які саме документи направлені на адресу відповідача.
Позивачем додано лише опис вкладення до цінного листа від 23.05.2018. Фіскальний чек на підтвердження прийняття оператором поштового зв'язку цінного листа до відправлення, позивачем до матеріалів позовної заяви додано не було.
Наданий позивачем опис вкладення до цінного листа без додання фіскального чеку не підтверджує направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з доданими до неї документами, в т.ч. з причин відсутності зазначення штрихкодового ідентифікатору відправлення поштового відправлення.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 5 календарних днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків шляхом надання доказів сплати судового збору в установленому порядку та розмірі та надання суду підтверджуючих документів про здійснення направлення позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу - фіскальний чек до доданого до позовної заяви б/н від 21.05.2018 опису вкладення з календарним штемпелем відділення зв'язку 23.05.2018.
За таких обставин, керуючись ст. 80, 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом 5 календарних днів з дня вручення йому ухвали суду усунути недоліки позовної заяви б/н б/д.
3. Роз'яснити позивачу, що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/
Суддя І.А.Фетисова
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2018 |
Оприлюднено | 04.06.2018 |
Номер документу | 74345646 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Фетисова І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні