ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

УХВАЛА

1Справа № 335/5053/18 1-кс/335/3440/2018

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2018 року слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя Шалагінова А.В., за участю секретаря судового засідання Войтович Г.В., слідчого Шевченка Д.О., представника особи, у володінні якої знаходяться документи Железняк Л.В., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі клопотання слідчого СВ Вознесенівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області Шевченка Дениса Олеговича про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні товариства з обмеженою відповідальністю ЦЕНТР АВТО , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018081060000002 від 2 січня 2018 р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Вознесенівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області Шевченко Д.О. за погодженням прокурора звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів в межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42018081060000002 від 2 січня 2018 р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що посадові особи КУ Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф , зловживаючи своїм службовим становищем, розтратили грошові кошти під час проведення тендерних закупівель, а саме автомобілів швидкої медичної допомоги.

Проведеним досудовим розслідуванням було встановлено, що посадові особи КУ Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф , під час проведення тендера, уклали договір поставки з ТОВ Автомпецпром . Згідно з договором, ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" зобов'язується поставити на користь КУ Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф товар, а саме легкові автомобілі: автомобілі швидкої допомоги - тип В за державні кошти на загальну суму 47 889 500 гривень. Так, на виконання зазначеного договору до КУ Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф було поставлено 19 автомобілів Швидкої медичної допомоги .

Встановлено, що ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" на виконання вищезазначеного договору, придбали у офіційного дилера 19 автомобілів марки Citroen Jumper . Згідно з митною декларацією, зазначені автомобілі є вантажними автомобілями, тобто не пристосовані для перевезення у кузові автомобіля людей (окрім водійського місця та двох місць передніх пасажирів). Після отримання ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" зазначених автомобілів, вони були переобладнанні під спеціальний автомобіль Швидкої медичної допомоги . Переобладнанням автомобілів займалося ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" . Після здійснення переобладнання вказаних автомобілів за встановленою законами України процедурою ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" отримало сертифікати відповідності на зазначені вище автомобілі, які в подальшому також були передані до КУ Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф .

В ході огляду документів, а саме Сертифікатів відповідності щодо індивідуального затвердження завершеного колісного транспортного засобу , виданих органом сертифікації ТОВ "ЦЕНТР АВТО" , було встановлено, що у сертифікатах відсутня інформація щодо випробувань переобладнання САШМД на території України на відповідність нормам ДСТУ та не зазначене проходження автомобілів в акредитованій лабораторії. При цьому, вказані у сертифікатах переліки доказів взято з сертифікату відповідності на вантажний автомобіль, з якого переобладнано САШМД.

Також було оглянуто Акти-приймання передачі САШМД до КУ Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф . В зазначених актах наявні відомості про приймання автомобілів посадовими особами вищезазначеної комунальної установи.

В ході порівняння Актів приймання-передачі САШМД та Сертифікатів відповідності щодо індивідуального затвердження завершеного колісного транспортного засобу було виявлено, що деякі автомобілі було прийнято раніше, ніж видано сертифікати відповідності на них.

Крім того, в ході перевірки Сертифікату відповідності щодо індивідуального затвердження завершеного колісного транспортного засобу № UA.008.28366-17, виданого 15.12.2017 ТОВ "ЦЕНТР АВТО" на автомобіль САШМД, який було поставлено до КУ Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф , було встановлено, що дійсно зазначений сертифікат видавався ТОВ "ЦЕНТР АВТО" 15.12.2017. Крім того, представник ТОВ "ЦЕНТР АВТО" повідомив, що сам автомобіль начебто оглядався 15.12.2017. Однак, вказаний автомобіль був прийнятий 12.12.2017 КУ Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у м. Запоріжжі і реально знаходився у м. Запоріжжі.

Таким чином, було встановлено, що посадові особи КУ Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф , за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" та ТОВ "ЦЕНТР АВТО" вчинили розтрату та привласнення бюджетних коштів при закупівлі та поставці автомобілів САШМД, порушуючи процедуру сертифікації зазначених автомобілів.

Тому, слідчий просив надати йому та прокурору Запорізької місцевої прокуратури № 2 Гресю Дмитру Юрійовичу, старшому оперуповноваженому Управління захисту економіки в Запорізькій області ДЗЕ НПУ Квас Сергію Івановичу, оперуповноваженому Управління захисту економіки в Запорізькій області ДЗЕ НПУ Колокоту Артуру Сергійовичу, старшому оперуповноваженому Управління захисту економіки в Запорізькій області ДЗЕ НПУ Мордовченку Сергію Геннадійовичу, старшому оперуповноваженому Управління захисту економіки в Запорізькій області ДЗЕ НПУ Стоячку Віталію Костянтиновичу дозвіл на тимчасовий доступ із можливістю вилучення оригіналів документів , на підставі яких здійснювалась сертифікація всіх автомобілів САШМД, які було поставлено до КУ Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у м. Запоріжжі, а саме договорів між ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" (ЄДРПОУ 38183310) та ТОВ "ЦЕНТР АВТО" (ЄДРПОУ 38683765) про сертифікацію автомобілів, актів проходження випробувань, висновків спеціалістів після проходження випробувань тощо, а також оригіналів сертифікатів відповідності щодо індивідуального затвердження завершеного колісного транспортного засобу, які на теперішній час перебувають у ТОВ "ЦЕНТР АВТО" (ЄДРПОУ 38683765), юридична адреса: м. Київ, просп. Науки, буд. 42/1, корпус 10, офіс 4, фактична адреса: м. Київ, вул. Євгена Коновальця, буд. 32Б, офіс 1016.

Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, у судовому засіданні не заперечувала проти задоволення клопотання слідчого.

Відповідно до частини 1 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

За нормою частини шостої цієї ж статті слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Зазначені слідчим обставини вказують, що тимчасовий доступ до документів надасть змогу органу досудового розслідування встановити фактичні обставини вчинення ймовірного злочину, які можуть мати доказове значення під час судового розгляду, при цьому підтвердження обставин, які передбачається довести за допомогою цих речей в інший спосіб є неможливим.

Проаналізувавши доводи клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що вказані у клопотанні речі та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому наявні підстави для надання тимчасового доступу до цих документів.

Підсумовуючи вищевикладене, клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 159-163, 369, 372 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати слідчому СВ Вознесенівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області Шевченку Денису Олеговичу, прокурору Запорізької місцевої прокуратури № 2 Гресю Дмитру Юрійовичу, старшому оперуповноваженому Управління захисту економіки в Запорізькій області ДЗЕ НПУ Квас Сергію Івановичу, оперуповноваженому Управління захисту економіки в Запорізькій області ДЗЕ НПУ Колокоту Артуру Сергійовичу, старшому оперуповноваженому Управління захисту економіки в Запорізькій області ДЗЕ НПУ Мордовченку Сергію Геннадійовичу, старшому оперуповноваженому Управління захисту економіки в Запорізькій області ДЗЕ НПУ Стоячку Віталію Костянтиновичу дозвіл на тимчасовий доступ із можливістю вилучення оригіналів документів , на підставі яких здійснювалась сертифікація всіх автомобілів САШМД, які було поставлено до КУ Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у м. Запоріжжі, а саме договорів між ТОВ "АВТОСПЕЦПРОМ" (ЄДРПОУ 38183310) та ТОВ "ЦЕНТР АВТО" (ЄДРПОУ 38683765) про сертифікацію автомобілів, актів проходження випробувань, висновків спеціалістів після проходження випробувань тощо, а також оригіналів сертифікатів відповідності щодо індивідуального затвердження завершеного колісного транспортного засобу, які на теперішній час перебувають у ТОВ "ЦЕНТР АВТО" (ЄДРПОУ 38683765), юридична адреса: м. Київ, просп. Науки, буд. 42/1, корпус 10, офіс 4, фактична адреса: м. Київ, вул. Євгена Коновальця, буд. 32Б, офіс 1016.

Визначити строк дії ухвали протягом тридцяти днів з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення вказаних документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Вступна та резолютивна частини ухвали постановлені в нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 30 травня 2018 р.

Повний текст ухвали оголошений 4 червня 2018 р. о 08:55 год.

Слідчий суддя А.В. Шалагінова

Дата ухвалення рішення 30.05.2018
Оприлюднено 04.06.2018

Судовий реєстр по справі 335/5053/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 20.06.2018 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя Кримінальне
Ухвала від 31.05.2018 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя Кримінальне
Ухвала від 31.05.2018 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя Кримінальне
Ухвала від 31.05.2018 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя Кримінальне
Ухвала від 30.05.2018 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя Кримінальне
Ухвала від 30.05.2018 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя Кримінальне
Ухвала від 30.05.2018 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя Кримінальне
Ухвала від 30.05.2018 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 335/5053/18

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону