Постанова
від 29.05.2018 по справі 904/1766/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.05.2018 Справа № 904/1766/18

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Примак С.А.

за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", м. Дніпро

до боржника товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409

про визнання банкрутом

Представники: Представники:

від заявника ОСОБА_1 довір. від 23.04.2018 р.

від боржника ОСОБА_1 довір. від 23.04.2018 р.

ВСТАНОВИВ:

Провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409 порушено ухвалою господарського суду 15.05.2018р. відповідно до процедури, передбаченої статтею 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі -Закон).

Підставою для звернення до суду із заявою про порушення провадження у справі є встановлена під час роботи голови ліквідаційної комісії недостатність вартості майнових активів боржника для задоволення вимог кредиторів.

Згідно частини першої статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Таким чином, враховуючи вищезазначені вимоги Закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 95 Закону є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи.

Також 14.05.18р. до суду від засновника товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409 надійшло пояснення в якому останній зазначив, що ним як засновником товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409 дійсно прийнято рішення про подання заяви про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409 .

Судом пояснення голови ліквідаційної комісії ОСОБА_2 прийняті до відома.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409, господарський суд встановив наступне.

Згідно з частиною першою статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Із доданих до заяви документів господарським судом встановлено, що 06.02.18р. власником товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409 прийнято рішення про припинення діяльності підприємства шляхом ліквідації та призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_2

На виконання вимог частини першої статті 105 Цивільного кодексу України боржник звернувся до державного реєстратора виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради для здійснення реєстраційної дії по внесенню відомостей про припинення юридичної особи, про що свідчить Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 08.02.18р. № НОМЕР_1, в якому містяться дані про внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про початок процедури припинення товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409.

Відповідно до частини четвертої статті 105 Цивільного кодексу України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Також судом встановлено, що ліквідатором, на виконання вимог підпункту 11.1.1. пункту 11 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.11р. № 1588, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04.03.13р. за № 04/03-2, направлено до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області, в якій платник перебуває на обліку, заяву про припинення платника податків за формою № 8-ОПП.

У відповідності до статті 10 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємства зобов'язані проводити інвентаризацію активів і зобов'язань, під час якої перевіряються і документально підтверджуються їх наявність, стан і оцінка. Об'єкти і періодичність проведення інвентаризації визначаються власником (керівником) підприємства, крім випадків, коли її проведення є обов'язковим згідно з законодавством. Згідно пункту 12 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000р. №419, проведення інвентаризації обов'язкове у разі ліквідації підприємства.

Згідно частини першої статті 111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

На виконання вимог частини першої статті 111 Цивільного кодексу України, за результатами розгляду пред'явлених кредиторських вимог до боржника, проведеної інвентаризації активів і зобов'язань, складено проміжний ліквідаційний баланс товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409, станом на 23.04.18р.

З проміжного ліквідаційного балансу боржника, складеного станом на 23.04.18р., протоколом № 23-04-18 від 23.04.18р. проміжний ліквідаційний баланс затверджено власником товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409. Згідно цього балансу кредиторська заборгованість становить 1664000,00 грн.; дебіторська заборгованість, основні засоби, товарно - матеріальні цінності, нематеріальні активи - відсутні, грошові кошти - 18000,00грн.

Таким чином, згідно поданих документів господарським судом встановлено, що вартості майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів, при цьому до звернення ліквідатора до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, було дотримано вимоги цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи.

Відповідно до положень ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.

Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

Враховуючи викладене, господарський суд прийшов до висновку про необхідність визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури строком на 6 місяців.

Крім того, ліквідатора слід зобов'язати надати для доручення до справи реєстр вимог кредиторів, який буде розглянуто у судовому засіданні.

Вирішуючи питання щодо призначення ліквідатора банкрута встановлено наступне.

Відповідно до ст. 40 Закону у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

Оскільки кандидатура ліквідатора згідно зі ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначається судом із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, господарський суд здійснив електронний запит і отримав кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3 (свідоцтво №808 від 11.04.13р.) для виконання повноважень ліквідатора по даній справі.

14.05.18р. до суду арбітражним керуючим ОСОБА_3 (свідоцтво №808 від 11.04.13р.) було подано заяву, в якій зазначено що через завантаженість не має можливості брати участь у справі та просить призначити ліквідатором іншого арбітражного керуючого.

14.05.18р. до господарського суду Дніпроптеровської області від арбітражного керуючого ОСОБА_4 (ІНН НОМЕР_2; АДРЕСА_1, свідоцтво №1747 від 05.11.15р.).

Враховуючи особливості провадження у справі про банкрутство за статтею 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд не позбавлений можливості відхилити визначену автоматизованою системою відбору арбітражних керуючих кандидатуру арбітражного керуючого та призначити ліквідатором боржника, що ліквідується власником, особу, яка виконувала повноваження голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) в досудовому порядку, виходячи з власної оцінки кандидатур та обставин справи (дана правова позиція викладена в постановах Дніпропетровського апеляційного господарського суду по справі № 904/9592/16 та Вищого господарського суду України від 03.11.15р. по справі № 904/4815/15).

Господарський суд зазначає, що голова ліквідаційної комісії здійснював повноваження ліквідатора боржника у ліквідаційній процедурі, яка передує зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство на підставі ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", головою ліквідаційної комісії проведено інвентаризацію активів та пасивів підприємства-боржника, складено проміжний ліквідаційний баланс, отже голова ліквідаційної комісії повністю володіє інформацією про фінансове становище і майно боржника.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_4 має спеціальні юридичні та економічні знання, великий досвід в частині ліквідації господарських товариств, має офіс оснащений всією необхідною офісною технікою, не є заінтересованою особою відносно боржника, має досвід та навички для проведення ліквідаційної процедури.

За встановлених обставин справи, наведених положень законодавства, суд вважає за можливе призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409 ОСОБА_4 (ІНН НОМЕР_2; АДРЕСА_1, свідоцтво №1747 від 05.11.15р.).

Кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3 - відхилити.

Керуючись ст.ст. 37, 38, 40, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409 - банкрутом.

Відкрити ліквідаційну процедуру у справі строком на 6 місяців до 29.11.18р.

Ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409 призначити голову ліквідаційної комісії ОСОБА_4 (ІНН НОМЕР_2; АДРЕСА_1, свідоцтво №1747 від 05.11.15р.).

Кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3 - відхилити.

З метою виявлення кредиторів банкрута в порядку ч. 3, 4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" оприлюднити господарським судом Дніпропетровської області повідомлення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТОПРАЙМ", 49044, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 11; код ЄДРПОУ 41049409 банкрутом на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі інтернет.

Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

Заявлення кредиторських вимог в обов'язковому порядку здійснюється кредиторами до господарського суду Дніпропетровської області зі сплатою судового збору відповідно до вимог Закону України „Про судовий збір» та ліквідатору в порядку ст.. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Після закінчення строку для подання кредиторських вимог, зобов'язати ліквідатора надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, письмовий звіт про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами в порядку п. 5 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , скласти реєстр вимог кредиторів та подати на затвердження господарському суду реєстр вимог кредиторів.

- у строк до 06.07.18р. подати на затвердження до господарського суду реєстру вимог кредиторів.

Призначити судове засідання для розгляду реєстру вимог кредиторів на 10.07.2018р. о 10:40хв., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Дніпропетровської області, зал судового засідання № 3-410.

Явку ліквідатора, представників кредиторів у судове засідання визнати обов'язковим.

- заходи ліквідаційної процедури проводити у відповідності до вимог статей 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

- кожного першого числа наступного місяця ліквідатор повинен надати господарському суду Дніпропетровської області звіт про проведені дії в ліквідаційній процедурі з документами, які підтверджують проведення цих дій в ліквідаційній процедурі.

- подати на затвердження до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс та документи, які підтверджують проведення ліквідаційної процедури за десять днів до закінчення строку ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

- господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;

- у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

- продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;

- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;

- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.

- з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

Копію постанови надіслати: засновнику боржника, ліквідатору, Шевченківському ВДВС ДМУЮ; Державному реєстратору; ДПІ у Шевченківському районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Постанова набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\

Суддя ОСОБА_5

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення29.05.2018
Оприлюднено01.06.2018
Номер документу74376492
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/1766/18

Ухвала від 01.11.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Примак Сергій Анатолійович

Ухвала від 27.09.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Примак Сергій Анатолійович

Ухвала від 20.09.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Примак Сергій Анатолійович

Ухвала від 05.07.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Примак Сергій Анатолійович

Ухвала від 25.06.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Примак Сергій Анатолійович

Постанова від 29.05.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Примак Сергій Анатолійович

Ухвала від 15.05.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Примак Сергій Анатолійович

Ухвала від 02.05.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Примак Сергій Анатолійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні