Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/461/18
Провадження № 2/382/377/18
РІШЕННЯ
Іменем України
21 травня 2018 року Яготинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Литвин Л.І.
при секретарі Чемерис С.О.
за участю адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Яготин справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно,
Встановив:
Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно, в котрому зазначено, що 12 січня 2010 року помер її батько ОСОБА_5. Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді земельної ділянки, площею 2,82 га, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташована на території Жоравської сільської ради Яготинського району Київської області. Відповідно до ст. 1261 ЦК України вона є спадкоємицею першої черги за законом після смерті батька. Іншими спадкоємцями є дружина та син померлого - відповідачі по справі. В передбачений ст.1270 ЦК України термін до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини ніхто із спадкоємців не звертався. Проте, вона прийняла спадщину після смерті батька, оскільки постійно проживала разом з ним однією сім'єю в с. Глибочин Житомирської області. Згідно п. 23 Постанови Пленуму ВС України "Про судову практику у справах про спадкування" від 30 травня 2008 року за № 7 якщо постійне проживання особи зіспадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв'язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини. Проте, при її зверненні до нотаріуса по питанню видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на вищевказану земельну ділянку, з'ясувалося, що державний акт на дану ділянку є частково пошкодженими, в зв'язку з цим нотаріус не може прийняти даний правовстановлюючий документ для видачі свідоцтва про право на спадщину на дане майно. Відповідно до п. 4.15 глави 10 Порядку про вчинення нотаріальних дій нотаріусами України , затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 № 296/5 видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів щодо належності цього майна спадкодавцеві. Пунктом 1 глави 8 Порядку про вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 № 296/5 Порядку про вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 № 296/5, яким передбачено, що …. нотаріуси не приймають для вчинення нотаріальних дій документи, які не відповідають вимогам законодавства або містять відомості, що принижують честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи або ділову репутацію юридичної особи, які мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, документи, тексти яких неможливо прочитати внаслідок пошкодження… Просила встановити факт постійного проживання разом з батьком ОСОБА_5, померлим 12 січня 2010 року та визнати за нею право власності на спадкове майно.
В підготовче засідання позивачка та її представник не з'явилися, про день та час розгляду справи повідомлені належним чином, представник позивачки звернувся до суду з заявою, в котрій просив розглянути справу у їх відсутності, позовні вимоги підтримав.
Відповідачі в підготовче засідання не з'явилися, про день та час розгляду справи повідомлені належним чином, звернулися до суду з заявами, в котрих просили розглянути справу у їх відсутності, позов визнали.
Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Перевіривши матеріали справи, роз'яснивши процесуальні наслідки визнання позову, враховуючи, що відповідачі позов визнали та визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи, інтереси інших осіб, суд вважає, що визнання позову може бути прийнято судом, а позов підлягає до задоволення.
З довідки Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області (а.с.17) вбачається, що ОСОБА_5, померлий 12 січня 2010 року, на день смерті був зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 та разом з ним на день смерті останнього та протягом шести місяців після смерті була зареєстрована дочка -ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2
Враховуючи, що в силу ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов"язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, суд вважає, що позовні вимоги грунтуються на законі та підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 200, 206 ЦПК України, ст.ст. 321,1218,1225,1261,1268,1270 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 до ОСОБА_3, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2, ОСОБА_4, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3 про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_2 постійно проживала разом із своїм батьком ОСОБА_5, померлим 12 січня 2010 року, по день його смерті, тобто на час відкриття спадщини.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку площею 2,82 га, кадастровий номер 3225581600:02:002:0008, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташована на території Жоравської сільської ради Яготинського району Київської області.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається до Апеляційного суду Київської області через Яготинський районний суд Київської області.
Суддя Литвин Л.І.
Суд | Яготинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2018 |
Оприлюднено | 05.06.2018 |
Номер документу | 74441142 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яготинський районний суд Київської області
Литвин Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні