Ухвала
від 31.05.2018 по справі 711/4311/18
ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/4311/18

У Х В А Л А

про залишення без руху

31 травня 2018 року м. Черкаси

Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Позарецька С.М., розглядаючи матеріали заяви Житлово-будівельного кооперативу № 84 про видачу судового наказу щодо стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, -

в с т а н о в и в :

Заявник - Житлово-будівельний кооператив № 84 звернувся в Придніпровський районний суд м. Черкаси із заявою про видачу судового наказу щодо стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані послуги з утримання будинку та прибудинкової території в розмірі - 1 777 грн. 98 коп., інфляційних витрат в розмірі - 171 грн. 18 коп., витрат за надання правової допомоги в розмірі - 1 200 грн. 00 коп. та сплаченого судового збору в розмірі - 176 грн. 20 коп., а всього - 3 325 грн. 36 коп.

Вивчивши подану заяву про видачу судового наказу та додані до неї документи, суддя приходить до наступного висновку:

у відповідності до положень ч. 3 ст. 19 ЦПК України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

Статтею 160 ЦПК України передбачено, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.

Відповідно до частин 1, 3 ст. 163 ЦПК України, заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником або його представником. До заяви про видачу судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником заявника; 3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред'явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; 4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

Між тим, звертаючись до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за надані послуги з утримання будинку та прибудинкової території і інфляційних, заявником не додано копії договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред'явлено вимогу про стягнення грошової заборгованості. Крім того, до заяви не додано рішення загальних зборів членів кооперативу чи Черкаської міської ради, якими затверджено тарифи, згідно яких нарахована заборгованість, а також відсутні підтвердження щодо переліку затверджених послуг, які надавалися ОСОБА_1 і, щодо яких існує обов'язок їх оплати.

Таким чином, при розгляді даного питання в наказному провадженні, з урахуванням доданих до заяви про видачу судового наказу документів, суд фактично позбавлений можливості встановити наявність чи відсутність спору про розмір заборгованості по оплаті послуг з утримання будинку та прибудинкової території, а також всі обставини та підстави для правильного та об'єктивного розгляду.

Крім того, заявником недостатньо обгрунтовано розмір витрат на правову допомогу. Розмір витрат на правову допомогу, які просить стягнути заявник, згідно чинного законодавства України може бути змінений судом в ході розгляду справи по суті та оцінки доказів в їх сукупності, тобто при розгляді справи в позовному провадженні. Також, заявлені вимоги про стягнення заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги та стягнення витрат на правову допомогу взаємопов'язані між собою.

Отже, із поданої заяви не вбачається виникнення у заявника безспірного права грошової вимоги за послуги з утримання будинку та прибудинкової території, інфляційних та витрат на правову допомогу

Таким чином, суддя приходить до висновку, що заява подана з порушеннями вимог ст.163 ЦПК України, а тому, згідно п. 1 ч. 1 ст.165 ЦПК України наявні підстави для відмови у видачі судового наказу.

Крім того, згідно п. 8 ч. 1 ст. 165 ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.

Також, слід зазначити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 163, 165, 166, 260-261, 353-355 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и в :

Відмовити у видачі судового наказу за заявою Житлово-будівельного кооперативу № 84 (код ЄДРПОУ 34556432, місцезнаходження: вул. гоголя, буд. 390, м. Черкаси, 18005) про видачу судового наказу щодо стягнення з ОСОБА_1 (РНОКПП в матеріалах справи відсутній, місце проживання, зазначене в позовній заяві: АДРЕСА_1, 18005) заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття рішення суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання. Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Повне судове рішення складено 31 травня 2018 року.

Суддя: ОСОБА_2

СудПридніпровський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення31.05.2018
Оприлюднено01.06.2018
Номер документу74369099
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —711/4311/18

Ухвала від 31.05.2018

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Позарецька С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні