Рішення
від 24.05.2018 по справі 1308/2592/2012
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1308/2592/2012

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Хоми О.П.,

з участю секретаря судового засідання Павлішевського М.В.,

з участю представника позивача ОСОБА_1,

третіх осіб ОСОБА_2, ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Орбіта до сільської ради с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області, державного реєстратора Жовківської районної державної реєстрації Львівської області ОСОБА_4, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю Орбіта (далі - позивач, ТзОВ Орбіта ) звернулось до суду з позовом до сільської ради с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області (далі-відповідач-1), державного реєстратора Жовківської районної державної реєстрації Львівської області ОСОБА_4 (далі-відповідач-2), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 (далі- Кушнір Я.М., третя особа-1), ОСОБА_3 далі - ОСОБА_3, третя особа-2), ОСОБА_5 (далі- Фішкіс О.М., третя особа-3), в якому просить:

- визнати протиправними дії сільської ради с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області щодо реєстрації змін та доповнень до Статуту ТзОВ Орбіта (ЄДРПОУ 22355985) від 12.08.1997 та скасувати реєстрацію змін та доповнень до Статуту ТзОВ Орбіта (ЄДРПОУ 22355985) від 12.08.1997, вчинену сільською радою с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області;

- визнати протиправними дії державного реєстратора Жовківської районної державної адміністрації Львівської області ОСОБА_4 щодо проведення 13.08.2004 реєстраційної дії Включення відомостей про юридичну особу номер запису 1 39 120 0000 000014.

- зобов'язати державного реєстратора Жовківської районної державної адміністрації Львівської області внести в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об'єднань запис про включення відомостей про юридичну особу ТзОВ Орбіта (ЄДРПОУ 22355985) згідно положень Статуту ТзОВ Орбіта , зареєстрованого Жовківською районною державною адміністрацією 14.06.1995.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що в травні 2011 року ТзОВ Орбіта вирішило внести зміни до установчих документів, зокрема, статуту та установчого договору про створення ТзОВ Орбіта . Для підготовки проекту змін та доповнень до установчих документів директор Товариства звернувся до юристів, які виявили факт грубого порушення законодавства сільською радою с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області, а саме: не маючи на те жодних повноважень, відповідач-1 провів 12.08.1997 реєстрацію змін та доповнень до статуту ТзОВ Орбіта . Викладення та оформлення змін до статуту зареєстрованих 12.08.1997 здійснював ОСОБА_5, який подававці зміни до статуту ТзОВ Орбіта для проведення державної реєстрації, вказавши на змінах, що вони затверджені зборами учасників Товариства від 14.07.1997, протокол № 14. ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_2 і ОСОБА_3, що зміни зареєстровано і вони троє є учасниками ТзОВ Орбіта . Незаконно проведена 12.08.1997 реєстрація змін та доповнень до установчих документів ТзОВ Орбіта стала підставою для внесення 13.08.2004до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису № 1 398 120 0000 000014, реєстраційної дії Включення відомостей про юридичну особу . Представник позивача вказав, що державний реєстратор Жовківської райдержадміністрації при отримані реєстраційної картки форма №6 для включення відомостей про ТзОВ Орбіта до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не перевірила відомостей, викладених в реєстраційній картці, з відомостями про ТзОВ Орбіта , викладеними у статуті або у реєстраційній справі ТзОВ Орбіта , що знаходиться в Жовківській районній державній адміністрації Львівської області. Також державний реєстратор прийняла зазначену вище реєстраційну картку від особи, котра не мала повноважень подавати цю реєстраційну картку від ТзОВ Орбіта , чим порушила вимоги статті 4 та частини 1 статті 19 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців . Просив позовну заяву задовольнити повністю.

Ухвалою Жовківського районного суду Львівської області від 03.08.2012 відкрито провадження у справі.

Постановою Жовківського районного суду Львівської області від 26.06.2013 адміністративний позов задоволено частково. Поновлено строк позовної давності. Визнано протиправними дії сільради с. Великі Грибовичі у зв'язку з реєстрацією змін та доповнень до статуту ТзОВ Орбіта від 12.08.1997 та скасовано реєстрацію змін та доповнень до статуту ТзОВ Орбіта від 12.08.1997, вчинену сільрадою села ОСОБА_6. В решті частині позовних вимог відмовлено.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.12.2013 постанову Жовківського районного суду Львівської області 26.06.2013 скасовано та прийнято нову, якою позовні вимоги задоволено. Визнано протиправними дії сільради с. Великі Грибовичі у зв'язку з реєстрацією змін та доповнень до статуту ТзОВ Орбіта від 12.08.1997 та скасовано реєстрацію змін та доповнень до статуту ТзОВ Орбіта від 12.08.1997, вчинену сільрадою с. Великі Грибовичі. Визнано протиправними дії державного реєстратора ОСОБА_4 щодо проведення реєстраційної дії Включення відомостей про юридичну особу , номер запису 1 398 120 0000 000014 та скасовано реєстраційну дію Включення відомостей про юридичну особу від 13.08.2004 номер запису 1 398 120 0000 000014. Зобов'язано державного реєстратора ОСОБА_4 внести в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про включення відомостей про ТзОВ Орбіта , згідно положень Статуту Товариства, зареєстрованого Жовківською районною державною адміністрацією 14.06.1995.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 02.03.2017 частково задоволено касаційну скаргу ОСОБА_5, постанову Жовківського районного суду Львівської області від 26.06.2013 та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.12.2013 скасовано. Справу направлено на новий розгляд до Жовківського районного суду Львівської області.

Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 02.03.2017 вказав, що судом першої інстанції питання щодо строку звернення до адміністративного суду фактично вирішено не було. Суд апеляційної інстанції, скасувавши постанову місцевого суду та прийнявши нове рішення про задоволення позовних вимог у повному обсязі, питання щодо поновлення строку звернення до адміністративного суду також не вирішив.

Ухвалою Жовківського районного суду Львівської області від 18.05.2017 задоволено клопотання третіх осіб по справі ОСОБА_3 та ОСОБА_2 про передачу справи на розгляд до належного суду та передано справу Львівському окружному адміністративному суду відповідно до частини першої статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 05.07.2017 справу прийнято до провадження суддею Львівського окружного адміністративного суду О.П. Хомою.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 08.08.2017 зупинено провадження у справі у зв'язку із хворобою директора ТзОВ Орбіта .

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 19.09.2017 провадження у справі поновлено.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 15.03.2018 визнано поважними причини пропуску ТзОВ Орбіта строку звернення до суду з даною позовною заявою.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 22.03.2018 витребувано докази та зупинено провадження у справі.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 24.05.2018 провадження у справі поновлено.

Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримав з підстав , викладених у позовній заяві. Додатково пояснив, що реєстраційна картка форми №6, на підставі якої державним реєстратором 13.08.2004 вчинено реєстраційну дію Включення відомостей про юридичну особу номер запису 1 39 120 0000 000014, містила виправлення прізвища Фішкіс , що зумовлювало залишення такої без розгляду. Однак відповідач-2 не зробила цього, а протиправно вчинила оскаржувану реєстраційну дію. Просив позов задовольнити повністю.

Відповідачі та третя особа ОСОБА_5, належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, явки уповноважених представників в судове засідання не забезпечили.

Сільською радою с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області надано письмові пояснення на позовну заяву, згідно з якими відповідач-1 позов визнає повністю. Просив розгляд справи проводити без участі уповноваженого представника.

Державний реєстратор Жовківської районної державної адміністрації Львівської області ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилася, своє відношення до позову висловила у запереченнях на позовну заяву, поданих до Жовківського районного суду Львівської області 22.11.2012. Суть заперечень полягає у правомірності дій відповідача-2 та внесенні до ЄДР достовірних даних. Просила позов залишити без розгладь у зв'язку із пропуску позивачем строку звернення до суду з позовом.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судовому засіданні позов ТзОВ Орбіта підтримали. Просили позов задовольнити.

Суд, з'ясувавши обставини, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Статут ТзОВ Орбіта затверджено зборами засновників, протокол № 1 від 05.06.1995 та зареєстровано розпорядженням голови Жовківської районної Ради народних депутатів №350 від 14.06.1995.

У травні 2011 року при проведенні дій щодо внесення змін до установчих документів (статуту Товариства, зареєстрованого Жовківською районною державною адміністрацією 14.06.1995 та установчого договору про створення ТзОВ Орбіта ) ТзОВ Орбіта виявлено, що 12.08.1997 сільрадою с. Великі Грибовичі проведено державну реєстрацію змін та доповнень до установчих документів ТзОВ Орбіта .

В подальшому на підставі проведеної 12.08.1997 сільрадою с. Великі Грибовичі державної реєстрації змін та доповнень до установчих документів ТзОВ Орбіта , державним реєстратором Жовківської районної державної адміністрації Львівської області ОСОБА_4 13.08.2004 проведено реєстраційну дію Включення відомостей про юридичну особу номер запису 1 39 120 0000 000014.

Не погодившись з такими реєстраційними діями відповідачів позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

При вирішенні спору суд керувався наступним.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові відносини, що виникали при державній реєстрації юридичних осіб, державної реєстрації змін та доповнень до установчих документів станом на 1997 рік регулювались нормами Закону України Про підприємництво від07.02.1991№ 698-XII (далі - Закон №698-XII) та Положенням про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.1996 №125 (далі - Положення №125).

Відповідно достатті 8 Закону № 698-XII та пункту 2 Положення №125 проведення державної реєстрації належало до компетенції виконавчого комітету міської, районної в місті ради, або в районній, районній міст Києва і Севастополя державній адміністрації за місцезнаходження суб'єкта підприємницької діяльності.

Ураховуючи вищевикладені норми, державну реєстрацію змін до установчих документів ТзОВ Орбіта повинна була проводити Жовківська районна державна адміністрація Львівської області.

Згідно з наданими позивачем поясненнями, викладення та оформлення змін до статуту, зареєстрованих 12.08.1997, здійснював директор ТзОВ Орбіта ОСОБА_5 Зокрема, ОСОБА_5 звертався та подавав сільраді с. Великі Грибовичі ці зміни до статуту ТзОВ Орбіта для проведення державної реєстрації, вказавши на змінах, що вони затверджені зборами учасників Товариства від 14.07.1997 протокол № 14.

Судом встановлено, що жодних зборів учасників 14.07.1997 ТзОВ Орбіта не проводило, відповідно протокол №14 не оформлявся. Збори учасників Товариства щодо виходу з числа учасників ОСОБА_7, ОСОБА_8 і ОСОБА_9 та прийняття в склад учасників ТзОВ Орбіта ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_5 не проводились. Перші збори за участю ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_5 було проведено 01.09.1997, оформлено протоколом №1, на цих зборах приймалось рішення про створення ТзОВ Орбіта , а не про зміну складу учасників ТзОВ Орбіта .

На окремому аркуші паперу, яким оформлені так звані зміни до статуту Товариства у верхньому лівому куті значиться гриф Зареєстровано , в якому є номер запису 22355985, дата 12.08.1997, а також підпис, прізвище ОСОБА_10 та гербова печатка сільської ради. Цифри 22355985 не є номером запису реєстраційної дії, а означають ідентифікаційний код ТзОВ Орбіта . Вказане підтверджує те, що реєстрація змін та доповнень до статуту ТзОВ Орбіта 12.08.1997року не проводилась.

Ураховуючи викладене, сільрада с. Великі Грибовичі, не маючи жодних повноважень для проведення державної реєстрації змін та доповнень до установчих документів юридичних осіб, при відсутності рішення зборів учасників ТзОВ Орбіта від 14.07.1997 про внесення та затвердження змін і доповнень до статуту Товариства провела реєстрацію змін та доповнень до статуту ТзОВ Орбіта .

У зв'язку з наведеним позовна вимога про визнання протиправними дій сільської ради с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області щодо реєстрації змін та доповнень до Статуту ТзОВ Орбіта (ЄДРПОУ 22355985) від 12.08.1997 підлягає до задоволення. З огляду на протиправність дій сільської ради с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області щодо реєстрації змін та доповнень до Статуту ТзОВ Орбіта (ЄДРПОУ 22355985) від 12.08.1997 таку реєстрацію слід скасувати.

Стосовно позовних вимог до державного реєстратора Жовківської районної державної адміністрації Львівської області ОСОБА_4 щодо проведення 13.08.2004 реєстраційної дії Включення відомостей про юридичну особу номер запису 1 39 120 0000 000014, судом встановлено наступне.

Відповідно до статті 1 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 15.05.2003 №755-IV (тут і далі-Закон №755-IV в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), реєстраційна картка - документ встановленого зразка, який підтверджує волевиявлення особи щодо внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Згідно з частиною 4 Закону №755-IV, державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців включає, зокрема:

перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці;

перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації;

внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру;

оформлення і видачу свідоцтва про державну реєстрацію та виписки з Єдиного державного реєстру.

Зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи - підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.

Статтею 19 Закону№755-IV визначено порядок внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Відповідно до вказаної статті у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо вони не передбачені частиною першою цієї статті.

Якщо реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, подається особисто особою, уповноваженою виконавчим органом юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являються її паспорт та документ, що підтверджує її повноваження.

Дата надходження реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, вноситься до журналу обліку реєстраційних дій.

Державний реєстратор має право залишити без розгляду реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо реєстраційна картка оформлена з порушенням вимог, які встановлені частинами першою та другою статті 8 цього Закону.

Державний реєстратор за відсутності підстав для залишення без розгляду реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати її надходження внести до Єдиного державного реєстру запис про внесення змін до відомостей про юридичну особу.

Юридична особа щорічно, починаючи з наступного року з дати її державної реєстрації, протягом одного місяця зобов'язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу. Реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу залишається державним реєстратором без розгляду, якщо вона не відповідає вимогам частин першої та другої статті 8 цього Закону. Якщо реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу не була надана юридичною особою в установлений цією частиною строк, державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для юридичної особи для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Відповідно до статті 8 Закону №755-IV документи, які відповідно до вимог цього Закону подаються (надсилаються рекомендованим листом) державному реєстратору, повинні бути викладені державною мовою.

Реєстраційна картка заповнюється машинодруком або від руки друкованими літерами. Якщо документи надсилаються державному реєстратору рекомендованим листом, підпис заявника на реєстраційній картці повинен бути нотаріально посвідчений.

Установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом.

У разі, коли законом встановлено вимоги щодо реєстрації установчих документів, такі документи подаються з відміткою про їх реєстрацію в органі, визначеному законом.

Установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками), якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. Підписи засновників (учасників) на установчих документах повинні бути нотаріально посвідчені. У випадках, які передбачені законом, установчі документи повинні бути погоджені з відповідними органами державної влади.

Внесення змін до установчих документів юридичної особи оформляється окремим додатком або викладенням установчих документів у новій редакції. На титульній сторінці додатка до установчих документів юридичної особи робиться відмітка про те, що зазначені документи є невід'ємною частиною відповідних установчих документів.

Таким чином, на час виникнення спірних правовідносин законодавцем був визначений порядок заповнення реєстраційних карток, згідно з яким не допускалося внесення виправлень до реєстраційної картки. Внесення змін до установчих документів повинно було бути оформлено окремим додатком або викладенням установчих документів у новій редакції.

Державний реєстратор, встановивши невідповідність таких документів вимогам закону, повинен був залишити документи без розгляду .

Як вбачається з реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу форми № 6 від 12.08.2004, заповненої ОСОБА_5, копія якої міститься в матеріалах адміністративної справи та відповідає оригіналу, наявному у реєстраційній справі №1_398_000014_15, в такій містяться виправлення від руки в частині прізвища засновника.

Судом встановлено, що Відповідач -2 прийняла реєстраційну картку з виправленням, що суперечить вимогам Закону №755-IV.

Окрім того, Державний реєстратор Жовківської райдержадміністрації при отримані реєстраційної картки форма №6 для включення відомостей про ТзОВ Орбіта до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не перевірила відомості, викладені в реєстраційній картці, з відомостями про ТзОВ Орбіта , викладеними у статуті або у реєстраційній справі ТзОВ Орбіта , що знаходиться в Жовківській районній державній адміністрації Львівської області.

В ході судового розгляду судом досліджено оригінал реєстраційної справи №1_398_000014_15 ТзОВ Орбіта .

В матеріалах реєстраційної справи №1_398_000014_15 відсутні документи, які б надавали право ОСОБА_5 проводити реєстрацію змін та доповнень до Статуту ТзОВ Орбіта від 12.08.1997.

Вказане свідчить про те, що державний реєстратор прийняла реєстраційну картку форми №6 від особи, котра не мала повноважень від ТзОВ Орбіта подавати цю реєстраційну картку, чим порушила вимоги статті 4 та частини 1 статті 19 Закону №755-IV.

З огляду на викладене, дії державного реєстратора Жовківської районної державної адміністрації Львівської області ОСОБА_4 щодо проведення 13.08.2004 реєстраційної дії Включення відомостей про юридичну особу номер запису 1 39 120 0000 000014 є протиправними.

Відповідно до вимог частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачами не виконано встановлено статтею 77 КАС України обов'язку щодо доказування правомірності своїх дій та рішень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіривши оскаржувані дії: сільської ради с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області щодо реєстрації змін та доповнень до Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю Орбіта (ЄДРПОУ 22355985) від 12.08.1997 та державного реєстратора Жовківської районної державної адміністрації Львівської області ОСОБА_4 щодо проведення 13.08.2004 реєстраційної дії Включення відомостей про юридичну особу номер запису 1 39 120 0000 000014, суд дійшов переконання, що такі вчинено відповідачем без урахування вимог чинного на час здійснення таких дій законодавства та з порушенням принципів, передбачених статтею 2 КАС України, тому його слід визнати протиправними.

У зв'язку з чим прийняті за наслідками таких дій рішення є протиправними та підлягають скасуванню.

Відповідно до пунктів 3, 4, 10 частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправним та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Судом встановлено, що станом на час розгляду даної адміністративної справи у Жовківській районній державній адміністрації Львівської області відсутній державний реєстратор ОСОБА_4 У зв'язку з наведеним, виходячи із наданих суду повноважень, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог в частині зобов'язання державного реєстратора Жовківської районної державної адміністрації Львівської області внести в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об'єднань запис про включення відомостей про юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю Орбіта (ЄДРПОУ 22355985) згідно положень Статуту ТзОВ Орбіта , зареєстрованого Жовківською районною державною адміністрацією 14.06.1995 .

Беручи до уваги викладене, позов ТзОВ Орбіта до сільської ради с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області, державного реєстратора Жовківської районної державної реєстрації Львівської області ОСОБА_4, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії є обґрунтованим, тому підлягає до задоволення повністю.

Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 139, 159, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в :

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії сільської ради с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області (місцезнаходження: вул. Миру 1, с. Великі Грибовичі, Жовківський район, Львівська область,80380, код ЄДРПОУ 04371696) щодо реєстрації змін та доповнень до Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю Орбіта (ЄДРПОУ 22355985) від 12.08.1997 та скасувати реєстрацію змін та доповнень до Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю Орбіта (ЄДРПОУ 22355985) від 12.08.1997, вчинену сільською радою с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області.

Визнати протиправними дії державного реєстратора Жовківської районної державної адміністрації Львівської області ОСОБА_4 (місцезнаходження: вул. Львівська 40, м. Жовква, Львівська область, 80300) щодо проведення 13.08.2004 реєстраційної дії Включення відомостей про юридичну особу номер запису 1 39 120 0000 000014.

Зобов'язати державного реєстратора Жовківської районної державної адміністрації Львівської області внести в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об'єднань запис про включення відомостей про юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю Орбіта (ЄДРПОУ 22355985) згідно положень Статуту ТзОВ Орбіта , зареєстрованого Жовківською районною державною адміністрацією 14.06.1995.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 31 травня 2018 року.

Суддя О.П. Хома

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.05.2018
Оприлюднено01.06.2018
Номер документу74372163
СудочинствоАдміністративне